Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sre, 23. 7 2014. 5:31

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon, 15. 8 2011. 22:00 
New Member

Pridružio se: Uto, 24. 7 2007. 16:58
Kako vam je uopste palo na um da uporedjujete A4 i Stepway? [smehdosuza] [smehdosuza]
Pa za jedan nov A4 mozete uzeti 3 ( slovima TRI ) Stepway-a. Kao sto sam rekao to je neuporedivo. Daciju ne mozete uporedjivati ni sa Skodom a ne sa Audijem. Ne mesajte babe i zabe. Smesno vam je poredjenje.

Ko je rekao da se ne kvare Nemacki automobili, naravno da se kvare i da imaju mana kao i svaki drugi auto.
Pricas o gubljenju vrednosti, pa naravno da ce manje izgubiti na Stepway-u nego na A4 kada im je nabavna cena razlicita.
Stepway uporedjuj sa cenovno ekvivalentnim modelom, Grande Puntom, Nisan Note, I20..itd a ne sa premijum automobilima.
Po vasoj logici Ferrari je sranje jer mu zamena kvacila kosta koliko i jedan Stepway?? [smehdosuza] [smehdosuza] [smehdosuza]
Da znam koliko kosta zamena seta kvacila za A4, al to je cena koju placas ako se vozis u premijum automobili a ne u Daciji.

Ko moze da odrzava Audi vozice ga ako ima zelju za njim, ko ne moze vozice Daciju i vikace kako je OOOO sranje. I ovim zavrsam offovanje teme.

Nemam ja nista protiv Dacije i Stepway-a, koliko para toliko i muzike.
Ako nekome treba prevozno sredstvo od tacke A do tacke B, u kojem ne moze da ocekuje bas neko preterano uzivanje ili dinamicnost u voznji a opet bice spokojan jer ima novo vozilo sa garanciom neka ga slobodno uzme!!
Lak je za voznju, pregledan, veliki klirens, ne moras uopste paziti na ivicnjeke i slicno. Dal benzin ( pa posle i plin ) ili dizel to vec sam treba da odluci na osnovu kilometraze koju ce godisnje prelaziti.

Vrh

PostPoslato: Pon, 15. 8 2011. 22:08 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 03. 10 2008. 11:27
Gost NS je napisao:

Ljudi, ali vi mesate babe i zabe, bez uvrede.
Pa gde mozete uporedjivati A4(B7) jer je to auto staro 4-5 godina, sa Stepway, to su totalno razlicite klase automobila.

Pa ne uporedjujemo bukvalno, samo razmatramo sta sve moze da se kupi za 12 soma a uglavnom svako u dilemi dal novo ili polovno za 12 soma razmislja u smeru da moze da se pazari meca C , bmw 3 ili A4 za tih 12 soma eura, za 6 moz se kupi i Sandero star tri godine, ali nije to tema, nego koji polovan auto za 12 soma a odprilike se zna da se svi ti kupci sa 12 soma spremnih za polovno vozilo hvataju za gore navedene nemce, eventualno pasata, ma za sta god da se uhvate to je vozilo sa 150 hiljada na satu u najboljem slucaju i staro 4-5 godina, dakle poenta je kako posle odrzavati takav auto, ko moze lagano to sebi da priusti i ja se slazem da treba za 12 soma da se vozi u meci C...

Moj glas za Sandero Dci :wink:

Renault, jedini prevoz koji priznajem.

Vrh

PostPoslato: Pon, 15. 8 2011. 22:17 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 11. 8 2009. 17:30
@pavaobg - :lol: :lol: :lol:

bravo...
naravno da se a4 i sandero po voznji i jos mnogo cemu ne mogu porediti ali kao sto rece, u pitanju su nova kola, dakle garancija i odrzavanje u ovlascenom servisu...
licno misljenje je da ni dizela ( sad cu izgovoriti jeres :mrgreen: ) u tom slucaju ne treba otpisati, treba covek da provoza i jedno i drugo pa da odluci sta mu vise lezi...
ako je malo lenji na menjacu, onda je bolje uzeti dizela. dobrim delom upotrebe ce biti u garanciji, a i mislim da su dizeli dobrim delom kod nas na losem glasu zato sto se uglavnom dovoze izrabljeni automobili koji imaju veliki izgled da im crkne stosta a popravke su skupe...
kad se kod nas kupi nov auto dizel, i propisno odrzava, i malo pazi na gorivo, mislim da isto tako moze da navoza vlasnika...

Vrh

PostPoslato: Pon, 15. 8 2011. 22:34 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 24. 1 2011. 20:27
Garaža: Megane III 1,9Dci GT Line
Isto glasam za NOV 1,5DCi StepWay

Kao što se vidi u mom potpisu, od prvog dana vozim nova kola, i moram priznati da se nisam pokajao nijedanput. Nije me zanimalo koliko ću da izgubim na kraju, nego sam prvenstveno gledao sigurnost i puzdanost vozila, jer je kod mene od prvog dana, pa sam ga i održavao kako treba, i nijedan me nije ostavio pokraj puta bez obzira koje marke i klase bio, a i poravke su bile mizerne, jer sam ih se otarasio pre pojave glavobolje...tako da uživajte u polovnjacima drugari do mile volje, a ja ću da vozam novo do kraja života.
Stvarno je nenormalo uporediti NOV auto sa bilo kojim polovnjakom, jer nov kako i svoj naziv kaže nov i ima garnaciju, a polovno je polovni i da je savršen, predhodni vlasnik ga nebi prodavao sigurno ( a tako je bar u 95% slučaja ).

Uvek kažem...''nisam toliko bogat da popravljam tuđa polovna kola, kod kojih neznam šta me čeka''

Da su nova kola loš izbor, nebi ih proizvodili, zar ne?

@Impol...daj više druže, reši taj auto da se manemo gluposti :D

Vrh

PostPoslato: Pon, 15. 8 2011. 23:19 
New Member

Pridružio se: Uto, 24. 7 2007. 16:58
Da, starno je nenormalno uporedjivati nov auto sa bilo kojim polovnjakom. Realno nenormalno je ocekivati da je nova Dacia, Reno, Fiat, Seat, Pezo, Skoda.... bolja od godinu dve starog i polovnog BMW,Porshea...

@moonru naravno da sve zavisi od toga da li mozes sebi priustiti premium segment ili ne kao sto je A4, trojka ili C klasa a ne da oni ne valjaju. Doduse 12 hiljada je donja granica za dobar auto permijum segmenta, ne racunam lesine koje dovezu iz Italije pa ih ulickaju za prodaju.. Al da ne idemo dalje u off.

Pogledah prvu stranu, ne vozis kola samo na nekim kracim, gratskim, relacijama, prelazis vise. Dal dci ili benzinac, pa posle ugradnja plina, sve zavisi od tvog licnog afiniteta. Renoov dci, koji se ugradjuje u Daciju je odlican, tu nema greske. U startu ti je benzinac jeftiniji od dizelasa, ali posle dizelas trosi oseto manje a ide bolje, ali ces skuplju exploataciju benzinca, posle garantnog roka lako smanjiti ugradnjom plina. Znaci sve zavisi od tebe, sta preferiras, neces pogresiti ni sa jednom od varijanti.
U ovih pola godine koliko se povremeno druzim sa Stepway, nema nikakvih zamerki, sve je kao od prvog dana utegnuto i na mestu ;) I da, prvi redovan servis za njega, 1.6 benzinac je u pitanju, je cenom smesan, ne znam tacno sad koliko je, ali je cena presmesna.

Vrh

PostPoslato: Uto, 16. 8 2011. 10:57 
New Member

Pridružio se: Čet, 28. 7 2011. 13:11
Hteo bih svima da se zahvalim na veoma korisnim savetima i sugestijama. Definitivno sam na osnovu svih ovih postova prelomio i uzimam stepveja 1.5dci. Zahvaljujem se i ljduma koji su kroz komentare sugerisali polovnjaka ali opet ponavljam ljudi polovan me NE ZANIMA. Znam da za te pare mogu da uzmem bruka golfa V ali sa polovnjacima sam zavrsio za zivota. Kad kupim rumuna javljam se i postavljam slike.

Vrh

PostPoslato: Uto, 16. 8 2011. 11:20 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 14. 5 2010. 21:30
Garaža: Suzuki SX4 1.6 GS 4WD 2012
Odlican izbor ! [smilie=party0005.gif] Obavezno ga predstavi u podforumu automobili clanova.

Vrh

PostPoslato: Uto, 16. 8 2011. 11:47 
Forum Member

Pridružio se: Pet, 30. 1 2009. 1:25
[smilie=party0005.gif]

Vrh

PostPoslato: Uto, 16. 8 2011. 11:49 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 05. 4 2006. 19:24
Garaža: Fiat Punto Classic 1.2 LPG A/C
Čestitke za odluku da kupiš novo... [smilie=party0005.gif]

Vrh

PostPoslato: Uto, 16. 8 2011. 16:04 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 30. 5 2009. 17:47
Garaža: Opel corsa 1.3 dtc
Cestitke na odluci da se kupi NOVO [smilie=party0005.gif] ...a za brand [smilie=mad0218.gif]

Vrh

PostPoslato: Uto, 16. 8 2011. 16:06 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 10. 5 2010. 10:17
Svaka čast na izboru, čekamo predstavljanje [smilie=sign0201.gif]

Vrh

PostPoslato: Uto, 16. 8 2011. 16:11 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 03. 10 2008. 11:27
Taj dci u Sanderu ima 70 konja, mogu na prvu da ti kazem da ces biti prezadovoljan kako ce ti auto , moj klio ima 2 konja manje i skoro 100 kila je tezi i sto se mene tice nemam ni najmanju zamerku kako to vozilo ide obzirom na 68 ks i skoro tonu i dvesta....inace odlican ti izbor, javljaj utiske.

Renault, jedini prevoz koji priznajem.

Vrh

PostPoslato: Uto, 16. 8 2011. 16:25 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 13. 8 2011. 17:26
Garaža: OPEL Insignia
Cestitke! I samo [smilie=character0182.gif]

Vrh

PostPoslato: Čet, 18. 8 2011. 14:02 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 28. 10 2009. 1:46
hmmm jedno veliko razmisljanje pa rekoh da podelim sa vama god i jace dana jurim citam gledam probam i sve se svelo na dva slova

i30 proizveden 2011god , 1.6 dizel euro 5 high dakle ne onaj tromi osnovni vec najjaci 125ks u full opremi super star sa sve zivo tipa navigacija eu+srbija , kamera za voznju unazad tempomat meni mnogo bitan kao i bitan ESP ma svasta nesto al najbitnije prednje bocne jastuke ali i zavese jbg zbog klinca

cena sa popustima dakle zadnja : 15500e

octavia FL 1.9tdi od samo 105ks prozvedena 2010 ostala im euro 4 motor sa bas slabasnom ambiente opremom nema zavese ESP tempomat zadnje podizace nema ni kozu na menjacu ni volanu ( a to kvari ugodjaj u pm ) glup radio...

e sad nije da ja nesto patim od opreme al volim da auto lepo izgleda ipak ga ja vozim nije taxi ili autobus. A volim i da moze da povuce. Da je octavija polovna isla bi na chip sigurno, ja sam cak i sadasnjeg punta 1.3 cipovao :P ovako deluje slabasna mada sam vozio taj motor u golf IV 3 god ( mada sam najebao sa skupim popravkama zato je i prodat a uzet skoro nov punto i sad me ne boli glava , zato se sad i kupuje nov ) a pre toga stari bosh 1.9 golf 3 koji cale jos uvek vozi. Da ima 320d za te pare nebih razmisljao :) isao na more sa bratovim i odesevio se 5.2 potrosnja prepun a ide ko zmaj sa osmehom na licu. Da je octavija 2.0 cr od 140k nebih imao nikakvih dilema.

Problem je sta kad mi dosadi , a oce znam se, posle 2-3 max 5 god ? i30 cu prodam malo sutra dok ce octavija imati sigurno jaku cenu pa joj je to dodatni plus u mom slucaju. Mada sto bi sad razmisljao sta ce biti za 5 god moz umrem do tad , mozda udari neka jos gora kriza pa necemo imati para ni za gorivo. Logicno bi bilo da kupim i30 ali srce kaze octavia pa posle isteka garancije neke dobre alu felne , chip , kozan volan i rucica , ubaci se velika muzika i tako sta. Garancija je 2 a kod i30 7 mada bi je ja sigurno ranije prekinuo jer nema sanse da placam dranje u ovlascenim servisima.

Vrh

PostPoslato: Čet, 18. 8 2011. 14:11 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 17. 5 2004. 10:38
Sve od šminke može da se ubaci, ali esp, airbagovi, malo sutra.
Ni ne razmatram automobile bez vazdušnih zavesa i esp, za ne daj bože.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 155 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]