Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sre, 30. 7 2014. 6:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Uto, 13. 3 2012. 15:12 
New Member

Pridružio se: Ned, 22. 5 2011. 16:35
Pozdrav,

Da li je neko imao slican problem sto se tice zracnog filtera,tacnije kutije u kojoj je filter pored blatobrana na Golfu 3? Desava mi se da mi izmedju 70-80 km/h toliko unutra bruji u kabini kao da vozim tenka,a sve te vibracije proizvodi kutija zracnog filtera na motoru. Ranije je bila pukla jedna zatezna gumica pa sam je zamenio, medjutim sada je opet pocelo da bruji,a gumice su sve ispravne, pretpostavljam da pocne od vibracija motora i strasno je koliko bruji unutra a ne znam kako da to resim, pa me zanima jel neko ima slicna iskustva?

hvala !

Vrh

PostPoslato: Sre, 14. 3 2012. 0:10 
New Member

Pridružio se: Čet, 28. 1 2010. 11:39
Zasto obrisaste post??? pa zelim da pomognem coveku... Ako nisam cuo za taj izraz zasto brisete.. sto neko ne odgovori.. ovo je forum...

Vrh

PostPoslato: Sre, 14. 3 2012. 9:41 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 27. 10 2003. 12:06
Garaža: VW Polo 1,6 TDI
Ivan011: Ispoljavanje nacionalizma ni u kom obliku nije dozvoljeno. Procitajte pravilnik foruma. Vase pitanje je bilo maliciozno sa namerom da uvredi ljude koji govore drugim jezikom. Svaki takav post brisacu bez upozorenja. A ovo smatrajte prvom opomenom, posto je juce opomena izostala, mojim propustom.

Vrh

PostPoslato: Sre, 14. 3 2012. 11:41 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 28. 5 2011. 13:35
Garaža: Golf 4 TDI
+1

Vrh

PostPoslato: Sre, 14. 3 2012. 12:07 
New Member

Ljudi sta se desava ????

Vrh

PostPoslato: Sre, 14. 3 2012. 13:57 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 07. 9 2010. 16:12
Garaža: Audi A3 Sportback 1.6
Ja sam imao isti slučaj na prethodnom autu, posle jednog servisa skontao sam da mi auto mnogo više buči nego inače, problem je bio što je jedna žabica od kućišta vazdušnog filtera bila pokidana, kada sam je namestio sve je bilo ok, međutim kod mog kuma na Laguni bile su sve žabice ali da li su popustile ili je nešto drugo bilo u pitanju ne znam, on je bukvalno na jednom mestu morao da stavi šraf da bi to bilo kako treba, proveri dobro celo kućište i kada staviš sve žabice kako je zatvoreno, da li je filter dobro postavljen i to....

Vrh

PostPoslato: Sre, 14. 3 2012. 16:55 
New Member

One metalne zabice su ok zatvore ga do kraja, ali ne znam one natezne gumice na dodjem dijelu kutije, jednu sam mijenjao osta le nisam, kontam da nisu mozda izgorele pa malo olabavile,mada nista ne mogu da primijetim, sta mislis ?

Vrh

PostPoslato: Čet, 15. 3 2012. 15:31 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 07. 9 2010. 16:12
Garaža: Audi A3 Sportback 1.6
Ne znam na kakve natezne gumice misliš, imaš gore poklopac sa žabicama i samo još imaš crevo od usisa koje ide na kućište i koje je prčvršćeno šelnom!? Bar je tako na većini kola, ne znam kako je to kod tebe.

Vrh

PostPoslato: Pet, 16. 3 2012. 14:06 
New Member

pa onaj donji poklopac tj. dio koji je polozen na sasiju sto u njega dolazi vazduh iz cijevi sa blatobrana i sto se u njega stavlja sam filter,taj dio ima dvije zatezne gumice koje se nategnu da drzi taj dio, onda onaj gornji koji se poklopi na koji ide cijev prema motoru on ima metalne zakacne, tako je kod mene .....

evo bas sam danas skidao sve to i ponovo postravio,tek malo je bolje,ali opet se cuje .....e jedino sto sam primijetio je da je onaj dio koji je u blatobranu pa na njega ide cijev, malo ispao iz lezista sasije,i ne moze se skroz gurnuti kako je bilo, kontam da mozda i to ne pravi problem,pocne da vibrira na nekom broju obrtaja ??

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]