Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Pet, 25. 7 2014. 12:26

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon, 22. 3 2010. 12:53 
New Member

Pridružio se: Pet, 20. 11 2009. 20:57
Isao bih u Holandiju ili Belgiju da kupim neki auto... da li neko zna gde je neka pijaca s velikim izborom automobila i kojim danom je otvorena u bilo kojoj od ovih zemalja...

Vrh

PostPoslato: Čet, 01. 4 2010. 2:19 
New Member

Pridružio se: Pon, 05. 1 2009. 10:56
Ma kakva pijaca po Belgiji i Holandiji (COOOVJECE). prije 4-5 godina sam bio na jednoj auto-pijaci u blizini Antwerpena. Pijaca je bila puna preprodavaca. Uglavnom se dominirali nasi Romi. Bilo je u 8:30h nemoguce naci auto iz prve ruke. Inace, po Belgiji su auta dosta rizicna za kupovinu, izuzev u garazama. A najpovoljnije garaze su u sjevernom dijelu Belgije (blizina Holandije). Ima jako mnogo auta na plin. Izadjes bilo gdje sa auto puta i vozis krom mala mjesta. Ali - radnim danima. A ona glupa pjaca iznad Antwerpena je bila nedjeljom.
Mozda najveci auto market je u Essenu (Njemacka). akodje nedjeljom. Mada, ... i tamo je slicna stvar. Sa razlikom sto pored Roma vodecu rijec kao preprodavci vode Turci. Njemac kad hoce da prodaje auto, stavi ga na www.mobile.de ili na www.autoscout24.de. Na njemackom eBay- u se takodje moze naci interesantnih ponuda, mada su ovi gorespomenuti sajtovi sigurniji.
Da bi vidio kakva je razlika u cijenama, pogledaj i kako se krecu cijene auta u Luxemburgu (ja zivim u Luxemburgu): www.luxauto.lu
Jedan moj rodjak je bio zaljubljen u odlazak nedjeljom u Essen na auto pijacu. Ali, nakon nekoliko diskutabilnih trgovina se odljubio. Ja sam kod nekih kurda u Frankfurtu bio kupio Omegu C. Naravno, Omegi je bila vracena kimometraza. Motor mi je crkao prije 2 mjeseca (srecom - nasao sam na njemackom eBay-u drugi sa malom kilometrazom i jeftino).
To sto ces potrositi novca na putovanje do Belgije (ustvari ne znam ni gdje zivis), bolje bi ti bilo da kupis neko novo auto na otplatu (kao sto sam i ja uradio prije par dana) a ne da gatas sta ti je uvaljeno ispod znaka neke atraktivne auto marke.

Vrh

PostPoslato: Čet, 01. 4 2010. 8:38 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 14. 1 2008. 18:14
E pa sada kada bi smo tako gledali nikada ne bi ni kupili auto, posto nisam bio na tim pijacama necu da kazem da sam ja u pravu ali ipak ne verujem da nije moguce pronaci dobar auto ?? Predpostavljam da je situacija u mnogome kao i kod nas da sve vrvi od nakupaca ali opet ima i onih "prvih" vlasnika sigurno. No opet kazem nemam iskustva sa tim , a inace sta bi postavljac teme da kupi ??? i do koje sume mozda ce ti neko vec sigurnije reci ej trazi to tamo ili na mobile.de a mozda i ovde nadjes , posto sam i ja bio nalozen da jesenas idem u Nemacku i kupim sebi auto no kada sam se preracunao pa ne da bi me izasao skuplje nego bi se i cimao nevidjeno oko transporta carine...znas kako je kad nisi to nikada radio a ne poznajes te protokole propise , kome se obratiti preko kome ovde na carini... samo lagano sve opcije razmotri i 5 puta ako treba .

Vrh

PostPoslato: Čet, 01. 4 2010. 10:17 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 27. 2 2004. 13:41
Nema normalnih pijaca u Holandiji. Ima jedna u Utrehtu (za koju znam) - ali je ista kao gore opisana

Vrh

PostPoslato: Ned, 16. 5 2010. 17:44 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 05. 4 2009. 19:48
Najveca auto pijaca u Evropi je u Utrehtu-Holandija

Vrh

PostPoslato: Pon, 17. 5 2010. 12:35 
Forum Member

Pridružio se: Pon, 22. 2 2010. 18:12
Imas sajt carmanager.be, na kome su licitacije vozila uglavnom iz Belgije, ali ima i iz Francuske, Nemacke i Luksemburga. Dobra stvar u vezi njega je sto je garantovana kilometraza, stanje vozila i servisna dokumentacija. Zbog toga su i cene malo jace ali vredi buduci da dobijas auto sa poznatom i garantovanom istorijom. Jedina caka je sto moras da se registrujes kao diler polovnih automobila da bi mogao da kupis. Ne znam kako to ide procedura placanja ali ne verujem da je komplikovano.

Vrh

PostPoslato: Ned, 17. 7 2011. 1:32 
New Member

Pridružio se: Uto, 17. 5 2011. 19:41
Jel zna neko neki glavni sajt u holandiji za kupovinu autombila, auto oglasi i slicno, posto idem za holandiju spetembra, pa bih voleo da pogledam neki auto iskljucivo od fizickih lica?

Vrh

PostPoslato: Ned, 17. 7 2011. 9:33 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 27. 2 2004. 13:41
Vise puta pisao al da ponovim

http://www.marktplaats.nl - najveci sajt za kupovinu od privatnih lica (i placeva)
http://www.schadeautos.nl - osteceni automobili (a i ne) dobri jel moze da se dobiju bez poreza (20%) i BMP-a (20%) - po neki naravno
http://www.autotrader.nl , http://www.autoscout24.nl- Placevi

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]