Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Čet, 30. 10 2014. 17:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet, 19. 8 2011. 23:15 
New Member

Pridružio se: Ned, 14. 12 2008. 13:20
:)

Koje ulje uzeti, pred zimu, i dali ici na mineralno, polu sintetiku ili sinetiku?

Gledao sam Castrol magnetic razmiljam da ce mozda bolje kliziti cilindri, ali ne znam dal je i to samo reklama i dal pomaze ovako starom motoru ili ne?

Motor je zreo za generalku, dali sipati onaj ruski modifikator ili ne? Ima neko iskustva?

Hvala!

Vrh

PostPoslato: Pet, 19. 8 2011. 23:37 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 12. 10 2007. 2:32
Garaža: VW Caddy 1.9TDI, 207 1.4hdi
Meni se u tom mootru jako lepo pokazao Valvoline, a i buraz i tada dosta njih smo bili bas zadovoljni sa njim. 15W 40 mineralno.

Vrh

PostPoslato: Ned, 21. 8 2011. 16:17 
New Member

Pridružio se: Ned, 14. 12 2008. 13:20
Hvala!

Cale je do sada koristio mineralno 15w40 ali, posto je sipao polusintetiku zadnjih par puta, ne znam dali sam umislio ili motor bolje ide i kao da ima vise snage, ne dimi...a i ne trosi mnogo... zato sam u nedoumini. Shell Helix 15w40 mineralno znam da je ok za njega, ali nisam strucnjak za uja pa ne znam dal je ipak bolje da se kupi polu sintetika, eventualno Castrol Magnatec ili ne. Pitanje je dali se isplati dati novac za nesto bolje ili sipati mineralno, ali ako bolje radi i "jaci je".... why not!?

Takodje, dali je bitno koji filter ulja se uzima,a posto su cene dosta razlicite?

Pozdrav svima!

Vrh

PostPoslato: Pon, 22. 8 2011. 16:51 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 27. 10 2004. 14:30
Uvek sipaj bolje ulje. Nadji polusintetiku SL/CF oznake. CD oznaka na ambalazi je osnova svih osnova za dizel motore, a CF je samo poboljsana varijanta toga.

Ako gledas ulje za dizela bitno je da API/ACEA oznaka bude SL/CF ili CD (znaci gledaj oznaku na C...).

10W40 polusintetika je prava mera za zimu - laksi je start i brze se zagreje ulje. Mozes Modricino da uzmes opusteno ili Eneos, Elf... (Eneos je 500 dindzi litra recimo). Izbegavaj Valvoline, Mobil, ne zbog kvaliteta, odlicna su, vez zbog falseva. Bolje i Modrica 10W40 ili japansko Eneos ulje koje se redje kopira i falsira...

Univerzalni modifikator nemoj da sipas, ulje ima sve sto je potrebno.

Filter - sto kvalitetniji to bolje.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]