Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sre, 23. 7 2014. 19:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub, 07. 11 2009. 19:05 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 07. 11 2009. 17:01
Garaža: Skoda Fabia 1.4MPI
Slucajno sam ovu temu postovao u rubrici "oprema i odrzavanje" pa da ispravim gresku:

Vozim Fiat Bravo TD 1997 god vec dve godine. Motor je prilicno dobar u smislu da za ove dve godine nisam imao veca ulaganja. Pali kao metak. Medjutim, od prvog dana od kad sam ga kupio, ako stisnem gas malo jace (preko 2000/2500 obrtaja) iz auspuha krene beli (svetlo plavi dim) koji primetim samo nocu, kada mi se auto sa upljaenim farovima priblizi...danju jedva da se i vidi. U poslednje vreme, ako je motor nezagrejan, kada ga upalim cudno se ponasa. Na svakih 20ak sec malo se zatrese, kazaljka sa obrtajima se popne na 1.2, 1.3 obrtaja i vrati a iz auspuha krene malo dima. I tako dok se ne zagreje (par minuta). E sad, razlog zbog kojeg se javljam, a zbog kojeg sam se uspanicoo je sledeci:

Jutros sam upalio auto, cekao par minuta da se malo zagreje i krenuo. Ranije mi je to bilo dovoljno ali je jutros 4,5 min posle toga slabo prihvatao gas i tresao se (cimao). Kad se napokon zagrejao sve je delovalo ok dok nisam stao na semafor, izbacio iz brzine, a auto je sam od sebe poceo da se trese i izbaciju neverovatnu kolicinu dima iz auspuha. Opet je poceo da slabo prima gas. Par minuta pre toga upalila mi se lapmica za gorivo. Uspanicio sam se. Ugasio auto. Ponovo upalio i krenuo. Sve je bilo ok par minuta a onda opet. Jedva sam se dovezao do pumpe, kupio gorivo i sve je bilo ok?!?! E sad, da li je bilo u pitanju gorivo ili se u medjuvremenu normalno zagrejao ne znam?! U svakom slucaju, i ranije sam ga vozio na rezervi i to mnogo duze (15/20km) od tih par km kao jutros?

Hvala na odgovoru

Vrh

PostPoslato: Ned, 08. 11 2009. 22:50 
New Member

Pridružio se: Ned, 08. 11 2009. 22:34
Dali ti troshi ulje? naj verovatnije su ti otishle karike,ako je tako taj dim ce sve vishe i vishe da se vidi,na kraju ce pocheti da ti masni svecice,ali nije stasno kazi kolko je kubika i kilovata i naci cu ti cenu za njh,ali uz to ide obavezno dihtung glave a mozda i obrada radilice,ako chekash mozda ode na vecu specijalu!

Vrh

PostPoslato: Ned, 08. 11 2009. 23:49 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 27. 8 2006. 23:12
boban010 je napisao:
Dali ti troshi ulje? naj verovatnije su ti otishle karike,ako je tako taj dim ce sve vishe i vishe da se vidi,na kraju ce pocheti da ti masni svecice,ali nije stasno kazi kolko je kubika i kilovata i naci cu ti cenu za njh,ali uz to ide obavezno dihtung glave a mozda i obrada radilice,ako chekash mozda ode na vecu specijalu!

Svecice na dizelu? [smilie=mad0218.gif]

--PARKING MAJSTOR--

Vrh

PostPoslato: Pon, 09. 11 2009. 12:31 
New Member
Korisnikov avatar

Evo, vec dva dana od kad sam kupio gorivo ponasa se normalno. Nema dima iz auspuha na semaforu. Relativno normalno vuce....mada, imam utisak da je ranije bolje vukao. Da li bi razlika bila primetna kada bih ocistio dizne?! Koliko kosta ciscenje a koliko su nove?!

Vrh

PostPoslato: Pon, 09. 11 2009. 14:38 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 26. 8 2005. 12:18
Čišćenje dizni do 50eur ili manje ...
Sipaj na MOL-u i situacija će se popraviti ..

I nisi odgovorio da li troši ulje ?!
Kakavj e režim korišćenja automobila ?! Da li su to samo kratke gradske vožnje ili se taj auto zaista vozi ?!

Vrh

PostPoslato: Pon, 09. 11 2009. 15:25 
New Member
Korisnikov avatar

Na 3000/4000 km dolijem 1l. A vozim ga po gradu, kratke relazije...20ak km.

Vrh

PostPoslato: Pon, 09. 11 2009. 15:34 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 26. 8 2005. 12:18
To je dosta ulja ... ispada da do zamene promeniš polja ulja dolivajući ... a i kratke relacije uopšte nisu blagonaklone prema dieselu, naslaže se dosta koxa i gareži ... Isteraj na auto put, nađi neku uzbrdicu, dobro optereti auto, poteraj pod jakim gasom 10ak minuta ... da istera svo smeće iz motora ... nakon ili pre toga možeš i da ispereš dizne ali u servisu, ne uz one aditive koji se sipaju u rezervoar ... pa vidi kakva je situacija.

Auto je u voznom stanju dok god potrošnja ulja ne prelazi 1l/1000km ... imaš ti još dotle ...

Vrh

PostPoslato: Uto, 10. 11 2009. 0:38 
New Member

Pridružio se: Ned, 08. 11 2009. 22:34
Izvinite za ono "svecice" desi se kad radis nekoliko stvari istovremeno,ali kolege su ti sve rekli mnogo ti trosi ulje.Privremeno resenje je "RESURS" rusko sredstvo ,mozes ga naci u svakoj prodavnici auto delova,vozices se sa njm jos 20-30 hiljada,a onda GENERALKA

Vrh

PostPoslato: Pon, 01. 11 2010. 16:49 
New Member
Korisnikov avatar

Evo mene na mojoj staroj temi..sa istim problemom :)

Dakle ovako:

Prosle godiine u novembru mi se par puta desilo ono sto sam gore napisao: "upalim auto, sacekam da se malo zagreje, a onda na prvom semaforu pocne da se trese i izbacuje beli dim iz auspuha (u ogromnim kollicinama). Onda sam ostao bez dozvole 4 meseca i nisam vozio auto (cele zime) a kada sam krenuo (na prolece) sve je bilo ok. I tako je radio do pre par dana kada je pocelo ovo hladnije vreme?! E sad, sta to moze da bude ako se desava iskljucivo zimi? Da nema veze sa automatskim sauhom? Step motor? Bosh pumpa? Negde sam procitao da mozda moze da bude ventil na Bosh pumpi (da li je to realno i koliko je zamena tog ventila)? Svakako cu otici kod majstora ali posto sam totalni duduk voleo bih da kod njega odem sa nekim predznanjem :))

Vrh

PostPoslato: Pon, 01. 11 2010. 16:55 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 26. 1 2009. 12:49
Odavde mozes da pokupis isuvise predznanja, ovisno o tome koliko se kolega forumasa ukljuci u raspravu :wink:
Tada ti majstor nece ni trebati :lol:

Vrh

PostPoslato: Pon, 01. 11 2010. 20:23 
Banned

Pridružio se: Čet, 17. 6 2010. 11:47
Ogromna količina bijelog dima? Može biti turbina a može biti da ti motor gubi kompresiju. Mnogo dizela predahne u zimskom periodu. Izmjeri kompresiju, trebala bi biti preko 28-29. Nisam siguran

Vrh

PostPoslato: Pon, 01. 11 2010. 22:47 
Forum Member

Pridružio se: Uto, 06. 1 2009. 14:32
Garaža: Ferrari 458 Italia
da li si cistio dizne??? kako vergla u ovim hladnijim danima?
moguce da je problem do dizni, da ih treba ocistiti... i izbegavaj voznju na rezervi, tako i zapusujes dizne jer se na dnu rezerovara stvara talog od goriva...

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 10:29 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 11. 11 2009. 17:29
Beli dim iz auspuha znaci da sagoreva ulje.
Ja bih na tvom mestu radio generalku ili prodao taj auto.

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 10:31 
Forum Member

Pridružio se: Uto, 12. 2 2008. 9:44
Garaža: VW Passat B 5.5 1.8 T
To nije tačno, a u najbolju ruku nije sasvim tačno.

Kad porastem hoću da budem atomski sat!

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 11:19 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 28. 5 2010. 21:54
Garaža: Peugeot 206
Spremna sam da se opkladim sa bilo kim u bilo sta da su karike za zamenu...
U svakom slucaju izmeri kompresiju i znaces.

Slika

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]