Aktuelno:
Toyota planira lansiranje jeftinijih sportskih modela
Akio Toyoda možda želi da vrati „uzbuđenje“ kao vrednost u Toyotinu gamu, ali on i njegov tim imaju dve prepreke koje treba da savladaju. Prva je ograničen fond entuzijasta koji prati marku, a druga je činjenica da japanska omladina pokazuje malo interesovanja prema automobilima.
Da bi se izborila na ta dva fronta, Toyota planira da lansira novu liniju koju će prvensteno karakterisati niska cena i sportski atributi. Međutim, za sada stvari ne izgledaju obećavajuće.
Uprkos debitovanju koncepta baziranog na FT-86 na ovogodišnjem Auto salonu u Tokiju, Toyotina G Sports linija proizvoda se u najvećoj meri fokusirala na Voxy i Noah minivanove, dok je sportska verzija Priusa navodno u razvoju.
Ono što takođe treba spomenuti je da je dato zeleno svetlo za GRMN koncept hibridnog sportskog modela, tako da je naslednik MR2 sa središnje pozicioniranim motorom na putu.
Toyota je formirala posebnu diviziju za sportske automobile u januaru, sa svojim sopstvenim menadžmentom, koja je uključena u ukupno planiranje proizvodnje kompanije. Nadamo se da ćemo plodove njihovog rada videti uskoro i na delu, i za nekoliko godina imati prilike da ih i testiramo.
[06.9.2010 10:01]