Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Uto, 02. 9 2014. 11:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: NAVIGACIJA...
PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 14:24 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 2 2009. 21:39
tdusko je napisao:

+ solidna navigacija za te pare
- vidljivost ekrana na suncu, los fm transmiter, drzac je los (trese se)

Nosači su izgleda generalno loši kod Blueberry-ja.

Ovo je moje iskustvo od pre godinu i nešto sa potpuno drugim modelom:

SlobaNS je napisao:
Uz Blueberry se ne dobija kartica, osim ako je prodavac ne poklanja uz kupljeni uređaj. Kupio sam u aprilu Blueberry 2GO433B koju sam nažalost morao da vratim sutradan, pisao sam o tome. Po meni, osim što sam dobio loš primerak, najveći nedostatak te navigacije je vakuum nosač. Navigacija se u toku normalne vožnje tresla kao prut. Da je ostala kod mene, smišljao bi neko rešenje, da se prilikom montaže na vetrobran tako stavi da se donjim delom naslanja na tablu i kako bi dobila još jedan oslonac. Onako kako je napravljen nosač nikako ne valja, čist promašaj u konstrukciji. Kakva su iskustva vas koji imate Blueberry sa nosačem? Ne verujem da je kod svih modela isti.

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 14:39 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 18. 10 2008. 0:27
Garaža: Astra g 2.0 dti
Ok, vidim da ima hardverskih nedostataka, a sa softverske strane, jel moze sve sto sam napisao na prosloj strani?

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 17:51 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 09. 6 2010. 22:50
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJe
Pazi ovako. Ja sam 5 maja kupio navigaciju Bluberry 2go 546. Bila je kod mene 10 dana. 15. maja su mi obili kola i ukrali je. Ti utisci za 10 dana su po meni pozitivni bili. Cak sam ga i testirao po suncu i vidljivost je bila OK. Ljudi se zeznu i skinu foliju sa ekrana zato im je i smanjena vidljivost posto je glare ekran. Sto se tice drzaca bio je poprilicno cvrst uopste se nije tresla jer je bila izlivena u jednom komadu sem dela gde se spaja drzaca navigacije i drzaca za vetrobran tu je bio onaj zglob koji je stezao veoma cvrsta navrtka.
Ova sto sam sada uzeo je 2go510b Je u sustini ista kao i ova predhodna ima malo jepse uradjen menu tj animirani i ima bluetooth povezivanje sa telefonom. U kolima sam je koristio samo jedan dan i mogu da kazem da je i kod nje drzac veoma cvrst bar ovaj moj navigacija se netrese na nosacu. Sto se tice vidljivosti na suncu verovatno ce biti ista kao i an prosloj jer ni na njoj nisam skidao foliju sa ekrana.
Nemojte skidati foliju sa ekrana i ako ste je skinuli ima da se kupi

Zastitne anti refleks folije za GPS i PDA ekrane Stiti ekran od ogrebotina i ima antirefleks dejstvo.
Komplet cine 3 zastitne folije, 1 vlazna i 1 antistatik krpica.
http://www.gps-centar.com/

I jos jedno pitanje zasto mu sluzi FM transmiter? Kad vam je toliko bitan.

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 18:00 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 30. 8 2005. 16:12
Garaža: Fiat Marea Weekend 1.9jtd HLX
Pustis muziku na navigaciji, ukljucis FM transmiter i nadjes na svom radiju tu frekvenciju. Fina stvarcica ako nisi preveliki hajfi geek.
Muzika ide, a navigacija radi u pozadini i ubacuje se kad treba skrenuti, produziti, kad prekoracis brzinu itd itd

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 18:06 
Forum Member
Korisnikov avatar

tdusko je napisao:
Apsolutni duduk, tjst ja hoce da kupi navigaciju i imam tacno odredjene zahteve:

1) Mogucnost pustanja DIVX filmova
2) Sto bolji ekran zbog 1). Dijagonala nije toliko bitna koliko je bitna rezolucija
3) Sto bolja baterija, bar 1 sat da moze film da reprodukuje
4) Mogucnost free downloadovanja mapa
5) Dobra pokrivenost za Beograd
6) Mogucnost da se ubace bookmarkovi na pojedinim mestima i da se onda u blizini tih bookmarkova dere
7) Mogucnost da se puni na upaljac od auta
8) Prikjlucak za slusalice

Zahvaljujem se unapred na predlozima. Takodje ako neko misli da u inostranstvu moze nesto da se kupi povoljnije slobodno neka pise posto zivim u nemackoj pa mogu lako da kupim.

Blueberry 2go510B ili bluebrry 2go546
1 Da pusta i to odlicno zbog toga sam je i ja uzeo deci za crtace ubacio karticu od 8GB
2 Ekran je 5.1" rezolucija 480x272 po meni je sasvim solidan
3 baterija traje oko 2 sata kad gledas film mozda malo i jace testirano na Blueberry 2go546
4 Uredjaj dolazi bez mapa ja sam ubacio igo my way primo mape cele evrope iz marta 2011
5 da
6 Ovo nerazumem?
7 Dobija se punjac za auto i usb kabal moze da se puni i preko kompa
8 da
i 9 Bluebery 2go 510B ima ugradjen bluetooth tj mozes da povezes GPS sa mobilnim i da preko nje zoves pricas, primas pozive, saljes poruke. kao hands free

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 18:13 
Forum Member
Korisnikov avatar

cika Kure je napisao:
Pustis muziku na navigaciji, ukljucis FM transmiter i nadjes na svom radiju tu frekvenciju. Fina stvarcica ako nisi preveliki hajfi geek.
Muzika ide, a navigacija radi u pozadini i ubacuje se kad treba skrenuti, produziti, kad prekoracis brzinu itd itd

Stvarno nisam znao cemu sluzi, ali je to po meni totalno glupa stvar. Cemu sluzi radio i MP3 u kolima? Pa sad svaki radio uredjaj ima citac kartica i usb pa cak i oni najjeftiniji. Ja u kolima imam Radio CD MP3 ima citac katrica i usb, imamUSB od 4GB i napakujem muziku i [smilie=party0007.gif] .
Ako sam dobro razume to na navigaciji FM transmiter dodje mu slicno ovome http://www.svezakucu.rs/www/singleitem_buy.php?id=3878

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 18:27 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 30. 8 2005. 16:12
Garaža: Fiat Marea Weekend 1.9jtd HLX
Ko ima fabricku muziku moze da se slika za mp3, usb i ostalo :wink:

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 21:08 
Forum Member
Korisnikov avatar

Sh@ranche,

Hvala puno na detaljnom odgovoru. Koliko vidim, ja cu da pazarim isto taj samo ako se ispostavi da je odgovor na ono pitanje koje nisi razumeo DA. Naime, ono sto sam pitao jeste nesto sto ja mislim da se zove Points of interests. Znaci, hocu da unesem tacke svih kamera u Beogradu i da kada se priblizim na recimo 200 metara da pocne da me upozorava tako da znam da se saberem i da ne dobijem blic u vugla :).

Hvala jos jednom

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 22:16 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 10. 5 2010. 10:17
Unošenje POI, favorita i ostalog zavisi od softvera, a ne od same navigacije. Ako uzmeš navigaciju na koju ide iGo MyWay, verzija 8 i nadalje, možeš da uneseš konkretno kamere kao kamere, a ne kao POI, i da podesiš na kojoj udaljenosti će te navigacija upozoriti, iz kog pravca kad dolaziš, čak može i tolerancija da se podesi u procentima (ovo nisam siguran da može za kamere, ali može za opšta upozorenja). Što se tiče verzija iGo Amigo i iGo Primo, moraš da proveriš, ali mislim da sve to isto mogu.

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 22:39 
Forum Member
Korisnikov avatar

Hvala na pojasnjenju.

Odlicno, znaci resio sam problem navigacije. Kupujem sledeci vikend kad dodjem za BG. Ovde sam sad bio u Media Marktu i hteo da kupim odmah ali prodaju samo Garmin, Tomtom i Becker tako da cu da kupim kad dodjem.

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 22:52 
Forum Member
Korisnikov avatar

Kod mene je ubacena iGo MyWay primo sa najnovijim mapama cele evrope.
Ima opciju speedcam a i dodavanjem koordinata mozes jos sam da dodas ako slucajno nema. To je stvar softvera mape.
Sto se tice samih uredjaja jedina bitna razlika izmedju Bluebery 2go546 i 2go510b je ta sto 510b ima integrisan bluetooth.
E sada sto se tice softvera dao bih blagu prednost 546 samo iz razloga sto njega kad nakacis na komp mozes da biras hoces da radi kao memorija ili isto kao u kolima da radi i da se puni dok 510b cim ga prikacis na komp radi kao memorija a jedini nacin da ga punis preko kompa je da ugasis uredjaj.
546 meni mu je statican dok je na 510B ikonice su u nekom balonu koje setaju po ekranu mali je animiran pa deluje lepse.
I jos jedna stvar na oba uredjaja je instaliran windows mobile moze da rade kao PDA uredjaji.
Ako se odlucis za kupovinu poslacu ti na mail fail koji ces prekopirati na sd karticu i kratko uputstvo kako da podignes win.mobile
to izgleda ovako
Slika
Moj ti je savet da odmah kupis karticu mikrosd od 8GB vise nemoze da cita.
Po meni je veoma solidan uredjaj zlom sudbinom morao sam da kupim dva posto su mi prvi ukrali.
Inace meni je navigacija puna crtaca i cim udjemo u kola klinci kukaju tata pusti televizor :D

Poslednji put menjao Sh@rance dana Pet, 03. 6 2011. 23:08, izmenjena 2 puta

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 23:04 
Forum Member
Korisnikov avatar

Vazi, javljam se cim ga kupim. Inace, to za video reprodukciju, to ce mi biti spas. Sve zive opcije za zabavu u prevozu sam ispucao jedino su mi filmovi i serije neprisusni izvor zabave. Taman po epizoda do posla i nazad, a nije lose ni za ove sto se voze sa mnom da mogu da ubiju vreme.

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 6 2011. 23:09 
Forum Member
Korisnikov avatar

P.S Zaboravih da dodam dok sam imao Bleberry 2go546 na njemu je bio igo Primo i radio je perfektno. Nego sam jos primetio jednu razliku.
Sada na Blueberry 2go 510B mi je instaliran iGo MyWay primo jos noviji softver nego na prosloj. Kada mu ukucas rutu i krenes npr kada si na nekom pravcu pojavi se u gornjem delu ekrana vas gps predajnik je iskljucen cim treba da skrenes ili da se pojavi bilo kakvo obavestenje on automatski upali pa opet tako. E sad verovatno je to do ustede jer gps predajnik kao i bluetooth trosi struju.
To na proslom nisam imao. E sad dali je to do uredjaja ili iGO verzije nemam pojma.
I oba uredjaja se veoma brzo konektuju na satelit

I jos jedna stvar. Bilo koju navigaciju da kupis Nikad nemoj da ostavljas nosac na staklu. Znaci netreba ti navigacija skini i nosac i nosi kuci. Jer lopovi cim vide da imas nosac predpostavljaju da je navigacija u kolima nekde sakrivena. Tako su meni obili auto. Ja sam uvek skidao nosac sa sve navigacijom medjutim taj dan ja bio na poslu do 7 uvece zeni ostavio kola. Ona pustala deci crtace u kolima i skine navigaciju sa nosaca ubaci u kasetu a nosac ostao na staklu. Uvece kad sam dosao sa posla istusirao se uspavali decu i otisli na koncert. Lopovi videli nosac obili mi auto i naravno pokupili sve iz auta.

Vrh

PostPoslato: Sub, 04. 6 2011. 0:19 
Forum Member
Korisnikov avatar

Evo ti jedan snimak tj reklama za Blueberry 2go510B pa sam proceni dali se trese na nosacu kao sto neko prica. Nosac je izuzetno cvrst i veruj da nema nikakvog tresenja niti bilo cega

Vrh

PostPoslato: Ned, 12. 6 2011. 3:02 
New Member

Pridružio se: Ned, 12. 6 2011. 2:49
Ljudi kupio sam Ndrive kamal 430 sa mapama cele evrope. E sad da li ja te mape mogu da apdejtujem? Kada sam ga uzeo u prodavnici su mi rekli da mogu sledecih godinu dana da apdejtujem mape za dzabe, i kada sam nazvao servis oni mi kazu da to ne moze da se radi nego kakve su takve su ( a pola ulica promenjeno ). sto bi znacilo da sam dao 150e za nesto sto ne vrsi svoju funkciju u potpunosti. Hvala za odgovor unapred

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]