Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Uto, 29. 7 2014. 12:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: Pon, 21. 3 2011. 17:20 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 24. 1 2006. 15:54
Znam da i u USA u drzavama gde vaze strane dozvole traze samo onu roze, ne medjunarodno.

Life is funny, skies are sunny
Bees make honey, who needs money

Vrh

PostPoslato: Pon, 21. 3 2011. 17:34 
New Member

Pridružio se: Čet, 17. 3 2011. 10:03
Ja bi trebao da idem na rad u Slovacku republiku za nekih mesec dana, zato i vadim dozvolu tj zamenjujem da nebi imao problema u Novembru kad mi istice.
Zamislite Slovackog ili bilo kog poslodavca kad mu kazete treba mi 20 dana slobodno da zamenim dozvolu.
Kad sam rekao da me nece pustiti poslodavac, vidim da me je radnica za salterom razumela.
Sto se tice MVD i juce je bilo na Sat-u kod Alvirovica da mora i dalje da se vadi i kostace oko 9000 dinara i bice plastificirana tj "prepis" nase dozvole.
E dobro je jedan lokalac reko u SUP-u do juce ste znali i sve ex YU jezike da citate a sad neznaju sta je Makedonski i Hrvatski izvod iz MKR.
Kaze mi brat da se u Slovackoj ne priznaju Americke dozvole a za nase treba MVD osim ako imas boravak i radnu vizu, onda posle 6 meseci boravka u toku kalendarske godine imas pravo da zamenis Srb sa SK dozvolom i mozes po EU da vozis kola. Dakle prijavis se do 30 Juna i dobijas pred Novu godinu vozacku! Ako se prijavis 2 Jula onda cekas maltene godinu dana jer nemas u kalendarskoj godini 6 meseci
Nasa nova dozvola mora imati
Prednja strana vozačke dozvole izrađuje se u ružičastoj boji, tako da pozadinu dozvole čine reči "VOZAČKA DOZVOL A - MODEL EVROPSKE UNIJE" ispisana na srpskom jeziku ćiriličkim pismom, reči , ispisane ćirilicom, reči ispisane grčkim alfabetom i reči "Permiso de Conducción, Řidičský průkaz, , Führerschein, Juhiluba, Driving Licence, Permis de conduire, Ceadúnas Tiomána, Patente di guida, , Vairuotojo pažymëjimas, Vezetői engedély, , Rijbewijs, Prawo Jazdy, , Permis de conducere, Vodičský preukaz, Vozniško dovoljenje, Ajokortti, Körkort" - ispisane latinicom i odštampane u ružičastoj boji i motivom votivnih kolica.
http://www.registracija-vozila.rs/index ... &Itemid=80

Vrh

PostPoslato: Uto, 22. 3 2011. 19:25 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 01. 10 2009. 12:21
Garaža: MB C220 CDI
Malopre rekoše u bg hronici da imaoci novih vozačkih dozvola ne moraju da imaju međunarodnu vozačku dozvolu.

Sad će da krene demantovanje od strane AMSS i "Alviraka", da to nije tačno, da Srbija nije potpisala konvenciju, i da je ipak potrebno imati MVD...

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]