Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sub, 02. 8 2014. 8:31

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon, 14. 11 2011. 18:34 
New Member

Pridružio se: Pon, 14. 11 2011. 18:26
Treba mi pomoc, posto se ja ne razumem preterano mnogo u kola… Hocu da kupim polovan auto, gledam oglase i sto vise gledam to vise ne znam sta cu…

Prvo i osnovno. Trazim auto, koji nije stariji od 2002. godista. Kubikaza da ne bude velika, jer nemam potrebu da jurim nesto od 2000 kubika, samo dzabe placam registraciju... Dakle neki auto koji malo trosi, koji mogu da vozim po gradu, a u isto vreme i da odem na put kad treba. Da nije presao neku veliku kilometrazu, jer mi se stvarno ne uzima nesto sto je preslo 150+ hiljada.... I da kosta do nekih 3500 eura, posto mi se ne daju vece pare za polovan auto. Pri tome ne bih uzimao Spark/Matiz, Pikanto...

E sada, od onoga sto sam ja gledao...u te neke karakteristike se uklapaju Punto, Panda, Klio, Tojota Jaris, po neki Hjundai, Opel Korsa, Ford Fijesta. Ako sam nesto zaboravio, slobodno me dopunite. Pri tome, recimo, vazan aspekt je i koliko kosta odrzavanje, servisi...posto pretpostavljam, da veliki servis ne gine kada se uzima polovan auto. Ja recimo veze nemam koliko kostaju delovi i servisi za koji auto...ali sam recimo cuo da je Pezo dosta skup za odrzavanje, pa sam zato odustao od 206-ice. E sad ne znam koliko kostaju delovi i servisi za Tojotu, Reno...pretpostavljam da je Punto najjeftiniji.
Meni se prilicno svideo Jaris. Deluje mi nekako najkvalitetnije...ali opet kazem ne znam preterano puno o kolima, pa ne znam sta je najpametniji izbor kada se svi faktori uzmu u obzir?

Drugi problem je kako kupiti auto. Znam da je najbolje da se uzme od nekoga koga znas, medjutim niko koga znam ne prodaje ono sto me zanima. Jedni kazu da su automobili na placevima katastrofa, uvoze se samo krsevi....drugi kazu da su oni vraceni sa lizinga isto uzas... I ja sam u skladu sa tim krenuo da trazim samo automobile koje prodaju bas vlasnici, medjutim tu situacija nije nista bolja. Cega sam se sve naslusao, da ne poverujes. Svi lazu. A da nadjes nekoga ko je prvi vlasnik i prodaje ok auto, to je vec nemoguca misija. Cak sam na kraju pomislio da odem upravo na neki plac i da uzmem taj neki auto iz uvoza, pa sta bude. Sta je tu pametno uraditi?

Ako neko pitanje zvuci glupo, ja se stvarno izvinjavam...ali kazem, bas sam u problemu, jer ne znam sta da radim, koji auto da uzmem, i gde da ga trazim.

Vrh

PostPoslato: Pon, 14. 11 2011. 19:18 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 12. 10 2007. 2:32
Garaža: VW Caddy 1.9TDI, 207 1.4hdi
Prati ovaj sajt, nesto ce se pojaviti ako sad nema odgovarajuce.
Decko je korektan, i ima pristojna auta. To je nas clan sa foruma Gogi.
http://www.polovniautomobili.com/carbroker

Vrh

PostPoslato: Pon, 14. 11 2011. 20:07 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 23. 3 2007. 16:15
Garaža: Honda Civic EU 1.6 VTEC 2003
Dobrodošao na forum Vrele Gume!

Pre par meseci sam bio u sličnoj situaciji. Veruj mi, iako se malo razumem u automobile, nisam bio u nekom povlašćenom položaju pri kupovini. Tako da se moraš pomiriti sa tim da treba biti strpljiv i da se moraš malo pomučiti ako želiš da kupiš pristojan automobil, a za taj novac ih ima. Doduše, ja sam ciljao na veći automobil i takav kupio na kraju. Pošto ti kažeš da ti je B segement dovoljan, izbor je daleko veći. Punto se nameće kao najlogičnije rešenje, ali ti moraš odlučiti da li ti je to dovoljno dobro rešenje ili želiš nešto više.

Vrh

PostPoslato: Pon, 14. 11 2011. 20:10 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 02. 7 2011. 1:19
Garaža: Toyota Avensis 2.0 d4d 2003
Ima stvarno dobre automobile po svemu sudeci, sa realnom cenom i relativno malom kilometrazom. Ovo treba stvarno razmotriti ;)

Vrh

PostPoslato: Pon, 14. 11 2011. 20:17 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 25. 8 2011. 14:01
Garaža: Jazz GD1, 2005
pogledaj Nissan Almera (N16), ima ih sa 1.5 motorom od 90KS - automobil je prilično potcenjen na tržištu
1.8 ako naletiš, možda malo više troši od 1.5 ali je prilično snažniji (i jednako pouzdan).

Procunjaj po netu, to je bio moj favorit kad sam tražio takav auto pre koju godinu...

Vrh

PostPoslato: Uto, 15. 11 2011. 2:24 
Forum Member

Pridružio se: Ned, 30. 12 2007. 18:23
Za 3500e što noviji auto, tj. da je prešao manje od 150.000km može jedino biti Zastava 10, 2006. godište ili Fiat Punto 2004-2005 kupljen kod nas.
Većina automobila iz uvoza je prešla preko tih 150.000km.
Jedino da se pomiriš sa tim da su prešli više kilometara i tražiš najbolji primerak, tj. koji je najbolje održavan ili kao što si već sam rekao, od nekog poznanika koji igrom slučaja prodaje auto.

Vrh

PostPoslato: Uto, 15. 11 2011. 11:27 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 29. 8 2005. 16:00
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport
Auto koji je tog godista i za tu cenu, tesko da je presao manje od 150.000 km. Za dobar auto to uopste nije velika kilometraza i jedva da se vide ti kilometri. Ljudi uglavnom sticu pogresan utisak jer gledaju automobile u kojima "pise" 130.000 km, a u stvari su presli 300.000 km i vise.

Vrh

PostPoslato: Uto, 15. 11 2011. 12:15 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 29. 5 2009. 10:32
Garaža: G.Punto 1.3mjt, H.Getz 1.3
Moraš da visiš na sajtovima, i da jednostavno tražiš, jer dobri primerci obično prvi i odu... A da što se tiče placeva, ali i preprodavaca, svi njihovi automobili imaju tu magičnu cifru od 110- 140 hiljada kilometara. Kada sam ja bio u Šapcu svi su imali od 118-132 hiljade kilometara, čak jedan Megan i 92 hiljade... Ma da, kako da ne...
Tako da bolje se naoružaj strpljenjem i otvori četvoro oči, lepih primeraka se uvek nadje...

Vrh

PostPoslato: Uto, 15. 11 2011. 16:21 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 28. 10 2009. 1:46
sto noviji punto i da uzivas ko covek !!!

Vrh

PostPoslato: Uto, 15. 11 2011. 16:28 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 29. 8 2005. 16:00
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport
Ako je Punto auto za uzivanje "k'o covek", onda... :)

Vrh

PostPoslato: Uto, 15. 11 2011. 17:06 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 23. 8 2011. 18:31
Garaža: Honda Civic EU 1.6 VTEC 2001
idi na mobile.de, otkucaj godinu koju trazis i model i gledaj kilometraze. oni su tih 130000 presli u prvih 5 godina.
znači - trazis kola koja su robusnija na eksploataciju. ja bih ti preporucio japanca, stavise toyota je odličan izbor.

Vrh

PostPoslato: Uto, 15. 11 2011. 18:28 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 01. 8 2009. 18:19
Trazi neku opel astru g, dosta se vozi po Srbiji, a servis joj je sica. Tra zi da bude sto ocuvanija. :)

Vrh

PostPoslato: Uto, 15. 11 2011. 19:22 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 08. 2 2010. 13:53
+1 za Astru G :D
Mislim da je u tom cenovnom rangu najbolja kupovina.

Vrh

PostPoslato: Čet, 17. 11 2011. 14:06 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 28. 10 2009. 1:46
Delija je napisao:
Ako je Punto auto za uzivanje "k'o covek", onda... :)

zavisi sta je uzivanje, meni je najvece uzivanje sto registraciju nisam ni osetio, sto stavljam samo 3 litra ulja i to selenija nabavljam za 5.5eura ! Dakle jedan litar koji moj brat stavi u BMW ja promenim celo ulje !!! A reg vise od duplo skuplja. Trap kad je radio puko 350e, ja za sad nista. Ama najveci merak i uzivenje kad dodjem na pumpu i platim manje svoj predjeni kilometar, e to je priceless sto kazu amerikanci jer trosi ko upaljac. Amorti jeftiniji limarija jeftina ima majstora kolko oce a i imace jer je fiat sad nas. Gume jeftine. Ne krade se. U klasi malih najbolji. 1.3mjet motor ubedljivo najbolji dizel u klasi. Ima ih puno moze da bira sta oce za svoje pare. I posle sipa i ne misli i da vozi se ko covek i da se ne sekira. Ko oce da uziva i ima para za to kupice auto od 8000+ eura.

p.s. eventualno kad bih hteo da dam pare malo vise uzeo bih corsu ali sa istim 1.3 mjet motorom, eto malo bolja jeste zavrsna obrada i korisceni materijali, e sad dal to nekom znaci i hoce da plati to je druga tema. Ja u svakom slucaju nebih kupio sada auto stariji od 2005-2006 kakav god da je te bi za pare trazio sto bolje sa sto manje km i obavezno odrzavanog u ovlascenom servisu sa dokumentacijom mogucom proverom od prvog vlasnika bez da je cukan, mozda i kupljen u Srbiji ili vracen od lizinga ( al da moze da se proveri kako je predhodni vlasnik vozio i odrzavao ) ili jos bolje od druga ili poznanika iz kraja. A moze to da se nadje samo treba traziti , platiti malo vise i paziti se prevaranata sa auto placeva.

Vrh

PostPoslato: Čet, 17. 11 2011. 14:18 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 28. 5 2011. 13:35
Garaža: Golf 4 TDI
E svaka ti vrijedi za dvije :lol:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]