Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Uto, 02. 9 2014. 8:47

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 13:32 
New Member

Pridružio se: Pet, 09. 9 2011. 12:26
Garaža: Lancia Lybra 1.9 Jtd
Zdravo, molim za vaše mišljenje, dvoumim se između kupovine Škode Octavie (1.9 tdi) i Lančije Libre (1.9 jtd) obe karavan verzije. Godište 2002-2003 u zavisnosti od cene. Škoda je skuplja za nekih 700-1000 eura za isto godište. Lancia mi se više sviđa kako izgleda unutra,neki mi kažu da je Škoda bolji izbor? Nisam pametan šta uraditi? Kakva su vaša iskustva?
Molim za pomoć.
Hvala unapred.

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 13:38 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 2 2009. 21:39
Oba motora su vrhunski dizel motori, a sve što čuješ loše na račun jednog ili drugog, rezultat je fanboj rasprava koje nemaju veze sa životom. Meni lično se Lybra više dopada, naročito u karavan verziji. Robustan je i pristupačan za kupovinu i održavanje, ali za razliku od VW konkurenata, dovoljno osoben i interesantan.

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 13:40 
New Member

Zna li neko potrošnju po gradu i na otvorenom jednog i drugog modela? Veoma mi je bitno jer veoma puno prelazim!

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 13:52 
Forum Member

Pridružio se: Pet, 07. 12 2007. 9:41
Meni je Marea sa istim motorom trošila 6,5 - 7 litara po gradu, 5,5 magistrala i 6-6,5 litara autoput. Pitaj člana Woodoo. On sigurno zna.
Mislim da je i oktavia tu negde, razlika do 0,5 litara.

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 16:39 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 30. 9 2005. 23:02
Empirijski mogu da dokazem da je Lybra dosta bolji auto i to nije fanboj rasprava. Motor u Skodi je dobar, ali je u Lybri bolji, posebno onaj od 115 KS. Udobnost daleko na strani Lybre, auto je savrsen za putovanja. Za odrzavanje nije skupa jer dosta delova deli sa Mareom, a opet nema viska elektronike koja bi mogla da pravi probleme. Potrosnja je izmedju 7 i 7,5 u gradu (jutarnja voznja od kuce do posla, oko 7 km), na otvorenom opusteno moze oko 4,5 pri brzini od 90km/h. Ono sto je bitno, EGR moze da se zatvori bez ikakvih posledica (osim malo po ekologiju) a poznato je da zbog naseg loseg goriva od njega krece vecina problema. Naravno podrazumeva se da ne uzmes lesh od auta, a takvih je vecina na placevima, ako zelis dodji da pogledas moju sa pravom kilometrazom od 180.000 km da bi imao neki reper prilikom obilazenja prodavaca.

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 17:30 
Forum Member

Pridružio se: Ned, 11. 10 2009. 15:16
Za tu Octaviu me pitaj sve sto ti treba. Sto znam odgovoricu. Posedujem jednu takvu sa odgovarajucim motorom.
Za pocetak motor ima od 90 i 110ks, sad vec treca generacija bosch puma (naredne su PD i CR aktuelni).
Moj primerak je 2004. god sa 110ks. U porodici je od prvog dana. Cuvan koliko se to moglo cuvati. Sad je na nekih 17x xxxkm.
Prosek u nekim normalnim rezimima voznje je oko 5-5.5l na otvorenom, 6.5-7l u gradu. Naravon sve varira i od vozaca.
Evo dokaza jedne marsute koja sadrzi nesto auto-puta (recimo 100km), malo grada (~50km) i ostalo otvorenog magistralnog:
Slika Slika Slika Slika
Ono sto se ispostavlja kao problem skoda na tim kilometrazama jesu turbine. :? Ne propeva ona, ali postane nepredvidiva sa radom. A dijagnostikovanja su razna, kao i cene servisa. Neke druge osnovne znake habanja je pocela da pokazuje takodje. Glava menjaca, volan... Primeti se da nije novo. Da je zahvalan auto za odrzavanje. Jeste. Tj barem je do sada bio. Za dalje :? Da se ne urekne super on gura, ali tvrdim da je greska zamajavati se bajkama kako je to isto ko golf, nepoderivo, moze da gura 500 000km samo da sipas ulje i gorivo. Trazi malo paznje.

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 17:39 
New Member

Hvala na odgovorima. Moraću dosta još da pročitam i da razmislim, svestan sam ja da svaki polovnjk ima po nešto što treba da se popravi. Woodo jel je tvoja Libra na prodaju ili si mislio samo da je pogledam. Do sad je nisam video uživo iz blizine, tj da sednem unutra.
Jel ima još neko mišljenje šta je bolje da uzmem?

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 17:47 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 12. 9 2004. 0:25
Garaža: BMW 325XI E90
Pa vidi, ako se tebi vise svidja Lybra onda je uzmi.
Neko ce ti reci, skodu ces lakse i skuplje prodati, sto u principu jeste istina, ali isto tako Lybru ces odmah u startu platiti 1000e manje tako da taj argument ne vazi (pri kasnijoj prodaji ce biti jos manja razlika u ceni, tako da ces ustedeti zapravo).

Poznato je da su JTD motori nesto bolji od TDI, tako da je i taj argument na strani Lybre, takodje ne sumnjam da je i udobnost.

Zapravo po meni je vecina stvari na strani Lanchia-a osim mozda dizajna koji spada u subjektivnu stvar.

Sve u svemu, najvise stvar licnih afiniteta, verujem da su oba auta dobar izbor, jedan malo manje, drugi malo vise :)

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 17:49 
Forum Member

Pridružio se: Uto, 06. 1 2009. 14:32
Garaža: Ferrari 458 Italia
Prvo sedi u oba automobila i provozaj, vidi koji ti vise odgovara za voznju. Ako ti oba odgovaraju i ne znas za koji da se odlucis, onda gledaj oba modela i kupi onog kog nadjes u boljem stanju.

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 18:03 
Forum Member

Pridružio se: Uto, 07. 9 2010. 12:42
Lybra je jedan on najvećih Lancia promašaja i kao takav je prestao da se proizvodi posle samo četiri godine. Kupovinom iste zakleo si se na vječnu ljubav jer nema šanse da ćeš istu moći prodati a sa deset godina starom Lanciom dizel sigurno ćeš naći dosta prijatelja među auto mehaničarima a pogotovo među autoelektričarima. Održavanje nimalo nije jeftino jer iako dijeli većinu djelova sa fiatom, limarija i dosta drugih djelova (prekidači, senzori, podizači...) su osobeni tom i samim tim su veoma skupi. Škoda dizel 10 godina stara jeste vjerovatno izraubovana ali vjerovatno ima klasični dizel motor od 90 ks ili 115 ks koji nemaju ni PD sistem ni CR sistem i višestruko su jeftiniji za reparaciju a pouzdanost im je daleko bolja, djelova ima a mehanički leži na izuzedno pouzdanoj Golf četvorci. Na kraju krajeva Oktaviju dizel je neuporedivo lakše prodati od od Lybre ako ne budeš zadovoljan.

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 18:08 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 12. 6 2008. 11:31
Garaža: Peugeot 406 SW
Ako puno prelazis, onda definitivno Lybra... Octaviji udobnost nije jaca strana...

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 18:14 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 2 2009. 21:39
Woodoo je napisao:
Empirijski mogu da dokazem da je Lybra dosta bolji auto i to nije fanboj rasprava.

"Fanboj" sam rekao zbog nadmudrivanja koji je motor bolji - TDI ili JTD, ne koji je automobil bolji. Ako bi poredili koji je automobil bolji - pa naravno Lybra, samo, sa decenijom starosti teško je to tako postaviti kao polaznu tačnu.

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 18:20 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 18. 5 2010. 3:24
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDM 16v
Moj izbor izmedju ova dva bi bio Lancia ali bi razmislio i o Skodi ako naleti dobro ocuvan primerak.

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 18:21 
Forum Member

Pridružio se: Uto, 07. 9 2010. 12:42
Da je dilema nova Lybra ili nova Octavia, Lybru bih uzeo bez razmišljanja. Kod deset godina starih dizelaša išao bi na onaj koji je dokazaniji i za održavanje pristupačniji a to je Škoda. Jeste da je Škoda skuplja pri kupovini ali je zato moguće prodati jer potražnje uvijek ima dok za Lanciu staru deset i više godina potražnje nema (nije bilo ni za novu pa su prestali da je proizvode bez izbacanja naslednika). Škoda je spolja atraktivnija, dok je Lancia unutra nakrcana opremom što joj posle deset godina i nije neki plus.

Vrh

PostPoslato: Pet, 09. 9 2011. 18:25 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 30. 9 2005. 23:02
milosd77 je napisao:
Lybra je jedan on najvećih Lancia promašaja i kao takav je prestao da se proizvodi posle samo četiri godine.

Hahaha, ovde sam vec stao sa citanjem.

The Lancia Lybra is a compact executive car produced by Italian Fiat Auto's upscale marque Lancia between 1999 and 2006.

Moja nije na prodaju ali mozes da je pogledas i probas.

Jedina mana u odnosu na oktaviju je, kao sto su kolege vec napisal,e eventualna kasnija prodaja jer ces oktaviju lakse prodati zbog potpuno subjektivnog, zasnovanog na neznanju stava da "svabo je svabo" sto se vidi iz ovog sto sam citirao.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]