Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Uto, 21. 10 2014. 12:19

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Gasi se u leru
PostPoslato: Sub, 13. 3 2010. 14:04 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 21. 11 2009. 20:20
Problem se manifestovao prvi put pre 2 meseca. Prvo sam morao da ga upalim pod jakim gasom, jer nije hteo drugacije. Cim pustim gas on se ugasi. Jedva sam dosao do kuce. A pre toga je palio "kao mina", ne secam se da sam dva puta pokusao da startujem motor. Zima leto, ma bilo sta. Auto je presao 51.000 km, Zastava 10 je u pitanju. Posle voznje od 15-ak minuta sve je bilo ok. Zatim je radio dva meseca i prosle nedelje opet. Mislio sam da je ler gas, pa sam mislio da je struja. Na kraju , jutros odem u jedan od ovl. servisa da ga stave na dijagnostiku. Na kraju mi kaz da komp nije zabelezio ni jednu jedinu gresku pa ni oni nemaju za sta da se uhvate. Preporucili su mi da promenim mesto gde sipam gorivo jer moze biti da je do toga i da ga malo "produvam" na autoputu. Ima li neko mozda da ima ideju sta bi moglo biti ili mu se nedaj Boze slicno i desavalo. Imam malo dete i ne smem da rizikujem. Unapred hvala forumasima.

Vrh

Tema posta: Re: Gasi se u leru
PostPoslato: Sub, 13. 3 2010. 16:17 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 26. 7 2003. 16:48
Meni se ista stvar desila pre mozda dva meseca. Kako ga upalim on ne može da ga održava na 800 obrtaja na leru i ugasi se a bio je zagrejan i ja sam probao da ga vozim, ali nije bilo šanse kako pustim gas obrtaji padnu i on se ugasi... Tad sam ga ugasio i sačekao pet minuta i kad sam ga ponovo upalio radio je normalno... Moje sad na satu ima oko 12 000 km, nije mi se to ponovo dešavalo pa sam ostao u ubedjenjeu da se zaglupeo komp... Nemoj tako da ga voziš ostavi ga ugašenog par minuta pa probaj ili raskači akumulator da se restartuje ECU... Ne bi trebalo da je neki kvar...

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 3 2010. 16:57 
New Member
Korisnikov avatar

Na dijagnostici, racunar nije uocio nijednu jedinu gresku. Sada radi sve kako treba, za sada. Za pocetak ne idem na OMV. Mada mislim da je to jedna od zabluda, ali sta ces, hvatam se za slamku.

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 3 2010. 19:30 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ja opet točim na Jugopetrolovim pumpama, mislim da to nema veze... Ali kad oni u servisu ne znaju još manje ćemo mi...

Poslednji put menjao Krsta dana Ned, 14. 3 2010. 14:42, izmenjena samo jedanput

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 3 2010. 19:59 
Forum Member

Pridružio se: Ned, 31. 1 2010. 22:01
Da li se radi o vozilu sa pogonom na benzin ili TNG?

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 3 2010. 21:02 
Forum Member
Korisnikov avatar

Benz

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 3 2010. 21:05 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 09. 2 2008. 2:35
draganbg82 je napisao:
Problem se manifestovao prvi put pre 2 meseca. Prvo sam morao da ga upalim pod jakim gasom, jer nije hteo drugacije. Cim pustim gas on se ugasi. Jedva sam dosao do

Svaki se Punto ugasi kada se pusti gas, ukoliko je on bio pritisnut za vreme paljenja. Pričali smo o tome ovde na forumu ranije, ja sam to jednom slučajno uradio. Najzanimljivije je što nije pomoglo da se auto ugasi i odmah upali, već ga je trebalo ugasiti i sačekati oko pola sata (verovatno dok se neki kondenzatori u kompjuteru isprazne).

Pretpostavljam da kod tebe postoji neki problem zbog koga auto nije hteo da upali, ali u svakom slučaju nemoj pokušavati sa pritisnutim gasom, jer, kao što vidiš, stvar može dodatno da se iskomplikuje.

Vrh

PostPoslato: Ned, 14. 3 2010. 9:04 
New Member
Korisnikov avatar

Imam zastavu 10 na benzin. I mojih 8 prijatelja ima zastavu 10 i NIJEDNOM od njih se ne gasi ako se pusti gas a da se pritom doda malo gasa pri paljenju.
Kod mene je bio slucaj da tada jednostavno nije hteo ni da se upali bez jaceg gasa. Pomislio sam da je ler gas, pa da leptir gasa ne otvara kako treba, ali sto kaze covek gore iznad, ako ne znaju ovi u servisu, sta cu ja tek da radim.

Vrh

PostPoslato: Ned, 14. 3 2010. 23:58 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 09. 2 2008. 2:35
draganbg82 je napisao:
Imam zastavu 10 na benzin. I mojih 8 prijatelja ima zastavu 10 i NIJEDNOM od njih se ne gasi ako se pusti gas a da se pritom doda malo gasa pri paljenju.
Kod mene je bio slucaj da tada jednostavno nije hteo ni da se upali bez jaceg gasa. Pomislio sam da je ler gas, pa da leptir gasa ne otvara kako treba, ali sto kaze covek gore iznad, ako ne znaju ovi u servisu, sta cu ja tek da radim.

Znam da zvuči glupo, ali da li si probao da skineš klemu sa akumulatora, sačekaš oko pola sata i onda je vratiš? Možda je nešto, negde, memorisano, a ne briše se prostim gašenjem auta. Bilo je reči da to pomaže npr kod onih problema sa paljenjem lampice za servo, možda pomogne i u tvom slučaju.

Vrh

PostPoslato: Pon, 15. 3 2010. 19:43 
New Member
Korisnikov avatar

Klemu jesam skidao ali to je bilo pre. U servisu su ga kacili na komp i nista nisu videli.Nijednu jedinu gresku. Auto sada radi normalno, ali uvek mislim da moze da se ponovi.

Vrh

PostPoslato: Pet, 19. 3 2010. 20:03 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 13. 9 2008. 12:57
meni se to jednom dešavalo (ima sve opisano u jednoj od tema),i isposatvilo se da treba naštelovati SENZOR RADILICE.Na leru se neakd ugasi a nekad ne(dva nada ništa,a onda na svakom semaforu(na dijagnostici nije pokazivao nikakav kvar)).
kvar je podmukao i nije konstantan.
ne uzimajte ovo zdravo za gotovo,ali eto obratite pažnju

Vrh

PostPoslato: Ned, 09. 1 2011. 23:24 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 08. 2 2008. 13:36
Da malo ozivimo temu, a bice od koristi nekome sigurno...
Postoji jedno gumeno crevce malog promera sa leve strane(gledano okrenut ka autu) ispod kucista filtera vazduha. Kroz njega prolaze uljna isparenja i vremenom ga zapuse potpuno. Pre nego vam neko uzme 100 evrica za dijagnostiku i nazovi popravku, lepo uzmite sprej za ciscenje karburatora, skinite to crevce prostim izvlacenjem, jer nema ni selni na njemu, i sprejem ga lepo ocistite. Takodje, sprej ubrizgajte i na mestu odakle to crevo izlazi i krece ka kucistu filtera za vazduh.
Onda lepo isturirajte auto da bi se uklonili tragovi tog spreja i samo se nasmejte... :D
Problema vise nema...

Vrh

PostPoslato: Pon, 10. 1 2011. 18:43 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 24. 11 2003. 17:23
To je ona prica sto je Mange pominjao da sa Seleniom 20k, prolaze uljana isparenja na usis, zbog losije kompresije 20k ulja...
Ja sam gledao svoja creva i malo su masnjikava, presao sam oko 36.000km, sledecu turu cu da sipam full sintetiku, pa da pratim situaciju...

Vrh

PostPoslato: Pon, 10. 1 2011. 20:41 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 13. 9 2008. 12:57
ovo je potpuno tačno,i mene je zezao ler gas(varirao je),i kada sam samo skinuo poklopac filtera,prodžarao malo ta creva onako laički da neki od njih nije spao,i vratio poklopac nazad više nije pravio problem.

hardvet je napisao:
Da malo ozivimo temu, a bice od koristi nekome sigurno...
Postoji jedno gumeno crevce malog promera sa leve strane(gledano okrenut ka autu) ispod kucista filtera vazduha. Kroz njega prolaze uljna isparenja i vremenom ga zapuse potpuno. Pre nego vam neko uzme 100 evrica za dijagnostiku i nazovi popravku, lepo uzmite sprej za ciscenje karburatora, skinite to crevce prostim izvlacenjem, jer nema ni selni na njemu, i sprejem ga lepo ocistite. Takodje, sprej ubrizgajte i na mestu odakle to crevo izlazi i krece ka kucistu filtera za vazduh.
Onda lepo isturirajte auto da bi se uklonili tragovi tog spreja i samo se nasmejte... :D
Problema vise nema...

Vrh

PostPoslato: Uto, 19. 4 2011. 9:27 
New Member

Pridružio se: Čet, 12. 8 2010. 8:46
Evo i mog iskustva ako nekom moze da pomogne.
Meni se isto neki put mucio u leru, kao i kada stajem na semaforu, tj kada pritisnem kvacilo i kocim, tada obrtaji treba da se spuste do 800 i da tu ostanu. Meni se neki put desavalo da se obrtaji spuste do 300-400 i onda skacu do 800, gore dole i tako se auto "muci" da se ne ugasi, neki put se i ugasi. Na sledecem semaforu je vec sve bilo ok, kao da se nista nije ni desilo.
Otisao sam u servis, ispricao sta se desilo i rekli su mi da je najverovatnije u pitanju "klapna ler gasa koja se zaprljala". Prikacili su ga na racunar, nije izbacio nikakvu gresku, ocistili su tu klapnu i sada je sve kao pre, cak se i bolje ponasa u leru i pri kocenju.
Da napomenem da vozim Zunta 1.2 Dynamic, da od 32000km vozim na plin, i da samu trenutku problema imao 45000km. Na moje pitanje u servisu, kako to da se tako brzo zaprljala ta klapna ler gasa, serviser je samo slegao ramenima i rekao: "Sta da se radi, gorivo u Srbiji je ekstra kvaliteta..."

Nadam se da ce ovo nekome pomoci. Pozdrav!

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]