Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Uto, 02. 9 2014. 16:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto, 19. 1 2010. 17:58 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 07. 7 2008. 8:39
Garaža: Opel Astra H 1.9cdti
Preporuceno je i Total. Imas kod nas uvoznika, pa vidi za cene, nije skupo. Sipam to ulje u astru i do sad se pokazalo dobro (5w40 Quartz9000).
Kad vec pricamo o uljima, gde stoji taj hologram, koji garantuje da je u pitanju original? Posto ga ja na mojoj kantici nigde ne vidim, a kupio sam ulje na AVIA pumpi, koju su mi preporucili iz firme koja uvozi to ulje u Srbiju.

Vrh

PostPoslato: Sre, 20. 1 2010. 23:47 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 03. 11 2009. 19:18
Postoji ulje za I crevena sinteticka italijanski proizvodjac ne znam sad tacan naziv

AUDI FANATIC
Slika
,,Za Bmw se odavno prica da se dosta kvari,dosta vise od Audija i Mercedesa..."

Vrh

PostPoslato: Čet, 21. 1 2010. 23:41 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 20. 10 2009. 15:29
Da ne otvaram temu, kakvo je ulje Eneos ? Ja prvi put iskreno cuo za njega danas..

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 1 2010. 0:03 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 23. 3 2007. 16:15
Garaža: Honda Civic EU 1.6 VTEC 2003
I ja prvi put čujem. Ali čika Google kaže da su u pitanju japanska ulja, navodno dosta kvalitetna.
http://www.serbia-auto.net/tag/eneos/
http://en.wikipedia.org/wiki/Nippon_Oil
http://www.eneos.us/

BTW, danas čujem priču nekog lika koji je navodno radio u servisu HIT Auta (Renault, Nissan, Dacia) na Starom Sajmištu. Bio čovek da kupi ulje kod mojih drugara koji drže prodavnicu auto opreme i pita za ELF da li je original, pa tako poče priča... Da skratim, on tvrdi da su u servisu staro ulje slali na preradu i nakon prerađivanja sipali u ELF kantice i sipali kao novo ulje. Ja baš i ne verujem u tu priču ali u zemlji Srbiji ništa nije nemoguće. Zato mislim da je bolje kupiti ulje na proverenom mestu i odneti u servis, pa neka on naplati uslugu zamene koliko god hoće ali bar znam da mi nije sipao neko sranje od ulja.

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 1 2010. 0:14 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 20. 10 2009. 15:29
Hvala trojanac, i ja googlah i nadjoh jako lepo objasnjeno na jednom forumu
http://forum.hondaclub.co.rs/viewtopic. ... a&start=25

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 1 2010. 0:16 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 12. 3 2008. 23:48
trojanac je napisao:
I ja prvi put čujem. Ali čika Google kaže da su u pitanju japanska ulja, navodno dosta kvalitetna.
http://www.serbia-auto.net/tag/eneos/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://en.wikipedia.org/wiki/Nippon_Oil" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.eneos.us/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

BTW, danas čujem priču nekog lika koji je navodno radio u servisu HIT Auta (Renault, Nissan, Dacia) na Starom Sajmištu. Bio čovek da kupi ulje kod mojih drugara koji drže prodavnicu auto opreme i pita za ELF da li je original, pa tako poče priča... Da skratim, on tvrdi da su u servisu staro ulje slali na preradu i nakon prerađivanja sipali u ELF kantice i sipali kao novo ulje. Ja baš i ne verujem u tu priču ali u zemlji Srbiji ništa nije nemoguće. Zato mislim da je bolje kupiti ulje na proverenom mestu i odneti u servis, pa neka on naplati uslugu zamene koliko god hoće ali bar znam da mi nije sipao neko sranje od ulja.

A gde su to sipali, u Hit autu?

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 1 2010. 0:55 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 23. 3 2007. 16:15
Garaža: Honda Civic EU 1.6 VTEC 2003
Da i naravno naplaćivali litar ulja dosta skuplje nego da kupiš u prodavnici, što je normalno u servisima.
Kažem opet, to je samo priča koju sam čuo i ne verujem da je baš tako ali opet, radije ću kupiti u prodavnici nego da mi oni sipaju tamo neko njihovo "original".
Kad smo već kod toga, videh u Metrou Mobil 15W-40 pakovanje od 5 litara, koje drugačije izgleda od ovih pakovanja u prodavnicama. Pogledam deklaraciju, piše Plattner. Cena vrlo pristupačna. Pitam danas ove moje drugare, kažu znaju za to, pitali su ove iz Plattnera i dobili sledeći odgovor. U pitanju je posebno "servisno" pakovanje za METRO jer se tamo snabdevaju i auto kuće/servisi pa su im napravili posebno pakovanje sa posebno niskom cenom ali i nešto lošijim kvalitetom samog ulja. I šta sad da čovek kupi? Prosto mi neverovatno da prodaju ulje pod istim nazivom ali različita pakovanja i nivo kvaliteta!? I ne verujem da je to ulje toliko lošije kolika je razlika u ceni?!?
Najbolje da sipam Optimu, menjam na svakih 3-5k km i to je to.

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 1 2010. 1:01 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 12. 3 2008. 23:48
trojanac je napisao:
Da i naravno naplaćivali litar ulja dosta skuplje nego da kupiš u prodavnici, što je normalno u servisima.
Kažem opet, to je samo priča koju sam čuo i ne verujem da je baš tako ali opet, radije ću kupiti u prodavnici nego da mi oni sipaju tamo neko njihovo "original".
Kad smo već kod toga, videh u Metrou Mobil 15W-40 pakovanje od 5 litara, koje drugačije izgleda od ovih pakovanja u prodavnicama. Pogledam deklaraciju, piše Plattner. Cena vrlo pristupačna. Pitam danas ove moje drugare, kažu znaju za to, pitali su ove iz Plattnera i dobili sledeći odgovor. U pitanju je posebno "servisno" pakovanje za METRO jer se tamo snabdevaju i auto kuće/servisi pa su im napravili posebno pakovanje sa posebno niskom cenom ali i nešto lošijim kvalitetom samog ulja. I šta sad da čovek kupi? Prosto mi neverovatno da prodaju ulje pod istim nazivom ali različita pakovanja i nivo kvaliteta!? I ne verujem da je to ulje toliko lošije kolika je razlika u ceni?!?
Najbolje da sipam Optimu, menjam na svakih 3-5k km i to je to.
Heheeh kakva glupost, Hit auto već godinama sipa Valvoline, a inače cela priča je istinita al ne za Hit auto nego za svetske rafinerije, određena količina ulja koja se donese iz servisa ide na preradu i opppp vidi đavola ponovo se nađe u kantici na rafu. Pa šta bi radili sa svim tim uljem koje naprave

Vrh

PostPoslato: Ned, 24. 1 2010. 22:25 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 05. 4 2009. 19:48
Meni na Golfu IV TDI u servisu sipaju Castrol Magnatec 10W-40 a oznaka u produzetku je VW 505 00.

Vrh

PostPoslato: Pon, 25. 1 2010. 1:12 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 08. 2 2008. 13:36
Meni se cini da je pouzdana varijanta ovlasceni servis koji je ujedno i uvoznik odredjenog ulja. Izvinjavam se sto pisem ovde, kod mene je takva varijanta, ali za benzinca.

Vrh

PostPoslato: Pet, 29. 1 2010. 19:23 
New Member

Pridružio se: Sub, 07. 11 2009. 22:47
jedna bitna stvar nije napisana a to je da novi auti sa filterom krutih čestica ili DPF zahtevaju posebnu specifikaciju ulja acea c2 c3. tako da vlasnici trebaju obratit pažnju na to jer će se filter zaštopat za nekoliko godina.

Vrh

PostPoslato: Sub, 30. 1 2010. 9:17 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 26. 8 2005. 12:18
Svaki DPF ima funkciju samočišćenja tako da posebnost ulja u motoru nema veze s tim ...
Uostalom, DPF u gradskoj vožnji začepi i za 6 meseci ...
DPF je posebna tema i ne bih o tome ovde, a i loša je tehnologija pa bi trebalo biti izbačen ovde ili sledeće godine iz novih automobila.

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 2 2010. 21:26 
New Member

Pridružio se: Sub, 07. 11 2009. 22:47
grešiš nije ni čudo onda što se dpf začepi. pogledaj malo u specifikacijama ulja sa oznakom acea c3 norme za koje se motore preporučuju zbog niskog sadržaja pepela. naprimer Mobil 1 esp formula 5w-30

Vrh

PostPoslato: Pet, 26. 2 2010. 15:35 
Forum Member

Pridružio se: Pon, 22. 2 2010. 18:12
Cudi me kako niko ne pominje mozda i nabolje ulje koje postoji u prodaji - MOTUL. Posto je Jovon je pitao z TDI motore, to je ulje Motul Specific 5w40. Ja sam u sva auta koja sam imao sipao motul, jer je sveukupno uzevsi zaista najbolje ulje.

Vrh

PostPoslato: Čet, 01. 4 2010. 18:53 
New Member

Pridružio se: Sre, 24. 3 2010. 20:31
Meni u servis preporucuju SELENIA TURBO DIESEL...imama FIAT MAREA TD100

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]