Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Čet, 31. 7 2014. 1:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 197 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto, 17. 5 2011. 21:41 
New Member

Pridružio se: Uto, 17. 5 2011. 21:32
da ne nacinjem novu temu pojasnicu moj problem . juce sam ofarbao auto u metalik bojom i odusevio sam se kako je sve ispalo . moglo je i bolje ali za amatera je extra . nigde nije procurilo samo je na jednom mesto ostao lak kao pomorandzina kora . danas sam morao da ga izguram iz radionice i u medjuvremenu je pala kisa . pojavilo se par prozirnih tufni na laku . moze li to da se ispolira ? polirao sam ranije auto farban akrilnom bojom i ektra je ispalo . sta da radim sa ovim tufnama ? [smilie=animal0026.gif]

Vrh

PostPoslato: Sre, 18. 5 2011. 7:25 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 07. 12 2007. 23:54
Nije se osušio dobro, izabrao si pogrešno vreme. Poliraj dok te ne zabole ruke, pa onda opet do otkaza mišića,moguće je da će da pomogne. Moj kum je ima takav slučaj, njemu je ceo auto bio kao pomorandža, ali ga je izvukao bolje nego fabrika, dakle ima nade. Naoružaj se strpljenjem i nadom...povedi na kraju devojku ili kevu da daju ocenu, jer žene vide te detalje bolje.

Vrh

PostPoslato: Sub, 21. 5 2011. 23:57 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 5 2011. 13:19
Garaža: fiat punto 1.2 8v tng
Evo da se ukljucim i ja u diskusiju. Imam nov auto dva meseca star, nema ogrebotina i ostecenja, boja je crna metalik, interesuje me cime je najbolje prati auto da ne ostaju tragovi. Nekako imam osecaj kad ga operem i obrisem da ne sija punim sjajem kao da ima neki tanki film sampona na njemu, on se doduse sija ali mi se cini da nije to to. Interesuje me koliko cesto bi trebalo raditi voskiranje radi zastite laka i farbe. Secam se ranije dok sam vozio stari auto da sam voskiranje radio na sledeci nacin. Operes lepo auto obrises i ostavis na suncu da se dobro zagreje, zatim uzmes svecu belu parafinsku, ne onu zutu iz crkve, premazes auto sa njom i posle uzmes neznu suvu krpu i trljas dok se ne zasija kao nov. Inace boja je bila akrilna plava. Na suncu se drzi da bi sveca mogla da se rastopi po kolima. To je naj jeftinije voskiranje sto moze da bude za akrilnu boju za metalik ne znam nisam probao.

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 5 2011. 2:50 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 20. 5 2009. 23:08
Garaža: Benz,Honda
1, a sam siguran da ima blagih ostecenja na laku,samo sto recimo moje i tvoje oko ne vidi isto

2,Ako mozes da nabavis jagnjece krzno i to od merino rase to bi bilo najbolje.................ako ne,onda kvalitetan sundjer za pranje auta,i redovno ispiraj sundjer cistom vodom,isto tako ti je potreban kvalitetan sampon

3,zavisi koliko zastita traje koju nanosis.mozes i nedeljno da voskiras nista ne smeta, sem tvom novcaniku.

4,ono za parafinsku svecu [smilie=character0029.gif] [smilie=sign0182.gif] [smilie=sign0182.gif] pobogu covece ko ti je dao savet za tako nesto,samo me to zanima!!!!!!!!!

pozz
Nesa

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 5 2011. 11:19 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 07. 12 2007. 23:54
Hahaha, stanite, zabole me stomak. :lol:

Vrh

PostPoslato: Pon, 23. 5 2011. 11:31 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 5 2011. 13:19
Garaža: fiat punto 1.2 8v tng
4,ono za parafinsku svecu [smilie=character0029.gif] [smilie=sign0182.gif] [smilie=sign0182.gif] pobogu covece ko ti je dao savet za tako nesto,samo me to zanima!!!!!!!!!

Pravo da ti kazem ne secam se davno je to bilo, jedino sto mogu da kazem da mi auto super izgledao. Voda je posle toga prakticno bezala sa auta. Interesuje me ovo danasnje voskarenje sta ustvari te paste ili kreme sadrze u sebi.

Vrh

PostPoslato: Pon, 23. 5 2011. 19:44 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 20. 5 2009. 23:08
Garaža: Benz,Honda
Aolynk1964 je napisao:

Pravo da ti kazem ne secam se davno je to bilo, jedino sto mogu da kazem da mi auto super izgledao. Voda je posle toga prakticno bezala sa auta. Interesuje me ovo danasnje voskarenje sta ustvari te paste ili kreme sadrze u sebi.

carnauba vosak,pcelinji vosak,biljna ulja,polimeri,cetil alkohol,vitamin E acetat.............

Vrh

PostPoslato: Pon, 23. 5 2011. 23:43 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 29. 3 2011. 15:36
Garaža: vectra b 2.0 dti
Jel isprobavao neko poliranje farova i kavkva su iskustva s' tim? :)

http://www.youtube.com/watch?v=Smy57rQ9 ... re=related

Ono o čemu razmišlja vozač Juga dok vozi po mesečini.

Vrh

PostPoslato: Pon, 23. 5 2011. 23:50 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 08. 2 2010. 13:53
Ima ovde kako radi pravi majstor Steva [smilie=love0030.gif]
viewtopic.php?f=49&t=22160&hilit=poliranje

Vrh

PostPoslato: Pon, 23. 5 2011. 23:55 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 29. 3 2011. 15:36
Garaža: vectra b 2.0 dti
[smilie=love0030.gif] [smilie=love0030.gif] [smilie=love0030.gif]

Ono o čemu razmišlja vozač Juga dok vozi po mesečini.

Vrh

PostPoslato: Uto, 24. 5 2011. 0:27 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 06. 1 2010. 5:39
Garaža: Fiat Punto Mk2B 1.3 Multijet
RE: profa & krMak90
:D [smilie=sign0201.gif] [yesss]
Uskoro cu Vam pokazati slike: ugradjenih projektora u Laguni, Focusovih obojenih u crno, kondenz-problematicnih sa poslednjeg X5, BMW 5, ML-a .. samo da ih sve sortiram.

@ forumasi koji su me pitali za poliranje: da li ste uradili? Kako je ispalo?

Sto se tice poliranja .. apsolutno stoji da profesionalno poliranje, najboljim politurama i masinom daje fantasticne rezultate .. ali isto tako mislim da se poprilicno dobro poliranje moze uraditi u DIY verziji. I to bez pogorsavanja i posledica. Naravno, ovo vazi za one koji imaju volje, snage, finansije i cistu garazu.
Jos ako se skupi ekipa, pa zajedno kupi tj podeli troskove .. + je brze sa vise ruku :D [smilie=party0018.gif]

Vrh

PostPoslato: Uto, 24. 5 2011. 0:36 
New Member

Pridružio se: Ned, 15. 5 2011. 19:07
A znate li u Nisu gde moze da se ispolira auto ??? :?

Vrh

PostPoslato: Sub, 16. 7 2011. 12:56 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 18. 4 2009. 17:35
Deroko je napisao:
A znate li u Nisu gde moze da se ispolira auto ??? :?

Pretpostavljam da je Deroko dobio odgovor na PP, auto mi je stajo nekih 7 dana pod drvetom :shock: , jutors sam ga prao, iskoristio sam što temperatura nije visoka (metoda : na parkingu sa toplom vodom šamponom za kola, isprao dobro sa 4 bidona od po 6 l vode ). Na haubi sve neke tačkice :roll: , nešto sam uklonio, nešto nisam.
Ne bih se sam upustio u poliranje kola na osnovu saveta ovde :? , ne zato što nisu dobri, nego što to nikad nisam radio i bojim se [smilie=animal0030.gif] da ne zeznem nešto. Radije da ih odvezem kod majstora koji će to lepo da uradi.
Dakle, isto pitanje, samo za Beograd, gde se može ispolirati auto, a da to bude OK.
Molim vas za odgovor ovde ili na PP .
[smilie=sign0201.gif]

Vrh

PostPoslato: Sub, 16. 7 2011. 13:20 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 12. 6 2008. 11:31
Garaža: Peugeot 406 SW
ja idem vcrs da pogleda Mercedes, tj onu ogrebotinu preko boka.... Mozda i napravimo nesto od toga :D

Vrh

PostPoslato: Sre, 28. 3 2012. 21:48 
New Member

Pridružio se: Pon, 09. 1 2012. 18:00
Garaža: z10 (2008)
Pre neki dan vidim nakacen pod brisac neki flajer sa cenama

auto: 280din
karavan: 280din
dzip: 520din
kombi: 650din
bezkontaktno: 60din
voskiranje: 60din
hemijsko: od 1900din
poliranje: od 1900din
taxi: 280din
mazanje guma i ciscenje felni su gratis.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 197 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]