Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sub, 02. 8 2014. 2:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 235 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet, 14. 7 2006. 9:51 
New Member

Pridružio se: Pet, 01. 7 2005. 0:03
Znaci u pitanju je put do Osijeka, Donjeg Miholjca i Nasica. Iskoristio bih papire koje spremam za Grcku pa da posetim neku rodbinu tamo. Ima li neko neka iskustva? Inace kako sam odlucio da idem onom liku u Dubrovniku zapalise auto jer je imao BG table :shock:. Razmisljao sam da rentiram auto ali neki mi kazu da sam paranoican i da nema nikakvih problema. Maestro? Jesi li isao na ovu stranu?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet, 04. 8 2006. 23:07 
New Member

Pridružio se: Sre, 12. 7 2006. 19:05
Za Osijek mogu da ti garantujem da neces dobiti ni jednu fleku zbog tablica, a za ovo ostalo ne znam.. Na moru su malo gori..

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Uto, 08. 8 2006. 15:04 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 27. 10 2003. 12:06
Garaža: VW Polo 1,6 TDI
U poslednjih godinu dana sam tri puta bio u Hrvatskoj (dva puta u prolazu) a treci put kratko u ZG i nikakvih problema nije bilo, ne vidim ni zasto bi, krajnje je vreme da se svi malo uljudimo i da gledamo napred.

(A kretena ce uvek biti, na svim stranama)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Uto, 08. 8 2006. 15:30 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 24. 9 2003. 14:37
Garaža: Škoda Octavia 1.9TDI FL
Bio sam u Hrvatskoj u poslednjih 2-3 godine 4-5 puta, i to sam uglavnom i isao podravskom magistralom i nisam imao nikakvih problema.

Cak mi je jednom pregorela H7 sijalica u faru, i zaustavila me policija zbog toga. Trazili su mi da platim 300kn kaznu, a posto nisam imao toliko kuna posle krace price su mi oprostili. Neki covek koji je bio u blizini stojadinom mi je ponudio da mi da sijalicu iz svog rezervnog kompleta, a posto naravno nije imao uputio me u najblizu prodavnicu gde mogu da je kupim - posto je meni u rezervnom kompletu samo H7 nedostajala :D.

Sve u svemu nije bilo problema. Svratio sam prosle godine u Getro u Sesvetama kod Zagreba, da bi par dana po povratku na TV-u cuo da su nekog starijeg gospodina maltretirali na tom parkingu neki huligani... Ali na huligane se moze naleteti svugde...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Uto, 08. 8 2006. 22:56 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 16. 5 2004. 22:49
Spider, ja ne delim misljenje ostalih na ovu temu.
Zastupnik sam jedne engleske firme za bivsu YU i tako sam pre 2 godine pozvan od jedne ugledne zagrebacke firme da ih posetim i vidimo da li bi nesto mogli odraditi sa robom na relacijama London-Beograd-Zagreb.
Ukupno sam isao od tada u Hrvatsku - Zagreb, Rijeka, Karlovac i Plitvice 4 puta. Prvi put sam se lepo ispricao sa policajcem kod skretanja za Okucane koji me zaustavio zbog manjeg prekoracenja brzine. I sledeca 2 puta sam sasvim dobro prosao. Ali cetvrti put sam platio za sva tri puta ugodnog putovanja.
Na oko 50-tak km od Batrovaca sam naisao na budalu koja je pokusavala sa Golfom da me udari u branik odpozadi ili bocno da me izbaci sa puta. Posto sam mu uspeo umaknuti, zaustavi me policija zbog prebrze voznje. Pokusao sam im objasniti sta se desavalo i zasto sam ubrzao i preporucio im da zaustave Golf koji je nakon toga ubrzo i prosao, ali ga to nije zanimalo vec je samo konstatovao: Cuj, to nije ni cudno zasto se tako ponasaju prema vama Srbima. Posto oruzje nisam naravno mogao imati, prebacio sam teleskopski kljuc za tockove iz gepeka na sediste. Nakon nekih 100-tinjak kilometara nailazim na zastoj zbog sudara dva vojna hrvatska kamiona koji su isli u koloni jedan iza drugog i obilazim polako kolonu hrvatske vojske ili rezervista (nisam siguran) dugu oko 800 metara sa otvorenim ciradama. Primetio sam da mi je nekoliko vojnika videlo tablicu i zaurlali su : Ubij Srbina i poceli su me gadjati konzervama. Srecom, samo jedna konzerva je pogodila u branik auta, posto je tada vec ubrzano obilazenje, a srecom nisu se odmah svi snasli. U Zagreb sam dosao vidno iznerviran i objasnio im da sa njima necu poslovati, osim ako oni budu hteli dolaziti u Beograd. Posle sam u Karlovcu dobro prosao i video se sa nekim prijateljima kod kojih sam prespavao, a auto je bio u dvoristu njihove kuce.
Sutradan sam obisao Plitvice i zakljucio da su na tim istim plitvickim jezerima na koje sam voleo da svratim nasilno prikriveni svi tragovi starosedelaca etnicki cistog srpskog stanovnistva tog podrucja. Putem sam procitao mnogo antisrpskih i ustaskih grafita, a nekoliko ljudi sa strane mi je pokazalo srednji prst.
Vracajuci se natrag za Beograd usput sam u auto stavio i dobar kamen, ako bi jos neko zeleo da me provocira ili udari u auto.
Vozio sam kuci izuzetno besan i imao sam strahovitu zelju da se sa nekim pobijem ili da mi neko pretrci put sa dignutim srednjim prstom da ga zgazim ne bi li mi ulepsao poslednji boravak u Hrvatskoj.
Shvati da Hrvati nisu isto sto i Srbi. Kroz Srbiju svakodnevno prolazi 100-tine hrvatskih tablica koje ovde niko ne gleda sa prezirom i mrznjom. Ovde niko nece lincovati ili gadjati mlade hrvate koji su dosli na jeftine kurve ili drogu zato sto su Hrvati, ali u Hrvatskoj se to lako moze desiti svakome ko nosi bilo kakva srpska obelezja.
Cuo sam od mnogih kako su ovo leto bili na moru u Hrvatskoj, kako su svi ljubazni i dobri i niko ih nije dirao. Ali sam i cuo kako su jednom od njih istukli dete u Splitu staro 6 godina i kako mu lekari na Splitskoj traumatologiji nisu hteli pruziti pomoc, vec su ga jos i vredjali, pa je pomoc potrazio u privatnoj praksi i vratio se u Srbiju.
Da li ces ici ili neces odluci sam. Mozda ces proci dobro, mozda ces imati problem, ali ako budes krenuo, stavi bar pajser pored sebe, ako nemas u autu dobar stek za neku manju utoku. Pozdrav i srecno.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre, 09. 8 2006. 8:53 
New Member

Pridružio se: Pon, 29. 5 2006. 11:52
Nisam bio u Hrvatskoj nikada, ali poznajem dosta Hrvata i poslovno saradjujem sa njima. Na osnovu tog iskustva mogu samo potvrditi samo ono sto su mi rekli neki prijatelji Italijani: "Razlika izmedju Srba i Hrvata se vidi odmah. Hrvati nemaju sjaj u ocima, veoma su vulgarni i ne vole nikoga osim sebe."

Inace ti moji poslovni partneri su iz Osijeka i oni stalno dolaze u Bg, jer nama ne garantuju bezbednost u Osijeku. Jedan lik je cak napravio 20.000 km godisnje na relaciji Osijek-Bg-Osijek, i niko ga nikada nije pipnuo.

Pozdrav.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet, 11. 8 2006. 0:33 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 29. 11 2005. 16:20
Evo vratih se sa familijom pre dva dana iz Zadra. Isao sam autoputem i to je ravno 6 sati voznje. Bili smo 3 nedelje i nismo imali problema. Auto je bio u garazi. Lokalno nismo vozili auto, a do Knina i slapova Krke sam isao kolima. Hteo sam da rentam auto, ali to je bezobrazno skupo (65 evrica dnevno+ ucesce u steti od 400 evrica ako sam kriv - Grcka je majka mara za to...)
Elem, prodjosmo taj dan 300 km po Zadarskom zaledju, stigosmo i do manastira Otecestvo itd. Moram priznati da sam tokom te tri nedelje video samo jedan auto sa BG tablama u Zadru. U Kninu ih ima k'o salate.
Kada provedete toliko vremena u jednom gradu onda ne mozete da ne primetite da skoro svaka zgrada ima tragove rata, tako da treba imati razumevanja i za te ljude ako vas mrko pogledaju. Prosao sam kolima i kroz Biljane Donje. Mesic je obisao to selo par dana pre nas :). Policija cuva selo od nezadovoljnih Shkrabinjaca da bi izbegla daljne ekscese koji stvaraju negativnu sliku kod EU.
Za 11 godisnjicu Oluje je "Jutarnji list" ponudio svojim citaocima veliku HR zastavu po ceni od nekih 7 Evrica i pozivom da taj dan istaknu svi zastave na svojim prozorima. Ocekivao sam tog subotnjeg jutra da ce se grad shareniti od zastava posto odredjena doza fanatizma definitivno postoji.
Ali avaj, to je bila prilika da konstatujem kolika je cena rodoljublja u hrvatskoj - 7 Evrica. Setajuci Zadrom videh svega par istaknutih zastava po privatnim prozorima (drzavne zgrade se ne racunaju posto su to svakako morale da urade). Grad je bio pust (mozda su otisli na proslavu u Knin). Indenticno je bilo i kada sam presao malo posle toga na ostrvo Ugljan, videh samo jednu zastavu. Bas sam bio razocarat, ocekivao sam vishe. :)

Dok sam ishao trajektom taj dan na ostrvo, pored nas su sedeli dva klinca koja rade na INInoj pumpi na ostrvu. Silom prilika primetih da je jedan od klinaca veoma razocaran desavanjima tog jutra. Otprilike je pricao svom drugaru sledece:
"Eto, tek je proslo 11 godina, a vise niko ne postuje tradiciju i zrtve koje su podnete (nisu istaknute zastave...). Sve Srbe u Hrvatskoj bi trebalo pobiti - dok su drugi ratovali oni su se bogatili. A ovo ostrvo je leglo komunizma, na njemu su sve partizani..."

Deo klincevog komentara lici na izlive mrznje koje je nacizam imao prema Jevrejima svojevremeno. Znaci za sve su krivi Srbi (pa i za to da on ne zaradjuje dovoljno...).
Elem, postoje ekstremisti koje naravno ne treba izazivati, ali mi se ipak cini da je veci deo hrvata spustio loptu do te mere da pocinju da iritiraju te iste ekstremiste.

Oficijalno drzavne sluzbe su krajnje predusretljive i u kontaktima sa njima nisam ni jednog trenutka osetio neprijatnost.

Prosle godine smo obisli B. Vodu, Makarsku i Splitu. Iz kaprica sam otisao na Poljud da ispratim atmosferu na Hajdukovoj utakmici (inace uopste ne gledam nikakve utakmice ni na TVu, a kamoli da idem na stadione...). Taj dan su navijaci ubacili u auto sa ZG tablama bengalku i naravno unistili auto. Znaci kada nema BG tabli, dobre su i ZG:).

Verovatno u celoj ovoj prici treba imati i malo srece, ali ko ne rizikuje taj i ne dobije :).

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Čet, 17. 8 2006. 16:16 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 17. 8 2006. 15:14
Moja preporuka svima koji dolaze iz Srbije u Hrvatsku da pripaze na svoje automobile, oni su svi budale. Kum mi je bio prosle godine u Rijeci sa Vukovarskim tablicama i razbili su mu sajbu zato sto je Srbin. Sta tek onda da ocekuju Srbi koji dolaze iz Bg-a, NS-a i drugih gradova.

Dakle, strasno!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sre, 13. 9 2006. 12:15 
New Member

Pridružio se: Pet, 28. 7 2006. 9:30
Ima svega u LIJEPOJ NJIHOVOJ!Èim su rešili naši i njihovi da ukinu vize otišao sam tamo na more.Nisam imao nekih veæih problema jer sam išao u sredinu gde mi je otac radio dugi niz godina a ja provodio ceo školski raspust na moru.Prvo ludilo na grani naša upišana prljava,njihova èista umivena opeglana i svi napolje iz busa pregled stvari korektan sem dela koliko kinte se nosi.Zahtevaju 100e po danu boravka kad sam im pokazao kreditne kartice smešak i dobrodošli do tada mrko!A naši ko naši puše ljudi i šibnu opušak nonšalantno pored sebe e onda se pojavi policajac i natera ih sve da pokupe.Na ostrvima se oseæa netrpeljivost ali pošto su Srbi prodali veæinu nekretnina sad su im na tapatu Italijani,Madjari... Ipak na ostrvima najviše ne vole 1.NAS 2.Zagrebèane pa tek onda ostale .Zašto mrze purgere nikad mi nije bilo jasno!!!Prilikom vožnje èamca zaustavila me njihova policija imao sam dozvolu njihove kapetanije izdatu 1986, èovek je bio šokiran kad ju je video i kao za sebe je rekao Æujte vi ste to saæuvali tolike godine. Moj odgovor je bio kuæu nisam a ovo sam nekako uspeo! Ovaj se prosto izvinjava znate rat i tako to...Razgovara sam i sa èovekom koji je izneo top i gadjao neki patrolni brod.I on je razoèran jer smatra da je mali èovek Hrvat najviše izgubio ovim ratom a ni njemu nije jasna kolièina mržnje koju imaju prema svima ne samo prema nama!!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Čet, 11. 1 2007. 18:43 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 05. 1 2007. 17:27
Ma vecina ne obraca paznju na srpske registracije i ne pravi incidente,ali u svakom trenutku moze da se nadje neka budala...Odluci sam,na tebi je!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet, 12. 1 2007. 9:52 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 13. 11 2006. 13:56
Jel vidis kad je covek postavio pitanje?
"Poslao: Pet, 14. 7 2006. 8:51" Pre 6 meseci.
Pa, valjda je do sada otisao ili nije otisao!!!
:lol: :lol: :lol:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Čet, 03. 5 2007. 11:26 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 14. 5 2006. 23:22
Ili je otisao, ali se nije vratio :lol: :lol:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Čet, 03. 5 2007. 13:43 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 27. 10 2003. 12:06
Garaža: VW Polo 1,6 TDI
Upravo sam se vratio iz Slovenije, a u povratku sam u Hrvatsku usao preko Istre, pa na Rijeku i autoput preko Karlovca do Zagreba.

To je bio moj prvi kontakt sa Istrom posle 19 godina i mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen kvalitetom putne mreze. Tako izgleda zemlja koja zeli da zivi od turizma :) Ove godine mogu da kazem da se uopste ne primeti razlika izmedju puteva u Sloveniji i Hrvatskoj.

U saobracaju nije bilo nikakvih problema, jedina zamerka je sto imaju zaista premalo benzinskih stanica na deonici Rijeka-Zagreb (mislim da nisam primetio ni dve...).

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Čet, 03. 5 2007. 14:47 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 27. 2 2004. 13:41
Bas planiram tim putem da idem ove godine na more. Zar je preko Rijeke najkraci put? Kako stoji oznake na putu? Koristicu TomTom, ali za svaki slucaj dobre oznake na putu su uvek plus. Jel su skupe putarine?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Čet, 03. 5 2007. 15:51 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 16. 11 2006. 22:33
5kolega i ja smo prosle godine imali sastanak sa jednom fimom u "Rodbini", u Zagrebu, pa u Varazdinu. . .

Nismo smeli da idemo kolima, pa smo izdejstvovali da nam poslalju kombi u Bg.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 235 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]