Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Pon, 22. 9 2014. 22:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kredit i reciklaza
PostPoslato: Čet, 21. 5 2009. 22:30 
New Member

Pridružio se: Čet, 21. 5 2009. 22:04
Pozdrav svima na forumu. Ja sam jedan od onih koji cekaju Emotion sa ABS-om i koji bi trebao da pocne da stize u junu. Dok se to ne desi mislio sam da ne bi bilo lose da se raspitam o uslovima kreditiranja i reciklaze, da se ne bi sve zavrsavalo u pet do 12.

Koliko sam cuo, ne nude sve banke iste uslove, to jest neke traze vise ili manje garancija. Da li je neko na forumu probao da uporedi ponude razlicitih banaka i da li moze da mi preporuci neku? Meni konkretno interesuju dve stvari:

1. Zabrana prodaje tokom perioda otplate kredita, jer sedam godina je dug period i svasta se moze desiti za to vreme. Da li postoji banka koja ne trazi menicu na vozilo?

2. Uslovi prevremene otplate kredita, npr da li se placaju penali?

Sledece pitanje je vezano za reciklazu vozila. Saobracajna glasi na mog oca, ali bi bilo bolje da se punto (i kredit) vodi na mene. U ZP sam dobio informaciju da mogu da izvrsim reciklazu na moje ime, ako mi otac da ovlascenje da mogu da raspolazem i otudjim automobil. Da li neko zna da li je ovo tacno? Ako nije, da li mogu da prevedem auto na sebe pre reciklaze. To pitam, jer su pre nekoliko meseci kruzile price da automobil mora da se vodi na vlasnika barem godinu dana pre reciklaze. Posle o tome nisam cuo nista vise, tako da je verovatno u pitanju glasina, ali bih voleo da cujem i vase misljenje.

Vrh

PostPoslato: Čet, 21. 5 2009. 23:08 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 02. 3 2009. 10:46
Garaža: Fiat Punto Classic
Mi smo uzeli kredit preko Banke Intesa. Odnosno moja majka. Ona tamo vec ima tekuci racun, a i deluju mi ozbiljnije od mnogih drugih banaka. Pored njih bi preporucio i Komercijalnu banku koja je ipak drzavna. Raffisen trazi ucesce 30%. Konkretno kod Intese, ako si klijent banke, a to mozes da postanes u roku od jednog dana...3 licne menice, one ti ne glase na vozilo vec na sve pokretno i nepokretno. Pitali smo da li moze da se proda vozilo i kazu da nije problem. Kredit moze da se otplati pre roka u celosti i za to se ne placaju nikakvi penali. Ko nije klijent banke treba da ima ili kasko ili zirante. E da, i ako hoces mozes da platis i rate pre roka ali mora minimum po 6 meseci, ni za to se ne placaju penali.
Plati se 0.5% od ukupnog kredita unapred. Znaci ako je 6000E kredit, platis 30e, i to su troskovi obrade kredita. Plati se jos 240din zahtev za proveru kod kreditnog biroa plus neka sica za te 3 menice...oko 200 kinti.

Ne znam bas kako ide sa tim oko toga za reciklazu i kako ide to sa tim sto bi trebalo 12 meseci da ti bude auto u vlasnistvu, ili da imas dozvolu za upravljanje. Kako ce to da ide sa kreditom...xmmmm...stvarno ne znam. Jer u sustini onda moze bilo ko da da svoj auto, a neko drugi da ga kupi...nema veze sto je tvoj otac u pitanju, vi ste pravno 2a odvojena fizicka lica. Raspitaj se u reciklaznom centru. Prodavac mozda izadje u susret pa da napravi predugovor licno sa tobom...i profakturu na tvoje ime...al to je sad pitanje...Uglavnom, kad dobijes auto mozes da ga registrujes na sebe sigurno, odnosno preregistrujes.

"Vlasnici kapitala i biznisa će kod radnika podsticati i stimulirati potrebu da kupuju njihovu skupu robu: stanove, kuće i tehnologiju, obvezujući ih, pritom, da ulaze u skupe hipotekarne kredite do nivoa neizdrživosti. I na kraju, ti neplaćeni dugovi će izazvati bankrot banaka, koje će morati biti nacionalizovane, pa će država onda krenuti putem koji vodi u komunizam..." Karl Marx

Podrzite me u nameri da ozenim Megan Fox :D http://www.petitiononline.com/vladmeg/petition.html

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 5 2009. 9:11 
New Member

Pridružio se: Pon, 16. 2 2009. 15:58
SOCIETE GENERALE!Ne treba zaloga na vozilo,zirant,ucesce i kasko.Ja zavrsio proceduru.

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 5 2009. 9:23 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 28. 9 2007. 21:24
Reciklaza?? Nece to skoro brate, cekam ja..... [smilie=character0029.gif]

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 5 2009. 11:05 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ja auto vozim na recikazu najverovatnije u ponedeljak. Pa cu ih pitati to sto te interesuje, a u medjuvremenu pogledaj ovo ovlascenje ovde http://www.metalopromet.biz/vesti?news= ... o_za_novo_

"Vlasnici kapitala i biznisa će kod radnika podsticati i stimulirati potrebu da kupuju njihovu skupu robu: stanove, kuće i tehnologiju, obvezujući ih, pritom, da ulaze u skupe hipotekarne kredite do nivoa neizdrživosti. I na kraju, ti neplaćeni dugovi će izazvati bankrot banaka, koje će morati biti nacionalizovane, pa će država onda krenuti putem koji vodi u komunizam..." Karl Marx

Podrzite me u nameri da ozenim Megan Fox :D http://www.petitiononline.com/vladmeg/petition.html

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 5 2009. 15:25 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pitaj ti za mene u salonu, da li ce i kada biti u ponudi osnovnog primerka punta, onog najjeftinijeg?

Zaradjuju na njemu samo 130e, pa im se izgleda ne ispati da ga proizvode, sve samo neke od 8.000+ evra :(

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 5 2009. 15:37 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pa taj osnovni ja i kupujem :) Taj se i proizvodi u najvecem obimu. Emotion, koliko sam ja shvatio nece biti pre juna.
Elem, jedan osnovni sam video uzivo u ZPNS kad sam bio. Bez ratkapni...to sam vec napisao.
Ali zbog idiotizma ZPNS-a idem preko Delte...gde je vec taj auto stigao pre koji dan. Odnosno, rekli su mi da ocekuju veci kontigent vozila onog dana kad je onaj amer bio i da je u tom kontigentu verovatno i moj autic. Te da ce me u ponedeljak nazvati da to potvrde i da vozim auto na reciklazu. Auto je placen...tako da oni imaju moraju da ispostuju rokove iz predugovora. U pitanju je inace 700neki proizvedeni punto, po broju sasije.

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 5 2009. 15:45 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ako je tako, onda cu i ja da dobijem novo vozilo :D

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 5 2009. 15:49 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pogledaj u listama cekanja predugovor koji sam okacio...tamo stoji koji punto je u pitanju :) (actual)
Jbg, valjao bi naravno neki bolji...al sta je tu je. Od Yuga ce biti bolji...ne treba vrsiti prevelike skokove u komforu :lol: Za sledecih 18 godina klima, pa onda za 18 ABS, pa onda za 18 vazdusni za suvozaca...Eeeeee...a posle verovatno necu vise ni ziveti :D

Vrh

PostPoslato: Pet, 22. 5 2009. 16:22 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 16. 5 2009. 13:45
Meni sad sledi najgori deo. Cekam da me zovnu za reciklazu i da preuzmem auto.
Danas im je legla uplata i sad cekam... [smilie=animal0028.gif]

Vrh

PostPoslato: Sub, 23. 5 2009. 16:46 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 26. 7 2003. 16:48
Reziklazu mozes obaviti i sa ovlascenjem, samo kad ga budes pravio izmedju ostalog navedi i da si ovlascen da vozilo recikliras i ostvaris popust, da ti posle u supu ne bi pravili probleme, tako sam ja uradio. Nema nikakvog ogranicenja u pogledu duzine vlasnistva nad vozilom, ja sam pre mesec dana uzeo Renoa 4 samo zbog reciklaze jer ostvarujem ustedu od 750 evra...
Ovo su sve proverene i potvrdjene informacije.

Sto se tice banaka Sosietat, Intesa i Hipo su ti najpovoljnije, zavisi samo preko koga dobijas platu.Hipo do 7000 bez ziranata i zaloga, i ja sam kod njih sve obavio jer pola sam u kesu a pola na kredu pa nisam presao cifru od 7k...

Vrh

PostPoslato: Sub, 23. 5 2009. 16:58 
New Member

Pridružio se: Sub, 02. 5 2009. 0:08
Jedno pitanje: Zar to sa reciklazom i dalje postoji kao mogucnost za kupovinu ? Nesto sam sve mislio da je bilo nekih 7.500 kupace i da je to sa time zavrseno za nove kupce ....

Vrh

PostPoslato: Sub, 23. 5 2009. 19:12 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ma kakvi...ti svi spiskovi su manje vise pali u vodu. Od svih distributera z10 samo je 4 ostalo u igri, dok Delta vodi glavnu rec. Iz ministarstva su spremili sredstva za 5000 vozila. Ali ako bude islo...bice i za jos. Tako da ako razmisljas o tome verovatno ces imati mogucnost zamene staro za novo.

Vrh

PostPoslato: Sub, 23. 5 2009. 21:33 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 26. 7 2003. 16:48
Ja sam uzeo profakturu u sredu i po broju šasije sam hiljadu sesto i neki tako da ima jos dosta lufta za zamenu staro za novo...

Vrh

PostPoslato: Sub, 23. 5 2009. 22:53 
Forum Member
Korisnikov avatar

U bog te...a ja dobio 14og, 15og profakturu sa brojem sasije 700 nesto...Ide to brzo.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 513 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]