Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sub, 25. 10 2014. 16:31

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet, 03. 3 2011. 20:33 
New Member

Pridružio se: Čet, 03. 3 2011. 20:10
Pozdrav svima. Nov sam na forumu tako da nisam stigao da pregledam sve teme i da vidim dal tu ima resenja ya mene pa sam odlucio da otvorim novu. Naime problem je sledeci: kupio sam VW Polo 1,4 16V, 2000.godiste. Nakon nekoliko voznja pocela je da mi se pali zuta lampica na kojoj pise "CHECK" a potom i lampica sa natpisom "EPC". Nekada se upale odmah kad startujem motor, a nekada se desi da se ukljuce u toku voznje ili da se upali samo "CHECK". Elektricar i jos jedan mehanicar me uveravaju da to nije nista i da slobodno vozim, medjutim pre 30 min u toku voznje kao da je auto odjednom izgubilo snagu pa opet krenulo i nakon toga se upalila lampica "EPC". Ne znam o cemu se radi pa ako neko zna, neka kaze o cemu se radi. Unapred hvala.

Vrh

PostPoslato: Čet, 03. 3 2011. 20:48 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 18. 4 2009. 17:35
Dusan900 je napisao:
Pozdrav svima. Nov sam na forumu tako da nisam stigao da pregledam sve teme i da vidim dal tu ima resenja ya mene pa sam odlucio da otvorim novu. Naime problem je sledeci: kupio sam VW Polo 1,4 16V, 2000.godiste. Nakon nekoliko voznja pocela je da mi se pali zuta lampica na kojoj pise "CHECK" a potom i lampica sa natpisom "EPC". Nekada se upale odmah kad startujem motor, a nekada se desi da se ukljuce u toku voznje ili da se upali samo "CHECK". Elektricar i jos jedan mehanicar me uveravaju da to nije nista i da slobodno vozim, medjutim pre 30 min u toku voznje kao da je auto odjednom izgubilo snagu pa opet krenulo i nakon toga se upalila lampica "EPC". Ne znam o cemu se radi pa ako neko zna, neka kaze o cemu se radi. Unapred hvala.

Našao sam šta znač EPC u knjižici koja dolazi uz auto, samo mi daj 20 min da skeniram, da ne prepisujem. Potrežiću i "CHECK", mada je logično da to znači "proveri". I ja vozim polo :wink: .
Inače, dobrodošao na forum [smilie=sign0201.gif]
Edit :
Evo šta VW zvanično kaže o tome :
Slika

Poslednji put menjao Miki67 dana Čet, 03. 3 2011. 21:01, izmenjena samo jedanput

Vrh

PostPoslato: Čet, 03. 3 2011. 20:52 
New Member

OK. Hvala. Ma citao sam i ja to. Moja knjiga je na italijanskom, trazio sam prevode ali mi i dalje nije jasno. Google prevodilac ne prevodi bas najbolje tako da nije sve jasno.....ali ajde da vidimo sta ces ti pronaci.....pa da vidimo sta to moze biti

Vrh

PostPoslato: Čet, 03. 3 2011. 21:01 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 12. 10 2007. 2:32
Garaža: VW Caddy 1.9TDI, 207 1.4hdi
Neka ti neko ocita greske. Ovako moze biti zbog loseg goriva, lamda sonde...
Ako nema nus pojava, trrzanje, trokiranje... onda verovatno neka glupost.

Vrh

PostPoslato: Čet, 03. 3 2011. 21:03 
New Member

Hvala za odgovor i prevod.......Videcu da neko to pogleda, za svaki slucaj, bolje nego da se nesta desi

Vrh

PostPoslato: Čet, 03. 3 2011. 21:04 
Forum Member

Dusan900 je napisao:
OK. Hvala. Ma citao sam i ja to. Moja knjiga je na italijanskom, trazio sam prevode ali mi i dalje nije jasno. Google prevodilac ne prevodi bas najbolje tako da nije sve jasno.....ali ajde da vidimo sta ces ti pronaci.....pa da vidimo sta to moze biti

Pronašao sam, eno ti edit u gornjem postu !
OK, sporazumeli smo se, sve najbolje, javi šta je bilo.

Vrh

PostPoslato: Čet, 03. 3 2011. 21:11 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 16. 9 2009. 19:20
Garaža: Polo 6n2 1.4 16v
Vec sam citao za tu check lampicu... verovatno je grejac u pitanju.
Ta ESP lampica moze da se pali iz vise razloga... najbolje da auto oteras na dijagnostiku, nece ti mnogo uzeti... oko 1000din.

Vrh

PostPoslato: Čet, 03. 3 2011. 21:46 
Forum Member

Milos_kg je napisao:
Vec sam citao za tu check lampicu... verovatno je grejac u pitanju.
Ta ESP lampica moze da se pali iz vise razloga... najbolje da auto oteras na dijagnostiku, nece ti mnogo uzeti... oko 1000din.

Samo mala korekcija ima i EPC o kojoj je bilo reč, a i ESP koju pominješ.
Evo opet šta ima u knjižici :
Slika

Vrh

PostPoslato: Pet, 04. 3 2011. 13:28 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 16. 9 2009. 19:20
Garaža: Polo 6n2 1.4 16v
O, vidi stvarno... lose sam procitao, moja greska :)

Vrh

PostPoslato: Ned, 06. 3 2011. 18:26 
New Member

Pridružio se: Sre, 02. 3 2011. 18:52
Sto se tice "check engine" lampice, ja sam sa tim imao dosta problema na Opel Vektri B. Hvala Bogu pa sam je prodao;). Moze da bude mnogo razloga tome. Od potpuno trivijalnih stvari (zaprljan step motor, i td.), preko neispravnog nekog senzora (senzor bregaste, lambda-sonda..), pa do neke greske na kompjuteru koja ne moze da se ponisti. najbitnije je kako se auto ponasa u voznji. da li ima vecu potrosnju (moguci kvar lamda sonde), kako ide, tj. kako "vuce", da li se gasi, ili nesto trece. ako nije nista od ovoga, onda je neka bzvz greska, mozda je malo "poludela" elektronika, desava se sl. Fiatu Stilo. U svakom slucaju trebalo bi da odradis dijagnostiku, ali ni tada ne veruj svemu sto ti budu rekli. Npr. meni su rekli da je na mojoj Vektri ne radi senzor bregase, a u stvari kompjuter je imao gresku...toliko od mene.
pozz

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]