Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Uto, 29. 7 2014. 12:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet, 03. 11 2006. 20:08 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 09. 1 2006. 18:19
Danas sam prosao kroz crveno i pandur mi je pisao prijavu.Interesuje me koliko je zapracena kazna.''Olaksavajuca'' okolnost je sto je magarac ispred mena na zuto naglo zakocio i ja da ga ne bih udario eskivirao i prosao raskrsnicu na kojoj se u medjuvremenu upalilo crveno koje je pandur video (bio je na 100m odatle, na pogresnom mestu u pogresno vreme)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet, 03. 11 2006. 20:42 
New Member

Pridružio se: Pet, 09. 6 2006. 6:53
pa mislim stvarno je magarac kad koci na zuto :roll: :roll:
ko bi to cekao da ce neko da koci na zuto
pa na zuto i tek tek crveno moze da prodje bar jos 5 vozaca kao sto si ti ... zar ne???

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet, 03. 11 2006. 20:47 
New Member

Pridružio se: Pet, 09. 6 2006. 6:53
evo da ne bude da samo zajebavam

neznam kako je u YU
ali ovde di sam ja za crveno uzimaju dozvolu na 1 god

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet, 03. 11 2006. 21:37 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 11. 7 2006. 13:13
Sto mu nisi dao 2000din i zavrsio?
Ono kao na finjaka mu kazes nemoj da mi pises prijavu aj neku kaznu.
On te pita koju ti kazes: Neki prekrsaj u raskrsnici, znate vi vec sta...
Kaze ti npr. 2000din ti mu das i kad krene da pise priznanicu kazes mu ma neka ne treba...
Ovo je upalilo vise puta.
A sto se tice tvoje kazne, furaj pricu da si to uradio da bi izbegao sudar. Inace, prolazak na crveno se racuna kao i prolazak na zuto.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sub, 04. 11 2006. 20:53 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 24. 1 2006. 15:54
E, sad, nije isto prolazak na crveno i zuto. Zuto ustvari i postoji da se ne bi prolazilo kroz crveno, inace ne bi ni imalo funkciju. Dakle i na zuto po pravilu se moze proci samo onda kad ne mozes bezbedno da se zaustavis na semaforu, a primetio si da ce biti crveno. A ako mozes bezbedno da se zaustavis, po pravilu ne bi smeo dodavati gas da bi prosao na zuto, vec bi se trebao zaustaviti.

Life is funny, skies are sunny
Bees make honey, who needs money

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Sub, 04. 11 2006. 22:32 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 11. 7 2006. 13:13
Tako nekako. Ranije je prolazak kroz zuto bio isto kao kroz zeleno ali nako uvodjenja "trepcuceg zelenog" zuto se tretira isto kao i crveno osim ako nemas neki dobar razlog za to.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Ned, 05. 11 2006. 23:14 
Forum Member

Pridružio se: Čet, 23. 12 2004. 16:02
To je glupo. Ne mozemo tretirati zuto cas na jedan a cas na drugi nacin

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Čet, 09. 11 2006. 16:16 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 24. 4 2005. 10:54
Garaža: Aleko
Moze.
Komsiki si napisali kaznu za prolazak na zuto, na semaforu koji ima trepcuce zeleno.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Čet, 09. 11 2006. 17:38 
Forum Member

Pridružio se: Čet, 23. 12 2004. 16:02
Onda postojanje zutog vise nema smisla. Posle trepcuceg zelenog treba odmah da predje na crveno.
Da li je neko video napismeno taj propis, ili su ga policajci izmislili?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Čet, 09. 11 2006. 18:49 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Ned, 24. 4 2005. 10:54
Garaža: Aleko
Nemam vremena sada da trazim, ali pokusacu ovih dana da pogledam u onim testovima za polaganje da li ima nesto o tome, i mene bas zanima.
Pozdrav

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet, 10. 11 2006. 11:08 
New Member

Pridružio se: Pon, 29. 5 2006. 11:52
A sta je sa trepcucim zelenim za pesake? Kako se to tumaci?
Inace, svakog dana pandur na Terazijama pise kazne ljudima koji pretrcavaju ulicu, a nece da koriste podzemni prolaz.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet, 10. 11 2006. 13:40 
New Member

Pridružio se: Pon, 25. 4 2005. 11:50
Za prolazak na crveno sledi ti novcana kazna u iznosu od najmanje 5.000 din i oduzimanje dozvole u trajanju od 3-6 meseci (zavisi od okolnosti, zapisnika koji je policajac sastavio i procene sudije koliko si svojim postupkom ugrozio ostale ucesnike u saobracaju). Ako si profesionalni vozac, tj. ako od toga izdrzavas porodicu postoji mogucnost da sudija donese presudu da ti se dozvola oduzme uslovno na rok od godinu dana - znaci da ti ne oduzmu dozvolu na naznaceni period ako u roku od godinu dana na napravis prekrsaj slicne ili vece tezine.

Kocenje automobila ispred tebe na zuto svetlo nije nikakva olaksavajuca okolnost i ja to ne bih ni spominjao da sam na tvom mestu. Prvo, brzinu vozila nisi prilagodio uslovima koji su vladali na putu, i drugo izvrsio si preticanje vozila neposredno pred ulazak u raskrsnicu i to jos kroz crveno svetlo (jos ako je tu bio i pesacki prelaz, onda... no coment...).

Znaci, prihvati kaznu, pomoli se Bogu sto nije bilo vecih posledica po tebe ili po nekog drugog i sledeci put pamet u glavu i lagano sa gasom.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pet, 10. 11 2006. 13:45 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 28. 7 2006. 17:55
icatenej je napisao:
Za prolazak na crveno sledi ti novcana kazna u iznosu od najmanje 5.000 din i oduzimanje dozvole u trajanju od 3-6 meseci (zavisi od okolnosti, zapisnika koji je policajac sastavio i procene sudije koliko si svojim postupkom ugrozio ostale ucesnike u saobracaju). Ako si profesionalni vozac, tj. ako od toga izdrzavas porodicu postoji mogucnost da sudija donese presudu da ti se dozvola oduzme uslovno na rok od godinu dana - znaci da ti ne oduzmu dozvolu na naznaceni period ako u roku od godinu dana na napravis prekrsaj slicne ili vece tezine.

Kocenje automobila ispred tebe na zuto svetlo nije nikakva olaksavajuca okolnost i ja to ne bih ni spominjao da sam na tvom mestu. Prvo, brzinu vozila nisi prilagodio uslovima koji su vladali na putu, i drugo izvrsio si preticanje vozila neposredno pred ulazak u raskrsnicu i to jos kroz crveno svetlo (jos ako je tu bio i pesacki prelaz, onda... no coment...).

Znaci, prihvati kaznu, pomoli se Bogu sto nije bilo vecih posledica po tebe ili po nekog drugog i sledeci put pamet u glavu i lagano sa gasom.
bas tako i pazi u buduce jer imao si srece te nisi pokupio i nekog pesaka

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: Pon, 11. 12 2006. 23:12 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 16. 11 2006. 22:33
Kako ja zamalo da slistim jednu zenu:
Autobus stao na stanicu i izlaze putnici, ja NEZNAM KAKO video senku nekih 70-100m i bukvalno sam lego na kocnicu, svi iza mene zacudjeni i ja stanem kod autobusa i zena zabezeknuto gleda u mene. Neverovatno, samo neznam kako sam uspeo da uocim senku. Cista sreca, a ja pogledam u retrovizor covek iza mene digo ruke i iscudjava se, tako da sam tad reko jbm. ti i pare i zivot kad sam mogao da unistim zivot i sebi(psihicki), a i drugima. . .

A meni je upalila jedna fora kod pandura kad sam u Pancevu proso na zuto, a on me ubedjuje da je bilo crveno i oce da mu platim kaznu, ja puko i reko mu pisi prijavu, radi sta hoces i ja seo u auto i otisao. Prijava nikad nije stigla.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]