Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Čet, 21. 8 2014. 6:19

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 192 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre, 18. 5 2011. 20:47 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 12. 3 2011. 18:50
Garaža: Audi A6 2.0 TDI 2008
dragvorl je napisao:
Kako si opisao codemaker to zavredjuje bar po koju sliku, da vidimo i mi to. :wink:

Ma nešto sam pokušao ali nemam širokougaoni objektiv i onda se teško u skučenom prostoru uslika nešto što ima smisla. Probao nešto ali mi se ne sviđa, na jednom snimku vidim i pola mačeće glave, na drugom se vidi i moj palac na nozi a na trećoj sam kao idiot bljesnuo blicome prema ogledalu i posle nisam ništa video 20 minuta.

Sad mi još sleduje da ofarbam drvenariju i da ubacim prozore od pvc i da sam miran...

Vrh

PostPoslato: Sre, 18. 5 2011. 21:27 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 24. 1 2006. 15:54
Eeee code, od tebe sam ocekivao mnogo vise profi.Slika

Life is funny, skies are sunny
Bees make honey, who needs money

Vrh

PostPoslato: Sre, 18. 5 2011. 23:37 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 12. 3 2011. 18:50
Garaža: Audi A6 2.0 TDI 2008
Ja i fotoaparat, profi?? :(
Pa znaš li ti da sam ja još do nedavno slikao ruskim fotoaparatom "sputnik" koji radi na nožni pogon? (nožni pogon podrazumeva da nakon slikanja staviš aparat na zemlju i snažno ga pritisneš stopalom da pomeri film) Ja sam naravno to premotavanje filma redovno zaboravljao pa sam tako često imao sliku iskežene budale (ja) sa nekim đavolom u pozadini (tašta) a preko cele slike se vuče neka neprepoznatljiva crta (to je prošao brzi voz Beograd-Subotica)...
Posle sam od sina dobio neki Canon sa knjižicom uputstvo na 700 strana, od čega sam pročitao samo prvu i zadnju stranu ("uključivanje aparata") i zadnju stranu uputsvta ("isključivanje aparata") i snimio sam samo jednu muvu na štoku i to slučajno kad sam pokušao da snimim komšijku preko puta i spotakao se o mačeču igračku i zamalo razbi glavu pa u grču pritisnuo okidač na fotoaparatu i dobio perfektnu sliku zbunjene muve, koju sam posle za kaznu spljeskao.
Sve u svemu, nisam ti ja za fotoaparat. Na ekskurzijama sam redovno donosio kući slike koje posle čitava porodica nije mogla da rastabiri šta koja slika predstavlja (sve neke mrlje, špicevi i plavkaste fleke) mada sam ja tvrdio da je to plaža u Rovinju i crkva Sv. Marka u Veneciji...

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 0:33 
Forum Member
Korisnikov avatar

Eh sad, skidas Alvirka na filmu, a ne znas sa oparatom, nemoj sad... :)

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 0:41 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 28. 6 2009. 2:12
Garaža: Suzuki SX-4
dragvorl je napisao:
Eh sad, skidas Alvirka na filmu, a ne znas sa oparatom, nemoj sad... :)

Zato ima temu viewtopic.php?f=38&t=16472 pa nek proucava moze nesto i da se nauci [smilie=sign0201.gif] Uzgred kad sam radio kupatilo u stanu komplet sam ga islikao po fazama rada cisto kao dokumentacija radova.

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 2:34 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 14. 5 2011. 13:34
Ovo mi je dosta bliska tema, pre godinu ipo dana sam prosao kroz pakao koji se zove opremanje stana. Kupio sam stan (totalno prazan) sa ocekivanjem da cu kupiti namesta, kuhinju... i za nekih mesec dana useliti. Posto sam cesto odsutan nisam imao vremena da se bakcem oko opremanja pa sam sve radove poverio arhitekti i gradjevinskom inzinjeru. O svemu su me obavestavali, slali predloge... a ja sam upravljao projektom "virtuelno". Sve se toliko iskomplikovalo da su radovi trajali cak 7 meseci a premasio sam planirani budzet za x 4.
Tih dana sam bio nervozan ali sam sada presrecan kako je sve ispalo.
Jedino jos nisam zavrsio opremanje terase sto planiram da odradim ove godine, projekat je vec gotov a radovi pocinju za mesec dana.

Evo kako su tekli radovi ugrubo.
Prvo smo dosli do konacnih redera na osnovu kojih smo radili detaljni projekat i ulazili u posao. Ovako su izgledali renderi:
http://prestigebd.picturepush.com/album ... jekat.html
Nakon toga je usledio pakao od radova:
http://prestigebd.picturepush.com/album ... adovi.html
I na kraju je sve ispalo ovako:
http://prestigebd.picturepush.com/album ... Stan.html#
http://prestigebd.picturepush.com/album ... -Stan.html
Nismo puno promasili u odnosu na rendere. [yesss]
Inace stan ima dosta specificnosti koje ne mogu dobro da se vide na slikama i snimcima, od dekorativne LED rasvete, smart home sistema, lifta koji ulazi direktno u stan.....

A posto je tema kupatilo (mada vidim da se diskutuje o kompletnim restauracijama) evo kako sam ja to resio. Ubacio sam djakuzi u spavacu sobu pored kreveta i sve sam zastaklio...

Slika

Slika

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 2:39 
Forum Member

A ovo je sledeci projekat koji je jos u toku (mada pri kraju), radi se o stanbenom prostoru od oko 250 kvadrara za potrebe jednog rusa...
Kada sve bude gotovo mislim da ce biti perverzija i prosto mi dodje da mu ga ne rentiram nego da se preselim u njega.
Mada je dizajn nadogradnje i fasade bio na udaru mnogih kriticara, mislim da je cilj postignut a to je da bude atraktivno.

Slika

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 4:11 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 05. 5 2009. 5:15
Garaža: Mercedes C 200 CDI Avantgarde
Reci mi samo,koliko ti m2 ima stan?
I sta ti to zuji na snimku? Neki elektro vodovi,da nije to osvetljenje plavo?
Svidja mi se Jakuzzi u spavacoj sobi svakako...
Malo je samo mali tepih ispod staklenog stola,posto kada neko izvuce stolicu,ima da sedi nakrivljen...
Zao mi je sto mi nismo uspeli da realizujemo zivljenje u nasoj kuci na NBG zbog finansijskih problema,ali mogu ti reci da je bio veoma slican plan ovome,samo dosta vece i bez tih preteranih svetala,koja se meni iskreno ne svidjaju i ruse neku harmoniju postignutu bez i braon varijantom stana...
Ne svidja mi se ni lift koji ide direktno u stan... Americki fazon,a iskreno meni veoma beskorisno resenje...

I moj ce porasti jednog dana :) http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ASRhV1MrZs

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 9:31 
Forum Member
Korisnikov avatar

Sjajno izgleda ova spavaca soba. A ova zgrada vidim na uglu Futoske i bul. Oslobodjenja.

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 10:08 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 23. 3 2007. 16:15
Garaža: Honda Civic EU 1.6 VTEC 2003
Meni se sviđa ideja da se stavi "jacuzzi" u spavaćoj sobi, gledaš ženu kako se kupa pre spavanja. Mnogo bolje nego da buljiš u TV. :D

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 10:48 
Forum Member

Stan ima 150m2 ali je terasa 35m2 koju sada opremam i mislim da ce biti najlepsi i najatrktivniji deo stana.
To sto "zuji" na snimku je ves masina posto nisu zatvorena vrata :)
Sto se tice rasvete slobo se vidi njen pravi efekat na snimku. Rasveti smo posvetili bas puno paznje ali snimak ne moze da docara ambijent. Posto imam smart home sistem onda mogu da se igram sa ambijentom celog stana. Mnogo je lepo kada ukljucim samo ambijentalnu LED rasvetu koja izbija iskljucivo iz delova koji su farbani metaliziranom farbom (jedva sam nasao majstore koji znaju da rade sa tom farbom).
Inace arhitekta koji mi je radio stan je na ovom projektu dobio nekoliko nagrada, stan je izlazio u nasa 2 casopisa, jedan italijanski casopis i jedan katalog (za staklene pregrade i inoskanu bravariju...).

Sto se tice djakuzja u spavacoj sobi, mnogo mi se svidja kako je ispalo i daje lep ambijet. Ali nikada to ne bi radio da pred njega nemam jos 3 kupatila. Ono jeste lepo ali nije za svakodnevnu upotrebu. A i u startu nisam bio upucen koliko kostaju one staklene pregrade i da sam znao cenu unapred dobro bi razmislio. Samo ona staklena pregrada u spavacoj sobi sa pampleksiranim staklom, inoksanim drzacima, klizacima, rukohvatima (kompletnom bravarijom) izadje preko 15.000eur.

Inace stan ima jos dosta specificnosti na koje se mislilo u izgradnji. Razvukao sam ozvucenje po celom stanu tako da nemamprobleme sa razvlacenjem kablova. Takodje sam svuda ostavio buzire i sada sta god novo od tehnike da uzmem nikada se nece videti kablovi....

Sto se tice lifta koju ulazi direktno u stan, to fenomenalna i korisna stvar a objasnicu i zasto. Kao prvo nesvakidasnje je a meni se svidjaju neobicne stvari. Kao drugo, kada dodjem kuci silazim u garaze kolima (kupio sam kompletno sva parking mesta u svojoj zgradi tako da samo ja mogu da silazim dole), a posto je lift spusten skroz do garaza na -1 sprat (sto danas retko ko radi) onda direktno iz kola ulazim u lift koji me vodi pravo u stan. Velike su prednosti kada nesto nosis u stan ili iz stana a i svakako je lepse kada direktno iz auta uskocis u stan. Dobar je osecaj sto bukvalno nemam nikakve kontakte sa ostalim stanarima. A posto je stan penthaus (ceo sprat je moj) onda nemam ni komsije, a posto sam na najgornjem spratu onda nemam nikoga gore da mi lupa... tako da imam komditet skoro kao u kuci (mada stan ne moze da se poredi sa kucom).
Inace ovaj princip lifta je jedino problematican zbog bezbednosti posto ako nije dobro obezbedjeno lopovima olaksava stvar pa sam tu dosta poveo racuna. Prvo sam stavio blind vrata na samom izlazu iz lifa i odma jos jedna blind vrata na ulazu u trpezariju iz hodnika. Postavio sam video nadzor u liftu, u mom hodniku i u celoj zgradi. Alarm sam upario sa smart home sistemom. Kucica od lifta ima plafon koji se skida radi servisiranja, to sam posebno obezbedio tako da serviseri moraju meni da se jave kada trebaju da otvraju kucicu. Kada se udje u lift, sa sobom nosim mali imobilajzer koji sistem mora da prepozna, onda imam moju karticu koju ubacim i lift tek onda ima funkciju da ode u garaze i na najgornji sprat u moj stan.
Naravno u stanu imam i sporedni ulaz u slucaju nestanka struje.
U svakom slucaju, lift koji ulazi direktno u stan je jako korisna stvar pogotovo kada se upari sa mogucnoscu da ide skroz u graze, ali jako mora da se povede racuna o bezbedosti.

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 10:51 
Forum Member

dragvorl je napisao:
Sjajno izgleda ova spavaca soba. A ova zgrada vidim na uglu Futoske i bul. Oslobodjenja.

Jeste, ta nadogradnja je radjena u Futoskoj 1 na samoj raskrsnici. Ali to ce biti bas perverzija kada se zavrsi. Tamo je specificna dnevna soba na samom cosku u polukruznoj staklenoj kupoli. Dobar je osecaj kada si gore, imas osecaj kao da lebdis iznad puta, sto i jeste tako posto je taj deo izasao iz gabarita zgrade i bukvalno lebdi, a posto je sve u staklu daje dobar osecaj....

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 10:55 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 28. 5 2010. 21:54
Garaža: Peugeot 206
@Prestigebd - Dobronameran savet (obzirom na tvoja iskustva sa lopovima) ovo je ipak net, pa ne moras svoje lokacije da stavljas na izvol`te.
Moj 206 nije interesantan, ali tvoja ergela ima dobru cenu u drugoj prodaji, a ljudi kao sto vidis kradu i pp iz automobila...

Slika

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 11:01 
Forum Member

Inace i ja sam pre kupovine i sredjivanja ovog stana imao dva neuspesna pokusaja da se uselim u kucu (posto kucu vise volim za stanovanje), mada mi sada nije zao sto sam u stanu zato sto moj stan ima specificnosti koje mi omogucavaju da imam komoditet skoro kao u kuci.

Prvo sam kupio plac na tatarskom brdu u NS i kada sam kucu vec stavio pod krov pojavili su se kupci koji su insistirali da kupe moju zapocetu kucu i plac. Nisam hteo da prodajem ali kada su mi saopstili koliko mi nude mislio sam da me zezaju posto je cifra bila x 3 od ulozenog (a ulozeno je dosta). Video sam da mi je prvi komsija napravio vilu koja je zauzela bukvalno pola ulice a kupac mi je rekao da on kupuje moju kucu u ima tog komsije koji zeli da kupi celu ulicu sa obe strane i ne pita za cenu (tada nisam znao o kome se radi). Naravno pristao sam i debelo zaradio, a kasnije isaznao da su mi prve komsije bili braca Sarici. Kasnije sam gledao na TV svoju nesudjenu kucu koja je zavrsena kako po njoj sparta policija :lol: .

U drugom pokusaju sam pronasao kucu koja mi se mnooogooo svidela i u kojoj nije bio zavrsen enterijer sto mi je jos jedan plus posto sam mogao da je zavrsim po svom ukusu. Kuca je imala bas dobrog sadrzaja (veliko dvoriste, 4 garaze, bazen sa opcijom zatvaranja, teretana.....). Medjutim vlasnik me toliko iznervirao da sam morao da odustanem.
Posto sam bio odusevljen sa kucom nisam uspeo da sakrijem odusevljenje i na prvu loptu sam prihvatio cenu. Medjutim onda je vlasnik poceo da zove i cak 4 puta mi je podizao cenu pod raznim izgovorima i nikako nisam mogao da ga nateram da odemo u sud i zavrsimo ugovor. Kada je 5 put podigao cenu onda sam ga odbio a posle godinu dana me zvao da je nudi po prvoj ceni ali sam odbio iz principa. Ali kuca je bas perverzija.

Modesty je napisao:
@Prestigebd - Dobronameran savet (obzirom na tvoja iskustva sa lopovima) ovo je ipak net, pa ne moras svoje lokacije da stavljas na izvol`te.
Moj 206 nije interesantan, ali tvoja ergela ima dobru cenu u drugoj prodaji, a ljudi kao sto vidis kradu i pp iz automobila...

Nigde nisam ni napisao lokaciju mog stana. Stoji lokacija nadogradnje gde necu ziveti ja vec rus kojem rentiram taj stan. A i lokacija mog stana nije toliko tajna posto je izasao u dva nasa casopisa sa sve mojim podatcima i adresom.
Sa druge strane naravno da celu "ergelu" ne drzim na jednoj lokaciji a i sve je toliko obezbedjeno (nisam napisao ni 50% sistema sigurnosti) da bi bas voleo da vidim te profesionalce koji mogu nesto da urade.

EDIT by mod: nemoj pisati uzastopne postove bez potrebe, mozes citirati i vise postova odjednom i napisati odgovore na njih.

Vrh

PostPoslato: Čet, 19. 5 2011. 12:11 
Forum Member

Pridružio se: Ned, 11. 10 2009. 15:16
Prestigebd je napisao:
Nakon toga je usledio pakao od radova:

Ovo kazu svi koji renoviraju barem i mali deo svog stambenog prostora. Sasvim logicno.
Ali sreca kada radovi budu zavrseni je stvarno velika. Ma o kakvom stanu da se radi (50 ili 500m^2).
Cak je i izvodjacima milo kada vide sta su postigli od totalnog karambola koji se napravi u datom momentu.

Pitanje za stan u NS za Rusa. Taj dnevni boravak koji je bukvalno van granica zgrade. Kako je reseno zbog gradjevinske linije? Nije presao van ili je bilo peripetija? Iskreno i ne moras da odgovoris ako ne zelis, a ako treba prepravicu poruku.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 192 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]