Tržište novih vozila u Srbiji u oktobru 2017.:

U Srbiji PRODATO VIŠE MERCEDESA od Dacia

Najsvežija analiza prodaje novih vozila bazirana na zvaničnim podacima MUP-a a koju obrađuje beogradska agencija Smart Plus Research uliva optimizam da bi ova godina mogla biti i jedna od najuspešnijih u poslednjih 7 godina.

Tokom oktobra prodato je ukupno 2.223 putničkih i lakih komercijalnih vozila, za 13,4 % više nego prethodni mesec.

Posebno raduje podatak da je prodaja novih vozila u Srbiji za prvih deset meseci ove godine porasla za 6% (24.216) u odnosu na isti period prošle godine kada je prodato 22.763 vozila.

Što se tiče odnosa na tržištu, situacija je manje-više uobičajena. Na čelu tabele broja prodatih vozila smenjuju se već mesecima Škoda i Fiat. Prethodnog meseca je nakon dužeg perioda Škoda opet najuspešnija sa 320 prodatih vozila. Prati je Fiat sa 308 prodatih novih vozila od čega je gotovo polovina (114) u kategoriji komercijalnog programa. Volkswagen je na trećem mestu (198) a Ford (153) se opet uključio u društvo najboljih. Renault (138) je tradicionalno ostao u Top5 ali vrlo daleko od vodećih.

Najveću senzaciju je napravio Mercedes sa prodajom 109 vozila od čega su čak 92 iz luksuznog putničkog programa.

Mercedes je u Srbiji tokom oktobra prodao više vozila od Dacije! Twituj ovo!

Još šokantnije zvuči podatak da je plasman Mercedesa u proteklom mesecu gotovo indentičan ukupnoj prodaji vozila Citroen i Kia!

Pregled prodaje po modelima je takođe vrlo zanimljiv. Najpopularniji modeli u Srbiji proteklog meseca su bili Škoda Octavia (110), Fiat 500L (96) i VW Golf sa 66 prodatih vozila. U prvih deset po populranosti su čak tri Škode (Octavia, Supeb,Rapid) i dva Fiata (500L, Tipo).



Top10. oktobar 2017. (po markama)

MarkaUkupnoPutničkaKomercijalna
1. Škoda32028535
2. Fiat308194114
3. Volkswagen19815147
4. Ford1539459
5. Renault13810137
6. Opel12911316
7. Mercedes1099217
8. Dacia897217
9. Toyota88826
10.Hyundai76760


Top10. oktobar 2017. (po modelima)

ModelUkupno
1. Škoda Octavia110
2. Fiat 500L96
3. Volkswagen Golf66
4. Škoda Superb63
5. Škoda Rapid58
6. Fiat Tipo54
7. Opel Astra52
8. Nissan Qashqai48
9. Renault Megane39
10.Hyundai Tucson37

Izvor: Smart Plus Research
[17.11.2017 13:05]

RSS
DM
18.11.2017 15:00
1
3

Kod proizvođača je to stavka zanemarivo,na žalost!

IvanZP
19.11.2017 16:26
3
0

Poumirala sirotinja od gladi, nema ko vise ni da kupuje dacije.

Pošaljite komentar:

Molimo vas da pre slanja komentara pročitate sledeće uputstvo:
Redakcija zadržava pravo izbora komentara koji će biti objavljeni, kao i pravo skraćivanja komentara.
Anonimni komentari se ne objavljuju.
Komentari koji sadrže vređanje, nepristojan govor, rasnu i nacionalnu mržnju kao i netoleranciju svake vrste neće biti objavljeni. Govor mržnje ne tolerišemo.
Zbog ograničenog prostora, komentare koji predstavljaju komentar drugih (već objavljenih) komentara ne objavljujemo, kao ni polemike između komentatora. Molimo vas da u svrhu diskusije i polemike koristite naš Forum.
Pre pisanja samog komentara, molimo vas da izaberete tačan tekst na koju se odnosi komentar. Komentari koji sadržajem ne korespondiraju sa tekstom sa koje su poslati neće biti objavljeni.
VRELE GUME ne odgovara za sadržaj objavljenih komentara. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije.

Vaše ime:


Vaš komentar:



Anti-spam-kod:
Kako bi bili sigurni da ste osoba, a ne robot-spamer, molimo Vas da u donje polje unesete kod sa slike: