Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sub, 01. 11 2014. 12:55

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: FILTERI GENERALNO
PostPoslato: Pon, 06. 9 2010. 23:20 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 03. 2 2006. 13:31
Garaža: Volvo V40 T4 245KS 400Nm 6.6s
Kada menjam filtere trudim se da ih sve zamenim u isto vreme, počevši od vazduha, goriva i klime, jedino za ulje stavljam novi kada menjam i ulje.... normalno.... Koristim MANN filtere sa kojima sam veoma zadovoljan ali mi smeta njihova cena. Za volva su žestoko skupi. A moram da pazim pošto je u pitanju turbo benzinac.

Međutim nije mi jasno da li su stvarno toliko kvalitetniji su odnosu na ostale ili ima još nešto. BOSCH je jeftiniji, dok su CHAMPION 5 puta jeftiniji, ostale da ne spominjem. Međutim jedino kod MANN-a piše "Made in Austria". Ostali su PRC ili kao EU.

Da li je u ovom slučaju cena jedino merilo kvaliteta? Kakva su vaša iskustva?

Vrh

Tema posta: Re: FILTERI GENERALNO
PostPoslato: Pon, 06. 9 2010. 23:35 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 24. 4 2005. 10:54
Garaža: Aleko
Ja koristim FRAD-ove filtere, i zadovoljan sam njima. Doduse moj auto je star i nije nekog kvaliteta tako da nisam razmisljao o tome da uzimam nesto skuplje, ali drug je cinimi se stavljao na svog pasata i nije imao problema. Inace je bilo govora o fradu ovde na forumu i ako se ne varam bilo je pomena da se filtrirajuci materijali uzimaju iz inostranstva i da su filtri kvalitetni.
Za sada samo reci hvale sto se njih tice, za ostale ne znam

Vrh

PostPoslato: Uto, 07. 9 2010. 0:01 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 08. 2 2010. 17:44
Garaža: Seat Altea XL 1.9 TDI
Moj glas ide za Hengst, zastupnik za SRB je Vudim Trade, deluju mi bas, bas kvalitetno, i nemacki su...

Vrh

PostPoslato: Uto, 07. 9 2010. 15:39 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 08. 10 2003. 11:04
Koji Volvo, koji motor, koje godiste. Koliko je presao? Na koliko menjas te filtere? I koje su razlike u ceni?

Vrh

PostPoslato: Uto, 07. 9 2010. 22:56 
New Member
Korisnikov avatar

Srdjan je napisao:
Koji Volvo, koji motor, koje godiste. Koliko je presao? Na koliko menjas te filtere? I koje su razlike u ceni?

V40 2.0 T4 fabrički 147kw-200ks, digitaltuning na 245KS, pravio se od 2000-2004. Motor je u besprekornom stanju, da ne kažem kao nov. Filtere menjam jednom godišnje, dok ulje obavezno do 14.000km koristim isključivo OMV Bixxol Premium 5w-40 ubedljivo najbolje ulje u Srbiji, ko ga proba znaće šta govorim.

MANN gorivo ti je 2900, dok ti je CHAMPION gorivo 690
MANN vazduh 2000, BOSCH 1300, HENGST 1330, CHAMPION 479!!!
MANN klima-ventilacija 3600, CHAMPION 1170
MANN ulje 990 CHAMPION 500

Ovo su jednina dva proizvođača filtera kod kojih sam našao potpunu ponudu za volva, BOSCH ima sve u katalogu ali kada nešto tražim nema... imaju samo za vazduh.

Jeste da je skuplje ali odlučio sam da ne eksperimentišem, jeste da je MANN skup ali je i na sam pogled kvalitetniji od ostalih. CHAMPION je g.vn.o danas sam ih gledao, ali moram ih pohvaliti za ponudu i izbor.

http://www.youtube.com/watch?v=rXZdeCvNCNk

Vrh

PostPoslato: Sre, 08. 9 2010. 8:48 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 08. 10 2003. 11:04
To jeste odlicno ulje, ali daleko od toga da je najbolje u srbiji. Mozda mislis na to da je sigurno original, ali recimo MOL ima i nesto bolja ulja. Filter ulja jeste duplo skuplji ali buduci da menjas na godinu dana tu mozes da se zadrzis na Mann-u. Filter klime menjaj po potrebi i tu idi na jeftiniju varijantu. Tu mozes da uzmes 3 Championa za jedan Mann pa menjaj kad zatreba. Filter vazduha uzmi Bosch a filter goriva se ionako menja na ko zna koliko km. Znas li cene u ovlascenom servisu za ovaj potrosni materijal? Uopste interval zamene filtera goriva i vazduha. Kod Volva je tu sigurno neki long life interval.

Vrh

PostPoslato: Sre, 08. 9 2010. 9:30 
New Member
Korisnikov avatar

Srdjan je napisao:
To jeste odlicno ulje, ali daleko od toga da je najbolje u srbiji. Mozda mislis na to da je sigurno original, ali recimo MOL ima i nesto bolja ulja. Filter ulja jeste duplo skuplji ali buduci da menjas na godinu dana tu mozes da se zadrzis na Mann-u. Filter klime menjaj po potrebi i tu idi na jeftiniju varijantu. Tu mozes da uzmes 3 Championa za jedan Mann pa menjaj kad zatreba. Filter vazduha uzmi Bosch a filter goriva se ionako menja na ko zna koliko km. Znas li cene u ovlascenom servisu za ovaj potrosni materijal? Uopste interval zamene filtera goriva i vazduha. Kod Volva je tu sigurno neki long life interval.

Nisam bio siguran na koliko km da menjam filter za gorivo, uzimajući u obzir šta sipamo na pumpama. Klima je ok tu ide najjjeftiniji. Na vazduhu i ulju neću da štedim zbog turbine i motora.

Mol nisam probao, a OMV Bixxol je stvarno kavitetno ulje, i možeš biti 100% siguran da je original, za razliku od Castrola, Shela, Mobil itd.
Srbija i original servisi, hmm..... malo diskutabilno, blago reći "šišaju" u najboljem slučaju filteri su na nivou MANNa, inače kontaktiram original volvo servis u Segedinu, jeftiniji su od ovih u Srbiji, naročito od Luke koji ti za dobar dan uzme 50 evra.
Primer kablova za svećice: u Segedinu su 50evra original, dok su kod nas cene išle i do 15.000 din u nekim prodavnicama.

Vrh

PostPoslato: Čet, 09. 9 2010. 11:59 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 30. 9 2005. 23:02
Jesi li probao Knecht? Ima ih u Mass companyu i pored Hengst koje je Markoni pomenuo predstavljaju sam vrh koji kod nas moze da se kupi.
Znam da mi je serviser jednom rekao da je Knecht filter za gorivo osetno tezi od ostalih kad se skida jer zaustavlja vise necistoca.
Evo cena za Lybru 1.9 jtd: filter ulja 996 din., filter vazd. 1444 din., filter goriva 2800din.

Vrh

PostPoslato: Uto, 14. 9 2010. 22:25 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 12. 6 2008. 11:31
Garaža: Peugeot 406 SW
Markoni147 je napisao:
Moj glas ide za Hengst, zastupnik za SRB je Vudim Trade, deluju mi bas, bas kvalitetno, i nemacki su...

stavio danas...

Vrh

PostPoslato: Pon, 25. 10 2010. 20:31 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 18. 10 2009. 21:27
koliko si platio sve filtere za 406?

Vrh

PostPoslato: Pet, 29. 10 2010. 15:26 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 05. 5 2009. 5:15
Garaža: Mercedes C 200 CDI Avantgarde
Koji su filteri onako plava kutija za zutim natpisom? Jesu to ti Hengst? Ja mislim da mi je to sada stavio ovaj moj serviser,ali sam mu rekao da sledeci put naruci iz Mercedesa,posto volim odiginal,a razlika u ceni je neprimetna...
Da li su bolji ili losiji od original-a?
Mislim i Mercedesu verovatno neko pravi te filtere,pa me zanima da li neko zna ko...

I moj ce porasti jednog dana :) http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ASRhV1MrZs

Vrh

PostPoslato: Pet, 29. 10 2010. 15:32 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 12. 6 2008. 11:31
Garaža: Peugeot 406 SW
da, ti su
Slika

Vrh

PostPoslato: Pet, 29. 10 2010. 16:31 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 27. 6 2009. 0:13
Garaža: Audi Cabriolet
Gde ima de se kupe te razlicite marke filtera, ja sam samo nailazio na mann? Jel moze neko gradacijom da poredja od najkvalitetnijeg proizvodjaca do najlosijeg, bilo bi lepo da to neko uradi ko se razume u materiju.

Poslednji put menjao Nemanja90 dana Pet, 29. 10 2010. 18:50, izmenjena samo jedanput

Vrh

PostPoslato: Pet, 29. 10 2010. 18:10 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 12. 3 2008. 23:48
KPETEH87 je napisao:
Koji su filteri onako plava kutija za zutim natpisom? Jesu to ti Hengst? Ja mislim da mi je to sada stavio ovaj moj serviser,ali sam mu rekao da sledeci put naruci iz Mercedesa,posto volim odiginal,a razlika u ceni je neprimetna...
Da li su bolji ili losiji od original-a?
Mislim i Mercedesu verovatno neko pravi te filtere,pa me zanima da li neko zna ko...
U mečkama je jedno vreme išao MAHLE, a nešto sam načuo da je sad PURFLUX

Vrh

PostPoslato: Pet, 29. 10 2010. 19:19 
New Member
Korisnikov avatar

Nemanja90 je napisao:
Gde ima de se kupe te razlicite marke filtera, ja sam samo nailazio na mann? Jel moze neko gradacijom da poredja od najkvalitetnijeg proizvodjaca do najlosijeg, bilo bi lepo da to neko uradi ko se razume u materiju.

Koristio sam MANN, posle eksperimentisao pa se opekao, i vratio se na MANN i ne menjam ga više, golim okom se vidi razlika u kvalitetu, pravilo koliko para toliko muzike i dalje važi. MANN je najsigurnija kupovina. Uvoznik Rašuo. Mislim da je MANN na vrhu pa HENGST dalje ne verdi ni gledati.............. :wink:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]