Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Pon, 20. 10 2014. 6:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon, 01. 11 2010. 23:51 
New Member

Pridružio se: Pon, 01. 11 2010. 23:43
interesuje me posto bi zeleo da kupim Alfa romeo twin spark 1.6 twin spark ( 120ks ). da li neko moze nesto da mi kaze o njoj.
Kakav je auto?
Cena odrzavanja?
Potrosnja?
Kakav je u odnosu na Golfa IV,Stila?
koji je bolji 1.6 ts ili 1.9 jtd?

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 2:34 
New Member

Pridružio se: Pon, 11. 10 2010. 1:26
hahaha zar kante mogu da se porede sa golfom?? [smilie=character0201.gif]

Nemoj alfu da uzimas, kumim te bogom [smilie=love0030.gif]

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 8:02 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 08. 2 2010. 17:44
Garaža: Seat Altea XL 1.9 TDI
Dao si mu jako dobar razlog da je ne kupi ;)

Auto kao auto je odlican, dosta bollji od vecine konkurencije iz tog doba...

Odrzavanje je na nivou ostalih automobila, s' tim da Alfa ima malo kompleksniji trap koji je nezan za nase puteve pa je odrzavanje trapa dobrim skuplje u odnosu na ostale (ali zbog toga je upravljanje i ponasanje u voznji superiorno u odnosu na konkurente)... Ko vodi racuna o rupama i pentranju po visokim ivicnjacima nece imati mnogo problema...

Taj 1.6 120 KS trosi oko 11-12 lit/100 km po gradu, bolja opcija je 2.0 jer trosi 1l vise na 100 km a voznja je osetno bolja nego u 1.6... Da napomenem da je i taj 1.6 motor mnooogo agilniji od konkurencije i lepo se vozi...

Ne treba da ga poredis sa ostalim automobilima, Alfa je auto za sebe... Ja sam vozio sva 3 (147, Golf, Stilo) i Alfa ti nudi daleko najvise uzivanja u voznji, ima 5x zanimljiviji enterijer a i kvalitet materijala je na visokom nivou...

Ako auto kupujes zbog sebe nemoj da razmisljas, Alfa je pravi izbor... Ako ti je bitno sta misli komsija Mile ili ovi sto pisu gluposti onda ih usreci i kupi Golfa ;)

Nema tu koji je bolji... Hoces li dizela ili benzinca? Svaki je dobar na svoj nacin...Ta 2 motora imaju jako slicne performanse, a prednosti/mane dizela benzinaca i dizela su prezvakane milion puta...

Kada kupujes auto otvori 4 ociju jer se kod nas prodaje sve i svasta, dizeli su presli uglavnom preko 300.000 km, benzinci manje ali ima dosta izakanih...

Evo ti foruma gde mozes da dobijes dosta odgovora na tvoja pitanja vezano za sve sto te zanima u vezi Alfe...

http://www.arcs.org.rs/forum" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrav

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 9:08 
New Member

Pridružio se: Sub, 11. 7 2009. 0:17
Isti slucaj,dvoumio sam se izmedju Alfe i Golfa.
Mislim da sam pre dve god pogledao svaku Alfu koja se prodavala u Bg-u. Po meni jedan od najlepsih automobila u toj klasi,narocito te kupi kad sednes u u nju i provozas je.
Ali kad krenes realnije da razmisljas uvidis da je auto napravljen da bude ispravan par god a posle toga krecu muke. Prvo sto ti se desi je da ti izbledi ili otpadne znak,potrosnja se poveca,elektronika kao da zna kad ti je plata tako da ti riknjava svakog 15. u mesecu. Kad vozis iza Alfe mozes primetiti kako svakoj visi ispod patosa,kablovi,sajle,plastika... Pitaj nekog ko vozi Alfu kako je zadovoljan sa njom,prvo proguta knedlu pa kaze da ok. A kad bi mu ponudio varijantu da zelis da kupis auto od njega iste sec. bi pristao.

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 10:29 
Forum Member
Korisnikov avatar

Nemoj preterivati, to sto pricas su gluposti...
To sto visi ispod auta je obicno olabavljena sajla rucne, sto se resava jednom vezicom verovao ili ne...
Koji god auto da kupis, nevezano da li je Alfa ili VW, moras ga dooobro pregledati jer postoji i gomila stvari koje mogu da te muce i zbog kojih neki auto moze da ti se zgadi sto si se i sam uverio...
Dakle kao sto sam vec rekao 4-oro ociju pri kupovini i obavezno u neki servis na proveru...

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 16:17 
New Member

Markoni hvala puno,dao si mi motivacuju da ipak ostanem pri alfi. Ja trenutno vozim reno lagunu 1.8 benzinac 16v sa 120 ks. 2002 godiste i ona je dosta osetljiva,da li alfa ide bolje od lagune?
Interesuje me da li mi je bolje da uzmem dizela zbog potrosnje jel ne znam sta mi se vise isplati benzin ili dizel,i koji je jeftiniji za odrzavanje?

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 17:23 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 2 2009. 21:39
Za 147 ili JTD ili 2.0 TS, ako hoćeš da ide kako se od Alfe očekuje. Moj kum ima JTD 115 načipovanu- fenomenalan auto za te pare.

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 18:36 
Forum Member
Korisnikov avatar

slobodand9 je napisao:
Markoni hvala puno,dao si mi motivacuju da ipak ostanem pri alfi. Ja trenutno vozim reno lagunu 1.8 benzinac 16v sa 120 ks. 2002 godiste i ona je dosta osetljiva,da li alfa ide bolje od lagune?
Interesuje me da li mi je bolje da uzmem dizela zbog potrosnje jel ne znam sta mi se vise isplati benzin ili dizel,i koji je jeftiniji za odrzavanje?

Ta 1.6 sa 120 KS ide sigurno bolje od te Lagune...
To je samo tvoj izbor, dizela sa normalnom kilometrazom ces tesko naci... To jeste mrcina od motora, ali na velikoj kilometrazi stradaju i ostali delovi...
Ne znam da li si alergican na ugradnju gasnog uredjaja u benzinca, ja jesam... U moju 147 nisam ugradjivao gas iako je trosila 12-13 lit/100 km... Ako nisi eto ti jeftinije voznje od dizela...
Kod dizela ocekuj potrosnju po gradu oko 8-9 lit./100 km i nesto skuplje odrzavanje (zavisno kakav primerak nadjes)...
Ja ne bih gledao da li je dizel ili benzin ako bih nasao dobro ocuvan primerak... Isto savetujem i tebi...
Da napomenem, ne bih zaobilazio 2.0 jer je to odlican motor koji od svih pruza najvise zadovoljstva a za nijansu trosi vise od 1.6... On bi bio moj izbor...

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 22:08 
New Member

pa i ja vise pucam na benzinca,inace ne volim dizele.
znate li koliko je skuplja registracija 2.0 od 1.6?

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 22:17 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 21. 8 2009. 17:17
Garaža: Megane II ph1 1.6 16v
Imas puno kalkulatora registracija na internetu, pa mozes da vidis bar okvirno.

http://www.registracija-vozila.rs/index ... ju&lang=sr

Vrh

PostPoslato: Uto, 02. 11 2010. 22:24 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 2 2009. 21:39
slobodand9 je napisao:
pa i ja vise pucam na benzinca,inace ne volim dizele.

Ti si onda idealan kandidat za kupovinu dizela.:)

Vrh

PostPoslato: Sre, 03. 11 2010. 2:28 
New Member

Pridružio se: Pon, 11. 10 2010. 1:26
Prije tri godine kada sam kupovao svoje (ko zna koje po redu) auto, veoma su mi se svidjale alfe 147.. Zaletio sam se do te mjere da osim alfe nista drugo trazio nisam. Slucajno sam kupio Opel Astru 1.6 16V jer sam naletio na dobar primjerak. Kasnije sam shvatio, sto i danas mislim, da sam napravio VEOMA dobar potez. Znam nekoliko ljudi koji voze alfe i svi imaju nekakve nerjesive probleme. Posebno te 147-ice... svka nesto trokira...sve nesto labavo djeluju i kantasto, kao da im se serafi ne drze dobro jedan s drugim.. Znam i da u Podgorici ima samo jedan lik koji popravlja te alfe i da se ne hvale bas na njega.... mozda je on kriv za takvo stanje alfi na nasim ulicama. Sve u svemu i to je jedna od vodilja prilkom kupovine automobila. Alfa- NIKAD!!
Hvala ti boze sto ne kupih alfu [smilie=love0030.gif]

[smilie=fighting0038.gif]

Vrh

PostPoslato: Sre, 03. 11 2010. 7:58 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ali zaboravio si da ovaj decko ne zivi u Podgorici ;)

Vrh

PostPoslato: Sre, 03. 11 2010. 8:14 
Forum Member

Pridružio se: Pet, 07. 12 2007. 9:41
Markomiha je napisao:
Hvala ti boze sto ne kupih alfu [smilie=love0030.gif]

[smilie=fighting0038.gif]

I Alfa mu se zahvaljuje [smilie=love0030.gif]

Vrh

PostPoslato: Sre, 03. 11 2010. 8:21 
Forum Member

Pridružio se: Uto, 12. 2 2008. 9:44
Garaža: VW Passat B 5.5 1.8 T
Ja sam hteo da kupim Alfu 147, mislim da je taj auto, ako se izabere dobar primerak, fantastičan.

Malo mi je samo zasmetalo što je manji u unutrašnjosti od očekivanog (ja sam kriv, suviše sam pčekivao)

Ali to mu je jedina mana, sve ostalo je u proseku klase ili iznad proseka klase.

Dodatno osiguranje kvaliteta kupovine ovog auta predstavlja visoka cena polovnjaka (govorim o dobrim polovnjacima, ne uvoz sa 123.000km)

Kad porastem hoću da budem atomski sat!

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]