Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sub, 01. 11 2014. 10:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nov akumulator
PostPoslato: Sub, 08. 10 2011. 21:47 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 01. 10 2009. 12:21
Garaža: MB C220 CDI
Vidim da se uvoznik Varte, mislim da je firma Torex Co, reklamira po bilbordima, da varta akumulatori imaju najdužu garanciju.
Inače moja iskustva su OK sa Vartom, doduše, u pitanju je vartin rebrendirani aku za Mercedes, koji je u vozilu od prve ugradnje. Kada budem morao da ga menjam, uzeću Vartu.

Vrh

PostPoslato: Čet, 13. 10 2011. 19:30 
New Member

Pridružio se: Ned, 24. 10 2004. 10:52
Ja bih takodje dao prednost Varti. Rekao bih da daje dosta za novac tim pre jer je pozicionirana izmedju te visoke i srednje klase pa je mnogi preskacu kao resenje. U Torex-u je najpovoljnija, slazem se.

Vartu imam na motociklu i imam samo reci hvale. Na autu imam Bosch koji je takodje odlican.
Exide ne bih toliko dizao u nebesa, prethodni akumulator koji sam na motoru imao bio je Exide i, iako sam ga mazio i pazio u toploj sobi u toku zime, bez ponovnog punjenja u prolece nije mogao da pokrene agregat sa punjenjem od prethodne sezone. Iskustva sa Exide-om za motocikle kako pratim kod kolega su takodje sarena, i pozitivna i jako negativna. Verujem da se donekle mogu primeniti i na akumulatore za automobile, otuda navodim i ova moja iskustva. Exide je od relativno skoro poceo malo vise da se reklamira kod nas pa otuda mozda i taj "hype" u vezi njega. Ne kazem da je los ali vise poverenja imam u Vartu. Mozda i vise od Boscha.

Na kraju krajeva, svaki ce akumulator dobro raditi kao nov a i garancije nisu kratke. Ono o cemu pricamo ovde su nijanse koje se eventualno pokazu tek nakon vise godina ekploatacije.

Vrh

PostPoslato: Uto, 18. 10 2011. 12:32 
New Member

Pridružio se: Sre, 16. 2 2011. 8:52
Garaža: Citroen C3/1.4/8v/2003
Koji akumulator za Citoren C3,1.4,8v, 55kw, 2003/ exclusive oprema ( ako to nesto znaci senzori,automatska klima itd, zbog potrosnje struje).

Molim za preporuku.

Vrh

PostPoslato: Uto, 18. 10 2011. 12:33 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 2 2009. 21:39
40 i kusur Ah je dovoljno, a što se tiče marke svašta ćeš čuti i to ti ništa neće značiti.

Vrh

PostPoslato: Sub, 24. 12 2011. 1:28 
New Member

Pridružio se: Sub, 27. 6 2009. 21:07
Jedno je istina, Black horse,nikako! Fabrika akumulatora Sombor, u saradnju sa svojim servisima,ucinice sve da izbegnu garanciju.
Pre nepun mesec sam prevaren na fini nacin.Akumulator,oslabio mi i za godinu dana,odnesem ga u TOP STOP AUTO,u Novom Sadu,zapravo Veternik,pokusali da ga dopune,i unistili ga.SAd, mrtav, i ne vergla. Rekli su da auto ne puni ga dovoljno,i da nije bilo dovoljno tecnosti pa da su oni dosipali. Zahtevao sam expertizu u Somboru, i stigao izvestaj,-Akumulator prepunjavan.
Dakle,Akumulator ,niti je nedovoljno punjen,niti je prepunjavan,niti verujem da nije bilo nedovoljno tecnosti. Nestrucnos, i prevara na sve strane.....e, kad cujem reklamu, Fabrika akumulatora Sombor,koja nikad nece vas izneveriti....

Vrh

PostPoslato: Sub, 24. 12 2011. 1:36 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 27. 6 2009. 0:13
Garaža: Audi Cabriolet
Ma bez'te od tog Black horse, kad vidis reklamu rekao bi covek da ce da traje minimum 5-6 godina, a kad kupis corak. Evo Bosch S3 za sad 2 godine i 4 meseci star krese kao mina iakao nekad ne palim auto po 10-tak dana.

Vrh

PostPoslato: Sub, 24. 12 2011. 2:17 
New Member

Pridružio se: Sub, 27. 6 2009. 21:07
Evo koliko traju Somborske baterije. Kupljen 18.07.2010,-do 23,11 2011/a proizveden 21 05 2010. Kad nije mu uspelo dopunjavanje,(ko bajagi vraticega na fabricko stanje) on crko, a oni meni ponistili garanciju,razlog ...nije dovoljno bilo tecnosti. servis,gp top stop auto. I, od onda stvarno moj auto-stop-.
a pred to sedam godina BOOSH,silver.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]