Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Pon, 22. 9 2014. 18:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sub, 21. 3 2009. 21:55 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 22. 11 2008. 0:13
Problemi sa padavinama,snijeg,kisa,grad....putevima punih kamencica koji skakucu po autu,solju u zimskim uslovima,vrelom asvaltu ljeti, a suncu koje przi auto i dijelovi kao sto su hauba i krov koji su najjjjj izlozeniji toploti....
Da li se limarija ljeti i ispod cerade unistva?
Planiram kupiti ceradu za spasavanje auta od vrelog sunca ljeti i gledala sam neku oko 80-90e i bas izgleda dobro s unutrasnje strane ima specijalna vlakna koja ne mogu ostetiti limariju,ima proreze specijalne da se auto ne podparava,a sa spoljasnje strane materijal koji ne propusta vlagu....
Zanima me vase iskustvo sa tim i ako imate neki drugi predlog,bolji,....Rado ce biti prihvacen....
Na koji nacin brinete preko cijele godine o svom autu?Kako sanirate tackice okrnjene farbe koje se desavaju u voznji? [smilie=character0182.gif]

Vrh

PostPoslato: Sub, 21. 3 2009. 22:07 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 12. 10 2007. 2:32
Garaža: VW Caddy 1.9TDI, 207 1.4hdi
Najbolje je da ga oblepis bezbojnom folijom.

Vrh

PostPoslato: Sub, 21. 3 2009. 22:24 
Forum Member

dag81 je napisao:

Ti to iz svog iskustva? :lol: :lol: :lol: [smilie=jumping0047.gif]

Vrh

PostPoslato: Sub, 21. 3 2009. 22:36 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 2 2009. 21:39
Pretpostavljam da cerada nije najsrećnije rešenje zbog potparavanja tj. kondenzacije. Mislim da par rupica koje postoje nisu dovoljne da bi se automobil normalno provetravao. Još jedan minus za ceradu je postavljanje i skidanje.

Garaža, redovno pranje, vosak, povremeno poliranje, sredstvo za skidanje insekata... sasvim dovoljno.

Vrh

PostPoslato: Sub, 21. 3 2009. 22:56 
Forum Member

SlobaNS je napisao:
Pretpostavljam da cerada nije najsrećnije rešenje zbog potparavanja tj. kondenzacije. Mislim da par rupica koje postoje nisu dovoljne da bi se automobil normalno provetravao. Još jedan minus za ceradu je postavljanje i skidanje.

Garaža, redovno pranje, vosak, povremeno poliranje, sredstvo za skidanje insekata... sasvim dovoljno.

Jeste ali ja sam citavo ljeto u Baru i ne mogu garazu iz Pg ponijeti sa sobom kao puz kucicu....Moram naci neko rjesenje,ispod bora ne smijem zbog smole ostaviti auto,a drugu hladovinu nemam ispred kuce,mjesta gdje su vocke auto ne moze prici,a i preniske su da bi bile od koristi....

Vrh

PostPoslato: Sub, 21. 3 2009. 23:02 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 2 2009. 21:39
Kada ti ovaj auto izbledi, kupićeš drugi. :D

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 3 2009. 0:47 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 11. 7 2006. 13:13
Najlonske cerade ce unistiti farbu. Vidi od cega je ta, najbolje su one sto su kao od satorskog krila...

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 3 2009. 2:40 
Forum Member
Korisnikov avatar

VANJA AMstaff je napisao:
dag81 je napisao:

Ja ti lepo kazem a ti mislis da te zafrkavam.
Odes kod onih sto rade reklame na vozilima, i trazis da ti oblepe auto u bezbojnu foliju. I tako ces zastiti farbu, ako ti je stalo do toga.
Ja razmisljam da oblepim branike i haubu. Branike jer su me vec 3 puta malo ogrebali na parkinzima, a haubu zbog kamencica.

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 3 2009. 5:25 
Forum Member

Pridružio se: Pet, 14. 11 2008. 11:04
Al sunce probija tu foliju,ne?

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 3 2009. 11:22 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 12. 2 2007. 23:39
providna zastita je dobra zbog fizickih ostecenja (kamencici i sl). dovoljno je da se zastiti hauba i prednji branik. Mislim da je oko 100 eur. Ovo je uradio jedan poznanik i nije losa stvar...razmisljam da na sledecim kolima isto uradim..

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 3 2009. 13:21 
Forum Member

dag81 je napisao:
VANJA AMstaff je napisao:
dag81 je napisao:

Ja ti lepo kazem a ti mislis da te zafrkavam.
Odes kod onih sto rade reklame na vozilima, i trazis da ti oblepe auto u bezbojnu foliju. I tako ces zastiti farbu, ako ti je stalo do toga.
Ja razmisljam da oblepim branike i haubu. Branike jer su me vec 3 puta malo ogrebali na parkinzima, a haubu zbog kamencica.

Cekaj ali to se vidi i kic je na autu?I ne mozes skidati i stavljati po potrebi.....
A i kako reaguje u interakciji sa farbom na enormnim toplotama?

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 3 2009. 13:51 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ako se dobro odradi sto bi bio kic. Naravno da ce se primecivati kad se zagleda, ali si zastitila ljubimca od sitnih cukanja na parkinzima i od kamencica.

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 3 2009. 14:03 
Forum Member

dag81 je napisao:
Ako se dobro odradi sto bi bio kic. Naravno da ce se primecivati kad se zagleda, ali si zastitila ljubimca od sitnih cukanja na parkinzima i od kamencica.

Sta znam,ne djeluje mi kao najjjjjjjjj srecnij solucija.....U prvi mah mislila sam da se zezas jer nikad nisam cula da neko tako zasticuje auto,...
Ipak hvala na predlogu :D

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 3 2009. 17:38 
Forum Member
Korisnikov avatar

Mozes i u boji pa na svake 2 godine menjas boju auta. :mrgreen:

Zasticuju se tako auta, samo sto to za ceo auto kosta dosta, oko 500e, pa se kod nas retko ko odlucuje za to.
Po meni zastiti haubu, branik prednji i zadnji sto zbog kamencica sto znog cesanja, a tablu leti prekrijes sa folijom i dovoljno je.
Pa neces auto voziti 20 godina pa da brines da li ce farba izbledeti, a jos je plus bela, a i moze se ispolirati,.... Ma uzivaj bre u voznji i pazi ga umereno/normalno. :wink:

Vrh

PostPoslato: Ned, 22. 3 2009. 18:15 
Forum Member

dag81 je napisao:
Mozes i u boji pa na svake 2 godine menjas boju auta. :mrgreen:

Zasticuju se tako auta, samo sto to za ceo auto kosta dosta, oko 500e, pa se kod nas retko ko odlucuje za to.
Po meni zastiti haubu, branik prednji i zadnji sto zbog kamencica sto znog cesanja, a tablu leti prekrijes sa folijom i dovoljno je.
Pa neces auto voziti 20 godina pa da brines da li ce farba izbledeti, a jos je plus bela, a i moze se ispolirati,.... Ma uzivaj bre u voznji i pazi ga umereno/normalno. :wink:

Ma uzecu ceradu,skinem je i stavim kad treba.....To mi je najlakse,vec kad bih lijepila auto stavljala bih reklamu firme....Posto se auto vodi na fizicko lice,tj mene.....Nista od toga....Nek se sunca,sto cu joj i ja se przim citavo ljeto pa me niko nece zamotavati folijama...A stetniji su za ljudsku kozu UV zraci nego za auto....To je samo auto,cerada ce mu biti i vise nego dovoljna,ostala auta nemaju ni toliko....Imam garanciju 10god na limariju.....
Cvrsto odluceno! Prema autu se pocinjem odnositi kao prema potrosnoj robi,a ne kao prema zivom bicu....... :predajemse:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]