Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sre, 30. 7 2014. 2:55

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre, 25. 8 2010. 8:29 
New Member

Pridružio se: Čet, 27. 1 2005. 17:46
Garaža: Chevrolet Calos
Pozdrav
imam jedno pitanje da li neko zna za firmu koja teretna vozila kombije furgone ili mala dostavna vozila prerpavlja iz teretnih u putnicka i pri tom da oni rade atest.

ovo mi treba za preduzece .. imamo jedan reno kangoo pa bi hteli da ga prevedemo u putnicko vozilo. Cini mi se da sam negde video da to radi neka firma iz novog sada ali sada ne mogu da im udjem u trag

ako neko ima informaciju bio bi veoma zahvalan

Vrh

PostPoslato: Uto, 21. 12 2010. 12:48 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 20. 12 2008. 2:33
Garaža: GWM Hover H5
mi smo radili takve stvari....netreba biti nekakv specijalista, treba vam samo dobar autolimar i bravar, evo par primjera:

Slika
Slika
ovo je primjer na đžipu kojem smo radili preinaku iz osobnog u teretno vozilo, dakle glavno na što treba pripaziti je da bude "pregrada" između putničkog i teretnog postora, morali smo ugraditi zaštitne mrežice na zadnja bočna stakla i čvrsto iz namontirati na samu karoseriju vozilo, a isto tako napravili smo i pregradu iznad zadnjih sedišta, dakle rupe nam nisu smjele biti veće od 2 cm, glavni razlog zašto smo to radili je prodaja vozila pravnim osobama tj firmama koje onda imaju pravo na povrat pdv-a te im se priznaju svi troškovi oko tog vozila, ukoliko se to vozilo prodavalo dalje bez problema je novi kupac mogao ponovo napraviti atest kao osobni automobil, skine se sve dolje i to je to, razlika je jedino što je trošak registracije teretnih vozila kod nas znatno skuplji, ali opet kroz povrat pdv-a...isplatilo se, unatoč tome davanja na vozilo smo morali plačati kao osobni automobil, dakle sa svim porezima
Slika
Slika
drugi puta kada sam uvažao automobil za svoje potrebe u italiji sam kupio punto van,ovde sam radio preinaku iz teretnog u osobni, dakle tvornički samo sa 2 sedišta, uvoz sam napravio bez davanja jer je vozilo zvanično bilo homologirano kao teretni automobil, poslje toga kupio sam orginal sedišta i pojaseve na auto-otpadu i to sve ugradio umesto teretne pregrade i napravio atest kao osobni automobil, kod takvih stvari je samo važno da dobavite orginalne delove od proizvođača, a isto tako pazite da svi pojasevi, nasloni za glavu imaju valjanu homologacijsku oznaku "E-mark", obično sa nekim brojem E4,E6,E1

vi niste dužni da pišete nekakve elaborate o tome barem ovde kod nas,nama je dovoljno bila samo skica i da uplatimo troškove ispitivanja tj atest, dakle netreba vam nikakva stručna firma da to napravite, samo dobra volja i majstor :wink:

Vrh

PostPoslato: Uto, 21. 12 2010. 12:59 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 20. 12 2008. 2:33
Garaža: GWM Hover H5
Slika
evo još jedan primjer, dakle ovo je orginal kombi, dakle teretno vozilo
Slika
ovo je orginal mini bus, dakle vi uz kupovinu orginal dijelova možete samo sebi napraviti preinaku kako vam paše, važno je samo da su svi delovi uglavnom homologirani, tj da imaju valjanu E oznaku, na staklima, sedištima, pojasevima, što večina orginal delova ima, bez problema možete te stvari kupiti i na auto-otpadima za razne vrste vozila
Slika
evo kako izgleda primjer preinaka običnog teretnog kombija sa 2 sedišta u model sa 5 sedišta i teretnim prostorom, dakle gdje su sedišta za putnike su normalna vrata sa staklima, iza njih se nalazi pregrada i u ovom slučaju zatvoreni prozor, to se može riješiti i sa ugradnjom onih mrežica na zadnje prozore ali lakše je i ovako sa limom, samo se izreže i pofarba

Vrh

PostPoslato: Uto, 17. 1 2012. 17:12 
New Member

Pridružio se: Pet, 23. 9 2011. 18:34
Garaža: opel omega b
Da li i dalje moze da se prebaci vozilo sa putnickog na teretno ?

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]