Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Ned, 21. 9 2014. 16:04

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 12:16 
Forum Member

Pridružio se: Pet, 20. 8 2004. 13:00
Krenuh na put za prvomajske praznike, kroz Hrvatsku upekla zvezda. Upalim klimu, na dugmencetu se normalno pali lampica da radi, ali mi u kabini pici vazduh iste temperature kao da je ugasena. Znaci ne radi.

Da li neko ima ideju sta treba da radim. Da li postoji neki tipski kvar koji se moze predvideti i da li se ovako odokativno mogu predvideti troskovi? Da li moram da idem u ove regularne Opelove servise tipa Calibre ili Silvera u Simanovcima ili je bolje da odmah odem u specijalizovani servis za klime i koje je pravo mesto za novije Opele.

Calibra mi je rekla da dodjem do njih da probaju da je dopune, ako to ne upali poslace me u pravi servis po njihovoj preporuci.

Sta vi mislite?

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 12:33 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 19. 11 2009. 2:08
I meni se desio taj problem na astri... Otisao ti je najverovatnije neki magnet ili kako ga vec zovu koji ti ukljucuje klimu (ne znam najbolje da ti objasnim)...
U svakom slucaju za taj deo i za servis klime su mi uzeli oko 12-13 000...

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 12:34 
Forum Member
Korisnikov avatar

I da... Bolje ti je da odes u servis za klime... Bar sam ja otisao :D

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 12:45 
Forum Member

a koji? ako je frka moze i na pp

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 13:46 
Forum Member
Korisnikov avatar

Polar klima, Sinjska 39, uz autoput kad prodjes plavi most...
Poslacu ti kontakt broj na PP da ne bi smarali kao reklama....

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 13:47 
Forum Member

Pridružio se: Pon, 01. 3 2010. 2:15
Garaža: 106 gti
Kada upališ klimu izađi iz auta te vidi dali radi ventilator.Ako radi onda klimu trebaš dopuniti freonom.Ja sam to plaćao 20 eura. To dopunjavanje možeš raditi u bilo kojem boljem servisu gdje imaju uređaj za klime.Nema potrebe da to radiš u ovlaštenom servisu

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 14:04 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 24. 11 2003. 17:23
Neka generalna preporuka je bio Dule sa Altine, i mom kolegi je zavrsio visestruko jeftinije problem.
Potrazi kontakt po forumima.

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 14:15 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 22. 1 2010. 10:59
Dopuna auto-klime se moze uraditi obicnim manometrom i bocom gas-a.
Meni ne treba manometar, dovonjno mi je crevo i boca gas-a. :D
Kod Opel-a i Renoa hoce da strada kvacilo kompresora tj. elektro-magnet. Takodje lezaj dobije luft pa ukopa kuciste problem kod svih Reno Megan II vozila jer ugradjuju kung-fu kompresore.

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 14:20 
Forum Member
Korisnikov avatar

gazza je napisao:
Krenuh na put za prvomajske praznike, kroz Hrvatsku upekla zvezda. Upalim klimu, na dugmencetu se normalno pali lampica da radi, ali mi u kabini pici vazduh iste temperature kao da je ugasena. Znaci ne radi.

Da li neko ima ideju sta treba da radim. Da li postoji neki tipski kvar koji se moze predvideti i da li se ovako odokativno mogu predvideti troskovi? Da li moram da idem u ove regularne Opelove servise tipa Calibre ili Silvera u Simanovcima ili je bolje da odmah odem u specijalizovani servis za klime i koje je pravo mesto za novije Opele.

Calibra mi je rekla da dodjem do njih da probaju da je dopune, ako to ne upali poslace me u pravi servis po njihovoj preporuci.

Sta vi mislite?

Upali auto, kada je zagrejan motor 90c ukljcui klimu. Pogeldaj da li se okrece kompresor, moras ga pronaci neznam gde je tacno smesten u Astri [smilie=character0099.gif] . Ako se okrece kompresor sacekaj tako 2-3min i opipaj tanju i deblju cev koje ulaze u kabinu, deblja ces treba da se orosava '' znoji '' na dodir hladna oko 4c ako je malo hladna znaci da nemas gas-a. [smilie=mad0218.gif]

Sistem treba dopuniti i proveriti sve cevi i spojeve gas-detektorom da bi se pronaslo mesto curenja, kod opel-a cevi umeju lako da pucaju. [smilie=sign0201.gif]

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 15:30 
Forum Member
Korisnikov avatar

Challenger je napisao:
Dopuna auto-klime se moze uraditi obicnim manometrom i bocom gas-a.
Meni ne treba manometar, dovonjno mi je crevo i boca gas-a. :D
Kod Opel-a i Renoa hoce da strada kvacilo kompresora tj. elektro-magnet. Takodje lezaj dobije luft pa ukopa kuciste problem kod svih Reno Megan II vozila jer ugradjuju kung-fu kompresore.

eeee to mi crklo.. taj elektro magnet...

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 16:41 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 07. 7 2008. 8:39
Garaža: Opel Astra H 1.9cdti
Vidi u leru da li ti se menja broj obrtaja kad upalis klimu. Ako ne, onda ti se ne pali kompresor i moguce da ti je taj elektromagnet crkao ili shpula kako ga majstori zovu.
@DatWalker: ti si bas dosta para dao za to. Mene je taj kvar na prosloj astri izasao oko 60e, deo i ruke.
Ako ti se pali kompresor, a klima ne duva, onda moguce da si negde probusio sistem, mozda hladnjak, pa ti je iscurila tecnost.

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 17:41 
Forum Member

posetio famoznog duska sa altine.
sistem proveren, kompresor sljaka, napunjen freon sa bojom. posle 500-600km na proveru da se vidi gde pusta. u nekih 20-tak min koliko je radilo kod njega, ne vidi se nista, a vrlo brzo temperatura pala na 6C u izduvu klime u kabini.
hvala svima!

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 20:40 
Forum Member
Korisnikov avatar

gazza je napisao:
posetio famoznog duska sa altine.
sistem proveren, kompresor sljaka, napunjen freon sa bojom. posle 500-600km na proveru da se vidi gde pusta. u nekih 20-tak min koliko je radilo kod njega, ne vidi se nista, a vrlo brzo temperatura pala na 6C u izduvu klime u kabini.
hvala svima!

Pukla ti je cev 99% na sastavu negde, to je mana kod GM vozila.
Temperatura na izduvu traba da bude od 3-5c, 6c govori da nesto nije kako treba.
Kada radi motor opipaj onu deblju cev koja ulazi u kabinu pa napisi sta osecas pod prstima da bih ti dao dijagnozu. [smilie=party0005.gif]

Vrh

PostPoslato: Sre, 05. 5 2010. 20:44 
Forum Member
Korisnikov avatar

nikaragva je napisao:
Vidi u leru da li ti se menja broj obrtaja kad upalis klimu. Ako ne, onda ti se ne pali kompresor i moguce da ti je taj elektromagnet crkao ili shpula kako ga majstori zovu.
@DatWalker: ti si bas dosta para dao za to. Mene je taj kvar na prosloj astri izasao oko 60e, deo i ruke.
Ako ti se pali kompresor, a klima ne duva, onda moguce da si negde probusio sistem, mozda hladnjak, pa ti je iscurila tecnost.

Kompresor ne sme da startuje ako nema gas-a, jedino ako Opel nije izbacio presostate? [smilie=mad0270.gif] [smilie=mad0270.gif] [smilie=mad0270.gif]
Pogledacu na Vecrti 2008 1.9cdti 150hp kako je uradjena klima, ako su izbacili presostate to je krsh od sistema. [smilie=mad0055.gif] [smilie=mad0052.gif]

Vrh

PostPoslato: Pet, 07. 5 2010. 0:42 
Forum Member
Korisnikov avatar

nikaragva je napisao:

Pa zamenio mi je to i odradio servis klime... Ako me je odrao jbga... Nisu moje pare vec caletove :mrgreen:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]