Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Pon, 20. 10 2014. 23:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 712 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet, 17. 6 2010. 21:39 
New Member

Pridružio se: Sub, 09. 5 2009. 17:08
Kako o ovome ima pomalo pomesano u drugim temama hteo sam ovo da
izdvojim da bi nam lakse bilo kako za prvi redovan tako i za ostale
redovne servise.

Evo danas sam odradio prvi redovan servis na Banovom brdu u Delti utisak
o samom servisu solidan e sad ovako presao 6450km upitanju PUNTO classic
emotion ABS servis je zakazan nedelju dana ranije primedbe su mi bile
-kratko crevo od posude za vodu brisaca do mlaznica na haubi pa je ispadalo
pogotovo zimi
-teze otvaranje zadnjih desnih vrata
(oba nedostatka otklonjena)
DELOVI:
-selenia 20k 2lit 10w-40 sl/cf
-selenia 20k 1lit 10w-40 sl/cf
-filter za ulje
-filter za vazduh
-polen filter

7.151,91

RAD:
-zamena filtera i ulja motora
-zamena filtera vazduha
-zamena filtera polena
-pregled vozila

2.950,00

UKUPNO:10.101,91

Pored ovog navedenog dotegli rucnu tako da hvata nize sve u svemu opsti utisak za ovaj
servis nije los .

PRVI SERVIS DELOVI I RAD :10101,91
THNICKI PREGLED : 1000,00
(uradjen u delti sto je verovatno i najjeftinije)
OSIGURANJE I OSTALE TAKSE ZA REGISTRACIJU:12.940,00

UKUPNO: 24.041,91

Vrh

PostPoslato: Čet, 17. 6 2010. 22:29 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 28. 6 2009. 0:06
Evo onda da iskopiram i ja moje iskustvo ovde (slicna nam je kilometraza). U pitanju je Fiat Punto Classic Dynamic (bez klime).

Pre par nedelja sam odradio prvi servis u Delti na Banovom brdu.. Zvao sam bukvalno dan ranije, i zakazali mi rano ujutru, sto mi je odgovaralo, jer sledeci slobodan termin nije bas blizu (14 dana).

Relativno sam zadovoljan uslugom. Evo i zasto...

Ljubazno su me primili, uzeli sve podatke i pitali da li imam neke primedbe na vozilo (koje je ujedno kod njih i kupljeno). U nalogu su zapisali moje primedbe i odvezli vozilo na servis:

- Prednji brisaci prilicno skripe dok rade (nije do metlica),
- Rucna kocnica prilicno slabo i visoko hvata,
- Zadnja leva vrata skripe prilikom otvaranja (zbog slabog koriscenja),
- Kad je vlazno i hladno vreme lupkanje dolazi sa pozicije zadnjeg levog amortizera,
- Napomenuo sam im i da mi obavezno sipaju Selenia ulje (jer u ako im ne napomenete, sipace Shell).

Posle nekih sat vremena, pojavio se serviser, vratio moja dokumenta na salter i potvrdio da je zategao rucnu i podmazao vrata. Vrata zaista jesu podmazana (namazano je nesto belo-masno), a rucna i dalje hvata prilicno visoko - kao da nije ni dotegnuta. Ostale probleme nije spominjao (nisu ni reseni). Nalepnica koja se spominjala u necijim komentarima za Selenia ulje kod mene nije nalepljena. Nadam se da su sipali ono sto sam im rekao i sto stoji na racunu.

Elem, posle ovoga ispostavili su mi racun i poslali po vozilo.

Slika

Kao sto vidite u spisku nema zamene filtera fazduha i polen filtera (nemam klimu - ako su oni vezani za nju).

U Delti sam ujedno odradio i tehnicki pregled za 1000 dinara. Sve u svemu, zao mi je sto nisu odradili sve sto sam imao na umu, jer je sramota da se ovakve sitnice desavaju na autu koji je uzasno malo presao, a pogotovo sto nista nisu uradili za brisace. Brisace sam na kraju sam podmazao (tacnije mehanizam koji ih pokrece) domacim V-90 sprejom, i vise nema skripe.

Toliko :?

Vrh

PostPoslato: Čet, 17. 6 2010. 23:08 
New Member

@nemesistt
Posto si bio u istom servisu gde i ja jesu li ti odcepili kupon za prvi servis onaj veci deo meni nisu
meni su popunili deo kupona sa strane sa svim podacima i potpisom njihovim ali ga nisu overili pecatom
a kako sa leve strane pise da nekoriscenje ili nepravilno koriscenje ovih kupona pnistava
uslove garancije
nebih da se kasnije snjima ubedjujem.

Vrh

PostPoslato: Pet, 18. 6 2010. 5:39 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 02. 1 2008. 20:27
Bolje idi ti do njih da ti overe jer posle ako dodje ne daje boze do nekog problema ima da se prave Englezi!

Vrh

PostPoslato: Pet, 18. 6 2010. 18:02 
Forum Member
Korisnikov avatar

sasha70 je napisao:
@nemesistt
Posto si bio u istom servisu gde i ja jesu li ti odcepili kupon za prvi servis onaj veci deo meni nisu
meni su popunili deo kupona sa strane sa svim podacima i potpisom njihovim ali ga nisu overili pecatom
a kako sa leve strane pise da nekoriscenje ili nepravilno koriscenje ovih kupona pnistava
uslove garancije

Kupon 1 - upisan datum, kilometraza, naziv servisa i potpis SA pecatom. Deo sa desne strane nije odcepljen niti popunjen. Ako ti znaci mogu da ti skeniram i posaljm, ali se nadam da smo se razumeli.

Vrh

PostPoslato: Pet, 18. 6 2010. 19:39 
New Member

nemesistt je napisao:
sasha70 je napisao:
@nemesistt
uslove garancije

Kupon 1 - upisan datum, kilometraza, naziv servisa i potpis SA pecatom. Deo sa desne strane nije odcepljen niti popunjen. Ako ti znaci mogu da ti skeniram i posaljm, ali se nadam da smo se razumeli.

Shvatio znaci fali mi samo pecat moracu da odem do njih da overe.

Vrh

PostPoslato: Pet, 18. 6 2010. 22:46 
Forum Member

Pridružio se: Uto, 15. 2 2005. 20:43
Obavezno trazi da ti srede brisace. Problem sa brisacima datira jos od prve serije Nuova Punto, od 1999 pa sve do kraja 2000. godine, kada su navodno popravili fabricku gresku koja je uzrokovala da brisaci tokom tada trzaju i skripe.

Radi tvoje slike o problemu, nov motor sa makazama kosta izmedju 15 i 20 hiljada dinara u Delti. Polovan motor je 50 evra, a Marellijev motor u AP sportu kosta oko 75 evra. Rad majstora je izmedju 10 i 20 evra. Moj savet je da trazis zamenu celog sklopa brisaca, jer prema mom iskustvu sa Puntom, koga vozim vec 8 godina, moraces da promenis motor brisaca, pre ili kasnije.

U vezi vrata: Mislim da se tu nista osim podmazivanja ne moze uraditi. Radi se o lose resenom mehanizmu zadnjih vrata, i to ce ti biti tako, manje ili vise izrazeno.

U vezi lupkanja iz zadnjeg trapa: To je normalno. Na svakom mom Puntu, Mk1 i Mk2, sam imao isti problem, i nije resiv zamenom bilo kog dela na trapovima. To ne predstavlja defekt, i ne utice na pouzdanost ;)

Moj savet svim Puntashima je da prate temperaturu motora. Meni je na oba Punta crkao termostat u intervalu izmedju 80 i 85000km. Ostale stvari, manje vise, su neunstive - u prvih 5 godina ;)

Vrh

PostPoslato: Pet, 18. 6 2010. 23:17 
New Member

Pridružio se: Ned, 03. 1 2010. 12:18
Prvi redovan servis, odrađen je pre, recimo 3 nedelje u Delti na NBG. Poprilično su to brzo obavili, za nekih sat vremena, mada su rekli da će duže trajati.
Prijavljenih kvarova nije bilo, tako da su promenili filtere i ulje i kao pregledali auto. Za TNG model, bez klime, naplaćeno je 5800 dinara. Servis je obavljen posle pređenih 15400 km. Namerno ili slučajno nisu popunili servisnu knjižicu, ali sam im odmah to rekao, tako da je i to odrađeno. Na to obratite pažnju.
Jedino što me čudi, je to što su mi umesto Selenie sad sipali Shell Helix. Znam da je to isti viskozitet ulja, ali zašto onda pišu da treba isključivo koristiti Selenia 20k.

Vrh

PostPoslato: Sub, 19. 6 2010. 1:07 
New Member

U delti na brdu te pita selenia ili shell bar kad sam ja bio a oni defenitivno
preferiraju shell zasto njega ako je preporuka proizvodjaca selenia.

Vrh

PostPoslato: Sub, 19. 6 2010. 10:30 
Forum Member
Korisnikov avatar

dexpetkovic je napisao:
Obavezno trazi da ti srede brisace. Problem sa brisacima datira jos od prve serije Nuova Punto, od 1999 pa sve do kraja 2000. godine, kada su navodno popravili fabricku gresku koja je uzrokovala da brisaci tokom tada trzaju i skripe.

Radi tvoje slike o problemu, nov motor sa makazama kosta izmedju 15 i 20 hiljada dinara u Delti. Polovan motor je 50 evra, a Marellijev motor u AP sportu kosta oko 75 evra. Rad majstora je izmedju 10 i 20 evra. Moj savet je da trazis zamenu celog sklopa brisaca, jer prema mom iskustvu sa Puntom, koga vozim vec 8 godina, moraces da promenis motor brisaca, pre ili kasnije.

Hvala za savet, cim se opet pojavi problem reklamiracu, ali cu ovaj put insistirati da je u mehanizmu problem i da ga zamene. Za sada sve radi ok, tako da ne mogu da se zalim.

Vrh

PostPoslato: Sub, 19. 6 2010. 11:04 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 23. 11 2009. 14:43
Garaža: Punto Emotion ABS
Да поделим утиске:
Пунто Емоушн АБС, 2009.год., прешао 7.314км, јуче ишао на први редовни сервис.
Цена сервиса - 8.138 динара.
Сипана Селенија, промењени сви филтери (филтер климе 1.600 динара!), подмазан вентилатор, мало дотегнут мењач и подмазан задњи део (из кога допире шкрипање).
Нисам присуствовао сервису иако сам могао. По завршетку сервиса вратили су ми опран ауто.
Похвале за Арену Моторс из Крагујевца.

Vrh

PostPoslato: Sub, 19. 6 2010. 15:47 
New Member

2000 din u dzepu i opran auto svakako za pohvalu.

Vrh

PostPoslato: Sub, 19. 6 2010. 17:40 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 13. 1 2010. 19:37
sasha70 je napisao:
nemesistt je napisao:
sasha70 je napisao:
@nemesistt
uslove garancije

Shvatio znaci fali mi samo pecat moracu da odem do njih da overe.

Ne znam kako je na Classicu ali meni su na Z10 i na prvom i na drugom servisu redovno popunili oba kupona overili i odcepili veci deo kupona i uzeli.

Vrh

PostPoslato: Sub, 19. 6 2010. 17:46 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 03. 1 2009. 14:34
Imamo već dve teme o servisima

pogledajte na primer ovu:

viewtopic.php?f=45&t=11990&p=303602#p303602

ili ovu

viewtopic.php?f=45&t=18860&p=308063#p308063

Glupo je da pravimo tri teme o servisima.
Možda da imamo jednu za redovne servise i jednu za ostala iskustva sa servisima.

Multiplikovanjem istih tema forum samo postaje nepregedan.

Misdlim da moderator treba da ukine bar jednu temu od tri o servisima za Punta

Vrh

PostPoslato: Sub, 19. 6 2010. 19:02 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 23. 10 2003. 16:34
Garaža: DeLorean DMC-12
Mogu i da se sastave, pa da imate sva iskustva na jednom mestu. :wink:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 712 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]