Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sre, 30. 7 2014. 4:57

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre, 09. 11 2011. 21:19 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 25. 3 2006. 17:47
Drugari, jel isao neko kolima skoro do Nemacke ?

evo ovako, pozvan sam na neki strucni seminar u Berlin pa se razmisljam da idem kolima. Jeste da je Avionom brze, a verovatno i jeftinije (kazem verovatno jer nema direktan let BG - Berlin, a Wizzairom ima ali ide na svakih 7 dana, pa cu to sto ustedim na karti, da potrosim na hotelu, klopi, obilascima itd)

isao bih : Beograd - Mihnen - Berlin.

Zanima me sta je sve potrebno od opreme za kola ? ..verovatno sve 4 zimske gume (planiram da kupim sada 2 , ali ako trebaju 4 da kupim odmah sve 4)
da li treba zeleni karton ili nesto drugo od opreme (trougao, sajla itd ..mada to vec imam u kolima)

drugo, cene benzina i putarina ? ..moj drugar koji zivi u Mihenu, kaze da ga dolazak i povratak iz Minhena dodje oko 350 eura .. pa mi nije jasno kako ?
ako do Minhena i nazad ima oko 2.000 km, a auto mi trosi oko 7 litara, onda je to 140 litara benzina tj. oko 200 eura. Nije valjda da su putarine tako skupe ? Da, pitacu ga sigurno ,nego rekoh, ajde kad sam ovde, da vidim i vasa iskustva.

Do Berlina ima oko 1.600 km i nazad, to je 3.200 ...ja racunam da cu potrositi oko 250 litara benzina, sto dodje racunam oko 350 eura (u Nemackoj je 1.4 eura, ne znam koliko je u Madjarskoj ? da li je bolje da ga napunim u Madjarskoj pre nego udjem u DE ? )

kao sto rekoh, verovatno je avionom jeftinije ,i naravno brze, ali ajde malo da provozam auto i da ga "obradujem" sa kvalitetnim benzinom :)))

puno pozdrava svima i hvala unapred na savetu.

Vrh

PostPoslato: Sre, 09. 11 2011. 21:49 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 23. 10 2003. 16:34
Garaža: DeLorean DMC-12
Beograd - Berlin JAT - oko 260 evra. Za ostatak kupi zimske gume :wink:

Vrh

PostPoslato: Sre, 09. 11 2011. 21:52 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 12. 6 2008. 11:31
Garaža: Peugeot 406 SW
Mi smo isli do Frankfurta (1400 km u jednom smeru), dva vozaca po autu...

Ja ti ne bih preporucio... Doduse, mi smo isli u januaru, pa nas je malo i vreme ubilo...

U principu, stizali smo za 12-14 sati (isli dva puta u roku od dve nedelje)... Put je odlican, preko Slovenije je prelepo, ali skupo (tuneli), preko Madjarske beskrajno dosadni auto-put...

Idi ti lepo avionom, a auto ostavi u nekoj garazi...

Da imas jos nekoga da vozi sa tobom, pa jos i nekako, al ovako, ne vidim zasto bi to radio sebi... Iskoristi to da se odmoris, a ne da se vratis mrtav umoran u Beograd...

Vrh

PostPoslato: Sre, 09. 11 2011. 22:04 
New Member

Pridružio se: Pet, 12. 11 2004. 16:34
Putarine nisu skupe, naprotiv. U Nemackoj se ne placaju, a Austrijska i Madjarska vinjeta (najkraca) su jednocifrene. Gorivo je svuda skupo, u Madjarskoj je dizel danas bio 420ft(kurs 1e-306ft), benzin je jeftiniji.

Ali mnogo je to dugacak i naporan put za jednog vozaca. Nisi napisao nista za spavanje, ali to se podrazumeva pa ukalkulisi i 2x30-35e za nocenje. Racunaj na guzve oko Peste i Minhena 99%, za dalje ne znam

Vrh

PostPoslato: Sre, 09. 11 2011. 22:12 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 24. 1 2011. 20:27
Garaža: Megane III 1,9Dci GT Line
Ja bi isto, išao kolima, jer je put savršen, a možeš da poneseš kući koje-kakvih stvari, što nebi mogao ako bi išao Avijonom :wink:

Za kola ti treba zeleni karton i 4x zimske (naravno prva pomoć, sajla, itd) i to je to. U Hungariji se nesećam koliko košta gorivo, jer mi Megi izgura oko 1000km u cugu, bez da se toči, tako da sam uglavnom preleteo preko Mađarske...

Berlin je extra grad, stvarno ima šta videti ako si fan II Sv.Rata, a i putešestvija je za pamćenje.
Jedino ti predlažem da prespavaš kod drugara u Minhenu (ako je moguće), pa sutra da nastaviš put, jer je previše 1600km u cugu, a i Minhen je izuzetan uveče [smilie=love0030.gif]

Vrh

PostPoslato: Sre, 09. 11 2011. 22:37 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 25. 3 2006. 17:47
e hvala svima, bas dosta dobrih saveta ...

ovo za JAT nisam znao ??? ako je 250 sa svim taxama, onda cu ici Avionchetom JAT-ovim klimavim :)

sto se tice voznje, ne, nisam ni mislio da izvozim tu kilometrazu u jednom cugu, nego da prespavam u Minhenu, pa onda za Berlin ..mada ... to je vec pocetak Decembra, plasim se da ne udari sneg ..pa da me taj put kosta mnogo vise nego sto sam planirao.

Odoh da vidim JAT-ov site, i ako ima karta koja mi treba, onda je to to :)

pozdrav i hvala svima.

Vrh

PostPoslato: Čet, 10. 11 2011. 18:48 
Forum Member

Pridružio se: Ned, 25. 4 2010. 11:28
Mozda je AirBerlin jeftiniji, ali mislim da imaju medjusletanje u Bec...

Vrh

PostPoslato: Čet, 10. 11 2011. 20:13 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 12. 6 2008. 11:31
Garaža: Peugeot 406 SW
dlalic je napisao:
Putarine nisu skupe, naprotiv.

ja sam rekao da je skup put preko slovenije...

Vrh

PostPoslato: Čet, 10. 11 2011. 20:58 
New Member

Pridružio se: Pet, 12. 11 2004. 16:34
Malivuk406 je napisao:
dlalic je napisao:
Putarine nisu skupe, naprotiv.

ja sam rekao da je skup put preko slovenije...

a ja sam mislio na:

dr Pavlovic je napisao:

Nije valjda da su putarine tako skupe ?

Vrh

PostPoslato: Pet, 11. 11 2011. 10:42 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 27. 10 2003. 12:06
Garaža: VW Polo 1,6 TDI
Podržavam ideju da se ide kolima, bez obzira na možda nesto veće troškove (uživanje nema cenu...:)). Ali da se od toga zaista napravi uživanje (sa spavanjem npr. negde u Sloveniji i posle još u Minhenu).
Dugi niz godina planiram sličnu turu (sa namerom da malo obiđem i Holandiju i Švajcarsku u povratku) ali nikako da nađem vremena... Jer na takav put ne treba ići sa namerom "da se stigne što pre" već sa namerom da se "uživa što više".

Vrh

PostPoslato: Pet, 11. 11 2011. 10:46 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 2 2009. 21:39
I meni je samo putovanje do odredišta i nazad dobar deo uživanja u odmoru. Čak i kada sam putovao ukršenim autobusima u Bugarsku i Tursku, putovanje je bilo zabavno, a o putovanju svojim kolima da ne govorim. Mogao bih bilo gde.

Vrh

PostPoslato: Pet, 11. 11 2011. 10:52 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 12. 7 2008. 20:08
"uzivanje u putu, a ne iscekivanje, i zurba dolaska na cilj je smisao zivota. U sakom smislu" albert ajnstajn :D

Vrh

PostPoslato: Pet, 11. 11 2011. 10:54 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 23. 10 2003. 16:34
Garaža: DeLorean DMC-12
Jeste lep put, kada se ide u normalnom delu godine. Za desetak dana će biti mnogo hladnije, verovatno uz padavine, tako da je pored dobre pripreme za put potrebno i mnogo strpljenja za vožnju po mokrim i klizavim putevima.

Vrh

PostPoslato: Pet, 11. 11 2011. 10:55 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 10. 5 2010. 10:17
Ako ne žuriš i ako ti razlika u novcu nije problem - definitivno kolima. Posle par cimanja oko putovanja avionom, sam sebi sam rekao da ću putovati kolima gde god i kad god je to moguće.

Vrh

PostPoslato: Pet, 11. 11 2011. 19:34 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 18. 5 2010. 3:24
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDM 16v
+1 za avion...

Putujes brzo i udobno, bez cimanja i napora u voznji. Moze da te uhvati lose vreme, zastoji i guzve a u principu nema nista posebno da se vidi iz auta. Istina je da put Minhen-Berlin ne poznajem ali Minhen-Beograd znam i kazem nista posebno. Ako slucajno treba auto u Berlinu tu je rent a car ali imaju odlican javni prevoz tako da sumnjam da ce biti potreban.

Autom, samo ako ide min. 3 putnika :)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]