Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Pet, 25. 7 2014. 2:26

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Osteceni automobili
PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 14:57 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 22. 12 2010. 14:18
Gledali ja i drugari neke automobile skoro i na netu vidimo neke ostecene automobile.
Zainteresujemo se mi i odemo da pogledamo.A tamo ima svasta i da vidis,pretezno su to luksuzni automobili,ima dosta dzipova i tako to.U sustini nisu u mnogo losem stanju.Pa se pitam ja sada:Isplati li se kupiti auto koji je doziveo manju havariju,srediti ga i prodati?Moze li se zaraditi na tome?Vodli smo farbara(koji je mom drugu radio auto),da vidi i da nam kaze otprilike koliko bi kostala popravka ako nam se neki auto svidi...
Ali sada me zanima isplati li se ulaziti u ovaj posao,posto bih se ja njime bavio onako sporedno.Tipa uzmem Q7 doteramo ga i prodamo,pa posle 2-3 meseca opet neki autic i tako.Sta vi mislite?

Poslednji put menjao Milan1212 dana Uto, 03. 5 2011. 18:26, izmenjena samo jedanput

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 18:06 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 24. 1 2006. 15:54
Moze da se zaradi, pitanje je samo za koliko kupis i koliko prodas. Pitanje ti je mnogo nedefinisano, a i sam znas cene vozila, havarisanih i onih koji se prodaju u OK stanju, znas posto je majstor, vrlo je lako izracunati potencijalnu zaradu.

Life is funny, skies are sunny
Bees make honey, who needs money

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 18:24 
Forum Member

Hm pa znam ali rekoh daj da se raspitam da vidim sta vi mislite.Nije to neka zarada normalno ali ja bih to radio onako cisto da eto sta znam popunim slobodno vreme.
Znam i da ima drugih nacina da sebi skratim slobodno vreme ali ovaj nosi i neku kinticu.Ono sta znam ako mislite da je tema bzv vi je lockujte,rekoh ajd da postavim pa da vidim mozda se neko i bavi time,jednostavno da vidim sta ljudi misle o tome.Pozdrav.

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 18:33 
Forum Member

Pridružio se: Čet, 03. 2 2011. 20:35
Mnogi se bave tim poslom, sve dok im neko od kupaca koji su kupili auto u "odlicnom" stanju ne zakuca na vrata :lol:
Tada se obicno pitaju sta im je to trebalo...
Ako mislis da radis posteno i da kazes da je auto bio havarisan, osudjen si na neuspeh jer ima gomila prevaranata koja prodaje nasminkane krseve u "odlicnom" stanju.
Ovo ti pisem jer sam se nagledao svega i svacega trazeci auto za sebe i na kraju sam odustao od kupovine polovnjaka

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 18:51 
Forum Member

Pa pazi ovako,normalno da bih posteno radio.Hocu normalno da spavam.
Bas sam razgovarao sa ovim limarom koji je ujedno i farbar koji mi je rekao svaki deo koji se radi mora da se primeti.Mozes ti da ga vrhunski odradis malo strucnije oko reci ce ti da je taj deo lupam bio farban.
Na primer ja nemam nista protiv toga.Pa necu ja sa tim automobilom da se vencavam,pa da necu da kupujem automobile koji su farbani normalno podrazumeva se ne havarisani.
Mislim da je kod nas mnogo predrasuda sto se toga tice mada mozda i gresim.Za sada dobio sam par saveta od ljudi koji se bave prodajom autobomila tj drze placeve.Sve u svemu za neke savete su u pravu.Oprostite na ovolikom postu,ali zanimljivo mi je da podelim sa vama ovo sto sam saznao,posto mozda ce nekome zatrebati.Evo ovako.Prvi savet je da ne ulazim u posao sa tim skupljim automobilima tipa Q7 ili tako neki,vec da nadjem neku "srednju"klasu koja moze brzo i lako da se proda.E sada,pitam se ja koja je to srednja klasa automobila koja kod nas u Srbiji moze da se proda?!Sta vi mislite koje automobile da jurim?Ono sto je jos zanimljivo,ovaj farbar je meni radio poliranje i odradio ga extra,ali je dosta skup.Predlozio mi je sledece,da neki procenat dajem njemu,da on sredjuje automobile a ja da ih "preprodajem".E sada,posto je on mnogo skup,i nema vremena da se bakce vecim havarijama vec onim malim sitnim za koje te odradi posteno,rece da radi njegov kum koji je isto farbar,a koji radi dosta brze,mada manje kvalitetno.
Za kraj da bi znao sta vi mislite pod havarijom i da bi se razumeli,dacu jedan primer,da mi kazete sta vi mislite na pr o ovom automobilu:
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 2_quattro/
Ja mislim da se ne isplati njega raditi,a vi?

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 19:17 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 05. 4 2006. 19:24
Garaža: Fiat Punto Classic 1.2 LPG A/C
Suviše matoro (16 god), preskupa registracija (134.300 din), troši kao lud... Kome to da prodaš? Jedino nekom baš teškom "entuzijasti" sa dubljim džepom, a takvih je jako, jako malo. Ko ima para da to registruje, toči gorivo i održava - ima sigurno i za nešto novije i bolje... :wink:

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 19:18 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 28. 6 2009. 2:12
Garaža: Suzuki SX-4
Milan1212 je napisao:
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 2_quattro/
Ja mislim da se ne isplati njega raditi,a vi?

Ne bi ti preporucio da se upustas u sredjivanje ovog audija jer je neisplativo. Vidi samo koliko je ocerupan, kubikaza motora i kad bi ga sredio oterace svakog kupca.

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 19:37 
Forum Member

Tako sam i mislio.
Ali nisam mogao ni da predpostavim da je registracija 135000!!!
Doduse za moju Superb-u je 65000 din.Jel sam ja nesto istripovao ili ima sema da se sredi to za registraciju,da bude manja preko invalida ili tako nesto?Pretezno su ti automobili na tu semu registrovani...e da pitam nesto jos,jel jos moze da se registruju dzipovi ono teretni i tako to?
Nesto sam ja to izgleda pretupio misleci da opada registracija sa godinama [smilie=mad0228.gif]
Nego,dajte neku preporuku koji bi to autobomil bilo dobro za ganjati da je malo ostecen,a da se moze lako posle prodati. :evoruke:
Ja mislim pezoi da mogu ici lepo,konkretno 206-ice,ali se oni ne isplate.Po meni treba traziti skuplje modele koji imaju malih problema pa ih prodavati.Bas sam danas bio kod ortaka od mog druga,koji je kupio pasata karavana sheban mu prednji branik i far.Ljudi uvezo ga je iz Engleske za 2700 evra,kaze racunao je da dok prevede i sve sredi da ce ga izaci oko 5500 evra,sto po meni uopste nije mnogo.A takav auto ovde vredi 9-10.Problem je samo sto ne znam da li se isplati ici na malu kolicinu automobila ili lepo otici u Englesku poupovati 10-12 komada doci ovde sreditit i rasprodavati.

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 19:51 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 28. 6 2009. 2:12
Garaža: Suzuki SX-4
Ti poslovi oko kupovine havarisanih automobila moze da se isplati samo onima koji takav auto sami u svojoj reziji popravljaju, ako bi morao dodatne majstore da placas onda ti to pojede zaradu.

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 20:14 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 05. 4 2006. 19:24
Garaža: Fiat Punto Classic 1.2 LPG A/C
Milan1212 je napisao:
Nesto sam ja to izgleda pretupio misleci da opada registracija sa godinama [smilie=mad0228.gif]

Pa i opada. Registracija za nov auto te snage i kubikaže je preko 200.000 din... :D

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 20:23 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 12. 6 2008. 11:31
Garaža: Peugeot 406 SW
Ja bih ti preporucio da se manes corava posla...
Znam coveka koji tako radi, ali ne placa majstora za limariju, lakirera plati nesto smesno, sve ostalo (dubinsko, poliranje itd) takodje ne placa, a ne placa ni dovozenje auta (tj ne placa uslugu, placa samo sam transport) tako da moze da zaradi... Ti kad bi krenuo tako, verujem da bi bio i na gubitku...
Prvo, trebao bi ti spediter kog moras da platis, pa onda usluga za carinjenje, pa posle svi majstori, + naravno troskovi oko samog uvoza...

Ne bih ti preporucio...

Ja sam razmisljao sa drugarom da iz zezanja uradim par autica, malo starijih koji se lagano prodaju... Tipa 205 GTI i slicno, kao wheeler dealers, ali smo odustali za sada...

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 20:25 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 22. 10 2009. 21:11
Koliko vidim, ti ne baratas dobro informacijama, neko ko hoce da udje u posao mora jednostavno sve da zna /sta se trazi, pitanja oko registracije i uvoza itd/sve to da imas u malom prstu.

Zatim da pocnes da radis za nekog preprodavca, da ispeces zanat, da pronalazis kola, kupce, ugovaras popravke, ucis gde ima delova, da se upoznas sa gazdama otpada, placeva...

U posao se ulazi tako, ili te neko uvede i vodi racuna o tebi dok ne skapiras sve fazone.
Moj ortak je kupio c5 dizel iz engleske /1800 e/, uradio ga za 1000e /volan itd/, cenio ga 5000, i na kraju ga dao u neku menjazu i jos je duzan pare, puko je na njemu samo tako..

Probaj na sitnije za pocetak...

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 20:34 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 23. 10 2003. 16:34
Garaža: DeLorean DMC-12
Ako vec imas pocetni kapital, bolje da ga ulozis u restauraciju automobila.
Milos Bojanic je uvek raspolozen da trosi novac :wink:

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 20:36 
Forum Member

[smilie=mad0235.gif] A jeste auto [bravo]
Da imam par "ïljada evra viska a da mi ne treba [smilie=mad0270.gif] kupio bih ga samo da mi stoji u garazi,jer ne bih mogao da ga registrujem [smilie=mad0218.gif] .
Mada mozda i ne bih.Zao bi mi bilo da takav auto propada ne vozeci se.
Ipak ga je lepo videti na ulici. [yesss] To je kao kad vidis :sise: [smilie=party0006.gif]
Cuo sam ja mislim u Turskoj ili Bugarskoj da registracija ne zavisi od kubikaze,sto nas navodi na zakljucak da je tamo najbolje ziveti,a pogotovo za ljubitelje "muscle"automobila.
2000 evra + benzin jos toliko [smilie=mad0218.gif]

Ma ja sam to pre par dana dosao na ideju,pa rekoh da pitam vas jer cu ovde najbolje saznati sta i kako,pa tek onda odluciti sta dalje.
Majk i Ed su dobro zaradili na onim automobilima.Evo bas gledam prekjuce uzeli nekog jaguara,pukli 12050 funti sredili prodali za 19750,zaradili 2500 funti,a po meni nista posebno nisu uradili.
E sad da smo mi razvijeni kao oni sto se tice delova i majstora,blago bi nama bilo.
Mada nije lose ni ukrasti ideju pa ubaciti na neku nasu televizijsku stanicu i sredjivati tako.Garantovano bi bila dobra gledanost.
Ovo za Bojanica nisam skontao [smilie=mad0218.gif]
A jesam jesam reci mi drugar da ima mnogo dobre automobile,on se lozi na te stare mada ih i ja volim.Imaju nekog smeka. [smilie=animal0028.gif]

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 5 2011. 22:14 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 19. 8 2009. 11:59
Tesko da ti u tome mozes da uspes...

Kao prvo nisi majstor (limar, lakirer, mehanicar) sto je veoma vazno u tome (kupovini havarisanih vozila)

Havarisana vozila su ti velika macka u dzaku, uvek planirana cena popravke izadje dosta vise posto se nikad ne zna sta je sve stradalo dok se ne rasturi auto, pa trazenje delova...

Sve te oglase havarisanih vozila koje ti gledas a koji stoje duze od dan-dva (nisu prodati) znaci da se ne isplati i da je jaka cena, jer bi vec neko kupio.
Evo primera:
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... fiesta_13/
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... bmw_316_i/
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... ibiza_tdi/
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... volvo_v40/
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... olf_4_tdi/
itd ima ih koliko hoces precenjenih

Ako vec oces da preprodajes vozila, probaj da nadjes vozila sa manjim ostecenjima ili bez ostecenja (samo da ih ispoliras, operes, sredis)

Evo jedan koji bi trebao da se isplati...

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... eot_206/#1

Ili recimo imas dosta uvoznika koji uvoze na veliko i nista ne sredjuju pa prodaju malo ispod trzisne cene i od njih najcesce kupuju preprodavci, evo ti jedan primer

http://www.polovniautomobili.com/tonika06

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]