Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Uto, 02. 9 2014. 6:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Ned, 07. 2 2010. 20:37 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 03. 10 2008. 11:27
Challenger je napisao:
Lepo kazem da je RENO kanta. [smilie=mad0034.gif]
Obrati paznju kada kupujes LUK kvacilo da ima urezano LUK ili je nalepnica LUK. [smilie=evilgrin0041.gif]

Da ne bude neki shatro LUK, nisam razmisljao o tome, sta je u tacno u pitanju?

Renault, jedini prevoz koji priznajem.

Vrh

PostPoslato: Ned, 07. 2 2010. 21:10 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 22. 1 2010. 10:59
Ako na lameli i korpi imas utisnuto ili gravirano LUK to bi trebalo da je original, ako je nalepnica LUK to je 100% falsh. Ima tih falsh setova, ja sam za moj A4 mogao kupiti Zamajac+Korpa+Lamela+Lezaj ja 450e sa navodno 6 meseci garancije [smilie=mad0270.gif] , ali je bila LUK nalepnica! Nigde utisnuto ili gravirano LUK [smilie=character0061.gif]
Obrati paznju kada kupujes, trazi garanciju obavezno.
Takodje imas MANN filtere, MADE IN GERMANY, SPAIN, CHINA [smilie=mad0218.gif] , samo treba gledati kada kupujes. Inace MANN iz Chine je 30% jeftiniji od nemackog. takodje se filter kabine kineski raspadne ako ga razvuces kao harmoniku [smilie=fighting0038.gif] dok nemacki ostane citav. [smilie=party0005.gif]

Vrh

PostPoslato: Ned, 07. 2 2010. 21:47 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ma da kupujem sam delove mozda bi se i zajebao ali Zivota garantovano kupuje originalne delove kod ovlascenog uvoznika, na te fore sa jeftinim krsh delovima je posebno osetljiv jer znam da nece da ih ugradjuje ni kad se musterija sam zajebe i kupi krsh deo, kamoli on da ga kupi i ugradi, tako da kul, mada cu mu spomenuti ovo sto si mi rekao.

Vrh

PostPoslato: Ned, 07. 2 2010. 22:10 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 07. 7 2008. 8:39
Garaža: Opel Astra H 1.9cdti
Ee treba takvog majstora naci [smilie=sign0201.gif]

Vrh

PostPoslato: Ned, 07. 2 2010. 22:51 
Forum Member
Korisnikov avatar

U 80% slucajeva ni majstori neznaju sta kupuju od uvoznika, kada dobijem kineski MANN filter ja ga vratim necu da uzimam to djubre.
Kada uznes set kvacila u ruke dobro ga pogledaj, zar Renault ne korisiti Valeo kvacila? Koliko sam cuo ona su kvalitetnija od Luka.
AKo ti lamela hvata na '' pola '' nediraj nista uzivaj i vozi. To sto se malo cuje druk-lezaj ignorisi nista mu nesmeta.

Vrh

PostPoslato: Pon, 08. 2 2010. 0:23 
Forum Member
Korisnikov avatar

Challenger je napisao:
U 80% slucajeva ni majstori neznaju sta kupuju od uvoznika, kada dobijem kineski MANN filter ja ga vratim necu da uzimam to djubre.
Kada uznes set kvacila u ruke dobro ga pogledaj, zar Renault ne korisiti Valeo kvacila? Koliko sam cuo ona su kvalitetnija od Luka.
AKo ti lamela hvata na '' pola '' nediraj nista uzivaj i vozi. To sto se malo cuje druk-lezaj ignorisi nista mu nesmeta.

Verujem, ali Zivota mi je nekako sigurica po tom pitanju da ume da prepozna original jer znam da je gadljiv na lose delove, nadam se da ima razvijen njuh, mada prenecu mu ovo sigurno.....reno vec par godina ne koristi valeo kvacila, bas cu da pitam Zivotu sta misli o valeo vs luk.......

...inache, lamela hvata na pola bez greske, auto takodje ide bez greske a druk lezaj se cuje pederski tiho, znaci tek je krenuo u raspadanje, i Zivota mi je rekao da vozim auto dok se skroz ne usere sto znaci da je lutrija kad ce da zvekne i da mogu da mozda da predjem kolko oces, s tim sto ako budem cekao da se usere onda cu da cekam mozda i na kvacilo koga bas u tom trenutku ne bude bilo na lageru a ne ostavlja mi se ovlascenim pederashima duplo vise para za kvacilo u original reno pakovanju, tako da ne bi bas voleo da budem bez bebice nedelju-dve-tri dok cekam da stigne jeftinija opcija....ovako imam situaciju da porucim deo u predprodaji i da dobijem odlican popust, aj bas cu da javim cenu takvog narucivanja ili ako ne onda racunaj da nesmem da otkrijem poslovnu tajnu koliko sta kosta jer je Zivota moj frend pre svega i on tu cenu chini za mene....bem li ga, nisam pametan, ja ne prelazim puno tako da moz se desi da za dve godine kad budem prodavao vozilo mozda i dalje to kvacilo bude radilo, ni meni se ne baca oko 300 eura tek tako ako ne mora...kazem ti, nisam pametan, najbolje da on proceni po zvuku koliko to kvacilo moze jos da traje, sad u sredu na malom servisu, generalno poslusacu Zivotu sta god da me savetuje, ako kaze vozi i uzivaj dok se ne usere, to cu i da uradim.

Vrh

PostPoslato: Pon, 08. 2 2010. 10:58 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 21. 8 2009. 17:17
Garaža: Megane II ph1 1.6 16v
I neces da mi kazes koliko te kostao mali servis za benzinca kod Zivote? Zanima me, jer i ako ti on stavlja sve original delove, gde je tu usteda u odnosu na ovlasceni servis, samo ruka ili ???

Vrh

PostPoslato: Pon, 08. 2 2010. 11:00 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ako hvata na pola to ce preci jos dosta, nediraj nista dok pedala ne dodje do vrha.
Meni je otiso druk-lezaj naseat ibizi zato sto nisam olabavio kvacilo ( stelovalo se rucno na sajli ), doslo je pri vrhu ja sam tako vozio, reagovao sam kada je lamela pocela da slajfuje. Majstor je samo prestelovao, hvatalo je opet u dnu.
Druk lezaj je poceo da se cuje dok je auto hladan, majstor nije hteo da ga menja. Tako sam preso 120.000km bez problema, prodao sam auto sa 236.000km sa originalnim kvacilom, koje je istroseno nekih 50% po sajli ostalo je jos mesta da se popusta.
Auto je Seat ibiza 1.4 MPI 44kw, dakle vozi i uzivaj. [smilie=character0182.gif]
Kada menjas kvacilo stavi original zbog garancije, ako budes prodavao auto izvucices te pare jer sti stavio originalno kvacilo sa garancijim. [smilie=character0182.gif]

Vrh

PostPoslato: Pon, 08. 2 2010. 12:12 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 16. 4 2009. 10:57
@Srdjan

Citiraj:
Mislim da tvoj fokus nema plivajuci. Jednostavno to je stari motor sa manjim obrtnim momentom. Proveri u ovlascenom servisu. A to sto ti se cuje moze da bude druk lezaj. Nije Fokus toliko los auto....

Provjerio sam, i 1.8Tddi ima plivajući zamajac (bio si me ponadao da nema...). I crkava i na njemu regularno kao i na 1.8tdci

Vidim ti voziš benzinca na plin. Tako ću i ja, ne mogu da vozim dizela, smara me zvuk i to što počne da se raspada kad ga povedeš na 4.000rpm

Vrh

PostPoslato: Pon, 08. 2 2010. 18:12 
Forum Member
Korisnikov avatar

Evo u satu polovnjak fokus tddi, pise da nema plivajuci zamajac, doduse ovaj je od 75 konja, ne znam za onaj od 90...

Vrh

PostPoslato: Pon, 08. 2 2010. 23:12 
Forum Member
Korisnikov avatar

djiuliju je napisao:
I neces da mi kazes koliko te kostao mali servis za benzinca kod Zivote? Zanima me, jer i ako ti on stavlja sve original delove, gde je tu usteda u odnosu na ovlasceni servis, samo ruka ili ???

Pa nema sta kod malog servisa, ulje i poneki jeftini originalni filter, mislim da je za 1.2 16v zadnji put bilo oko 4.000 ili mozda 4 i po, uglavnom nesto smesno, mada ja ti nikako nisam merodavan jer meni Zivota sve naplacuje koliko mora, uglavnom me bude sramota kad mi kaze cifru pa ga obavezno i pocastim nesto, jbg dugo dugo se poznajemo....inache glavna usteda ti je na ulju, dovoljno je tu hiljadu dinara ustede na 4 litre, na 2 filtera jos 500 dindzi i za ruke jedno hiljadu manje i eto ti 2 i po soma manje nego kod ovlascenih, mada kazem ti nisam ti ja nesto merodavan nit znam cene u ovlascenim pa da kao nesto uporedim.

Vrh

PostPoslato: Pon, 08. 2 2010. 23:18 
Forum Member
Korisnikov avatar

Challenger je napisao:
Ako hvata na pola to ce preci jos dosta, nediraj nista dok pedala ne dodje do vrha.
Meni je otiso druk-lezaj naseat ibizi zato sto nisam olabavio kvacilo ( stelovalo se rucno na sajli ), doslo je pri vrhu ja sam tako vozio, reagovao sam kada je lamela pocela da slajfuje. Majstor je samo prestelovao, hvatalo je opet u dnu.
Druk lezaj je poceo da se cuje dok je auto hladan, majstor nije hteo da ga menja. Tako sam preso 120.000km bez problema, prodao sam auto sa 236.000km sa originalnim kvacilom, koje je istroseno nekih 50% po sajli ostalo je jos mesta da se popusta.
Auto je Seat ibiza 1.4 MPI 44kw, dakle vozi i uzivaj. [smilie=character0182.gif]
Kada menjas kvacilo stavi original zbog garancije, ako budes prodavao auto izvucices te pare jer sti stavio originalno kvacilo sa garancijim. [smilie=character0182.gif]

Pa nista necu znati pre srede a mislim da cu ipak da sacekam da se kvacilo skroz usere pa da ga zamenim...inache, LUK ide u prvu ugradnju a imam neku informaciju da mogu da stavim i valeo kvacilo tj da kupim samo valeo druk lezaj ako kod njih to moze odvojeno da se kupi, tako neka kombinacija ako sam dobro razumeo...u svakom slucaju bi stavio original ako ga budem menjao ja, mozda ga i prodam za godinu-dve sa ovim kvacilom ako prezivi do tada...

Vrh

PostPoslato: Pon, 08. 2 2010. 23:20 
Forum Member
Korisnikov avatar

Al ja te pitam dal ti on stavi iste filtere koje stavljaju u ovlascenom, samo su oni tamo skuplji jer je ovlasceni ili ti stavlja neke druge??? A sto se ulja tice, ako sipa ono koje reno preporucuje, nije ono u prodavnici nesto jeftinije nego u servisu...

Vrh

PostPoslato: Uto, 09. 2 2010. 0:08 
Forum Member
Korisnikov avatar

djiuliju je napisao:
Al ja te pitam dal ti on stavi iste filtere koje stavljaju u ovlascenom, samo su oni tamo skuplji jer je ovlasceni ili ti stavlja neke druge??? A sto se ulja tice, ako sipa ono koje reno preporucuje, nije ono u prodavnici nesto jeftinije nego u servisu...

Pa imas vise proizvodjaca filtera i svi su manje vise tu negde sa kvalitetom, bas cu da bacim pogled na policu gde Zivoti stoje filteri pa cu ti javim koju firmu on preferira.....ma to ulje koje reno preporucuje je ulje sa kojim su oni napravili dil a inache moz sipas ulje koje oces firme, podrazumeva se da bude kvalitetno i nista vise, kazem ti da sam vidjao Delphijevo ulje u kantama kod Zivote a i jos neka al ne mogu da se setim koja, nema tu nekih pravila, zavisi kakvu mu ponudu ko da za ulje pa on shodno tome kupuje za svoje musterije koje ga uzgred nista ne pitaju jer mu veruju da zna sta im sipa u bebice.

Vrh

PostPoslato: Sre, 10. 2 2010. 19:08 
Forum Member
Korisnikov avatar

Epilog kod Zivote.....zamenjeno ulje, sipano delphi ( nisam zapamtio koje tacno) jedno 5 kila odprilike, zamenjen filter ulja sto se podrazumeva i filter za vazduh, delphi plochice napred, univerzalne za mikru, note, klia 3 i modusa....suma sumarum 7.800 prijateljskih dindzi, sve trajalo ukupno 45 minuta.

Inache, apropo ulja, u auto je prethodno sipano neko najskuplje ulje gore u nemackoj, neko kastrol PRO, oznaku ne znam, imam
jedan litar rezerve tog ulja u gepeku pa mogu da pogledam ako nekoga zanima, uglavnom posle 11.000 km to ulje nije licilo ni na sta kad smo ga ispustili, dakle poenta je da ne treba bacati pare na skupo ulje vec redovnije menjati neko standardno dobro....za ovo delphijevo Zivota kaze da sam miran 10 hiljada kilometarchica.

Oslusnuo je i kvacilo i kaze da to ima da traje i traje, dakle nista strasno.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]