Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sub, 01. 11 2014. 15:06

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet, 11. 11 2010. 5:38 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 03. 11 2009. 19:18
Citiraj:
zamenili ceo menjac za 5.500e.

Drugi polovni ,ili nove djelove za mijenjac, a mnogo doistinu,zato treba izbjegavat polovna auta sa automatskim mijenjacem...

AUDI FANATIC
Slika
,,Za Bmw se odavno prica da se dosta kvari,dosta vise od Audija i Mercedesa..."

Vrh

PostPoslato: Čet, 11. 11 2010. 16:34 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 18. 4 2006. 0:30
Garaža: Mercedesi...
KPETEH87 je napisao:

Da,i meni C200 na 200km/h trosi 10-11l... Kako to da E 200 cdi koji je slabiji i tezi,trosi 2l manje?

Fora je u tome sto prosla generacija CDI motora zaista ima manju potrosnju od novije koja je kod nas, nebitno da li je 220 ili 200CDI. Iako fabrika tvrdi suprotno i reklamira BE modele samo sa jako,jako neznom voznjom u super uslovima te cifre mogu da se ostvare. Dok npr. prethodna generacija CDI masina stvarno trosi manje. S kim god sam razgovarao, a da ima W204 ili W212 sa CDI motorom potvrdio mi je to, cak i u servisu kazu isto po iskustvima svih vlasnika novih modela. U ovom slucaju nema veze to sto je auto slabiji i tezi.

Vrh

PostPoslato: Čet, 11. 11 2010. 19:58 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 05. 5 2009. 5:15
Garaža: Mercedes C 200 CDI Avantgarde
jovon je napisao:
Citiraj:
zamenili ceo menjac za 5.500e.

Drugi polovni ,ili nove djelove za mijenjac, a mnogo doistinu,zato treba izbjegavat polovna auta sa automatskim mijenjacem...

Tvojoj zatupljenosti nema kraja...

DuleX: moguce,moguce... Ovaj moj trosi ko 1.6 benzinac :D

I moj ce porasti jednog dana :) http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ASRhV1MrZs

Vrh

PostPoslato: Čet, 11. 11 2010. 20:44 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 11. 5 2010. 13:59
Vidim neki imaju lose misljenje u vezi zadnje vuce kod MB. Kod mene na MB CLK sa 200ks nisam primetio da nesto zanosi,zanese pri naglom kretanju ali ga kontrola stabilnosti odmah ispravi,cak i zimus nisma imao problema,mozda zato sto sam stavio nove zimske gume michelin.

Vrh

PostPoslato: Pet, 12. 11 2010. 0:19 
Forum Member

Pridružio se: Uto, 27. 10 2009. 17:13
Dulex, upravo to sto si napisao. Meni je W210 jedan od najsavrsenijih sto se udobnosti tice. Mislim da ne postoji E-Klasa koja je savrsenija i udobnija od nje. Ne secam se da li si ti pisao o W210 ili neko drugi, ali nema ni veze. Taj auto je neverovatan. Ogroman je, udoban, tih i stedljiv. Da su joj jos bili i motori od W211... nebi joj bilo kraja.

Za vlasnika topica. Sorry, onda sam te pogresno shvatio.
Vidi, koliko se meni cini, nemas puno iskustva sa zadnjom vucom. Mene ovde ljudi zacudjuju da im ta ista vuca ne predstavlja problem zimi, po snegu ili slicnim uslovima.
Ja sam prosle godine, krenuo za Maribor, i negde oko 19h i nekih 30 km od Maribora je poceo da pada sneg. Bio sam u S-Klasi. I mislim da nikada ali nikada losije nisam vozio i osetio tu zadnju vucu, odnosno vapio za prednjom ili 4x4...! Autoput, nema krivine, sneg pada, na asfaltu ima mozda 5-10 cm snega, ja vozim 70 km/h, i auto mi bezi, muci se, proklizava, zanosi... usporim na 60 km/h, nesto bolje ali i dalje nije bila sigurna voznja. Tek kada sam usporio na 45 km/h, tek sam onda mogao lagodnije i poustenije da vozim, a dok su Golfovi, Astrice, Corsice, i naravno automobili koji su ima pogon na sva cetiri tocka prolazili ... pa po mojoj proceni oko 90-110 kmh pored mene... to je strasno. Naravno, imao sam Michelin gume na njoj, stare jednu sezonu.

Druga situacija... testiram BMW 530d E60 serije, pre nekih.... 6 godina. Padne sneg u gradu, nista spektakularno. Pored mene kolega, koji je bio zaduzen za neke druge stvari, tipa, koliko je grejanje efikasno, da li automatika radi glatko i kada je ulje hladno, da li ce display ili navigacija imati problema na minusu i tome slicno. Parkiramo se mi u sred grada, i odosmo na rucak. Posle 45 minuta, padao je i dalje sneg, pokusavam da izadjem sa parkinja... auto klizi, zanosi, seta, proklizava, slajfuje... napred-nazad. napred-nazad... zadnji kraj mi bezi samo tako, ne mogu da ga obuzdam... i jedno... pa dobrih 45 sekundi mi je trebalo da izadjem iz parkinga!!!

Zato ti savetujem da budes oprezan i pazljiv i da koristis jako dobre i kvalitetne gume i izbegavas sneg.

Vrh

PostPoslato: Pet, 12. 11 2010. 0:41 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 12. 6 2008. 11:31
Garaža: Peugeot 406 SW
Ja generalno nemam mnogo iskustva, vozim legalno tek 2 godine, ono ranije ne racunam... Mada sam za te 2 godine presao vise nego neki mnogo stariji, koji imaju svoj auto...
Al, nebitno, nemam iskustva sa zadnjom vucom, vozio sam par komada, al nikad po snegu, najklizavije je bilo po kisi na 20 stepeni :D

Al, cale ima dovoljno kilometara za volanom kojecega i kojekakvih kola, tako da to nije toliki problem, a opet, tu ce biti i 406 za neke stvari...
Ono sto je po meni bitno, auto kad se vozi van grada, nikad nije prazan (eventualno u jednom pravcu), al u 90% slucajeva, pogotovo zimi, voznja je u oba pravca, i bude uvek dvoje + neki prtljag, tako da auto ipak ima neko opterecenje na zadnjoj osovini... A, ne gine ni da se stavi balast u gepek :D Dobre gume se podrazumevaju...

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 11 2010. 0:09 
New Member

Pridružio se: Sub, 06. 6 2009. 14:15
Izvinjavam se sto upadam u temu, zanima me ima li neko iskustva sa kupovinom novog auta preko mobile.de; autoscout24 i sl.
Tamo nalazim nove E klase po "smesnoj" ceni, tipa pocinju od 26, 27.
Da li je to neka "mucka" ili su to totalno klot varijante, mada ne bih rekao. Ili se ovi nasi uvoznici previse ugradjuju [smilie=animal0025.gif]
Autoru teme, srecno s kupovinom!

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 11 2010. 0:20 
Forum Member
Korisnikov avatar

Hvala...

Sto se tice tvog pitanja, to su najcesce kola koja su jos na lizingu, pa ti preuzimas i tu obavezu... A, ima slucajeva da prodaju kola sa 30-50.000 na satu za mnogo manje pare nego sto je nov... Tako je i nase kretence kupilo auto :D :D :D

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 11 2010. 16:37 
Forum Member
Korisnikov avatar

jedno pitanje, E 220 CDI 2004. godiste ima 110 kW / 150 KS ?

edit: jos jedno, koja je fabricka dimenzija 16ica?

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 11 2010. 18:17 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 18. 4 2006. 0:30
Garaža: Mercedesi...
Najuza fabricka je 205/60-15 Inace uglavnom se voze na 225 55 R16 Jeste ravno 110kW za 220CDI

@Nemanra:

Sto se uvoza tice, preko mobile.de cas naci skoro svaki auto koji se prodaje u DE, ali tek kad dodjes tamo ces se uveriti da ne izgleda bash sve tako sto se tice cena. Imas dosta prakticno novih auta sa do 10.000km na satu za 32-33.000eur u osnovnijoj opremi starih do god dana. To je minimalna cena sada za E klasu tamo, (ukljucujuci i DE porez) Naravno u tu cenu ti ulaze i izvozni papiri i tablice ako zelis da ga exportujes. (Ovo sve vazi ukoliko ga kupis kod ovl. prodavca ili u MB Niederlassung - tj. predstavnistu koje imas u svim iole vecim gradovima.) U praksi prvih nekoliko ponuda sa mobile.de otpadaju do prve cene koja varira do 1.500 EUR gore/dole i za kuju ima vise slicinih auta u ponudi to je tek realna cifra za koju mozes kupiti auto tamo.

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 11 2010. 18:45 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 12. 10 2007. 2:32
Garaža: VW Caddy 1.9TDI, 207 1.4hdi
Moze 205/55R16 na Merdzu, ali to mu je ''tanko''. Najblje da za zimu stavite 205/60R16 zbog cene, jer je samo malo skuplja od 205/55, a na leto 225/55R16 koja je i standard.

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 11 2010. 18:55 
New Member

Pridružio se: Sub, 06. 6 2009. 14:15
Hvala Dule i Vuce!

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?__lp=40&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=47,48,49,50,51,52,53,54,55,56,57,58,59,60,61,62,177,64,178,66,179&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&usage=NEW&customerIdsAsString=&lang=en&id=126641442&pageNumber=1

Na ovako nesto sam mislio, novi, ne polovni, ko ce ga znati...
PS. Slazem se sa Dagom bolje za zimu malo uze tj 205, za leto naravno neke fine 225 i milin [smilie=character0182.gif]
poz svima

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 11 2010. 19:19 
Forum Member
Korisnikov avatar

Da,to ti je ta cena u NEmackoj... To je osnovni model,sa standardnom opremom... A kada platis carinu,izadje otprilike isto kao kod nas... Kod nas je 39.400e isti takav :D NE bih ja uzimao Mercedes u osnovnom paketu nikada...
Neces imati filing Mercedesa... Zasto bi se cimao,kada kod nas mozes isto to sve fino da uzmes u salonu :D

I moj ce porasti jednog dana :) http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ASRhV1MrZs

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 11 2010. 19:43 
Forum Member
Korisnikov avatar

pa izadje ipak jeftinije, ovaj ima povracaj poreza, pa na kraju svih troskova bude koja hiljada manje... al kad se daje toliko para, po meni je to nebitno, pogotovo uz svo cimanje koje ide uz to...

Vrh

PostPoslato: Sub, 13. 11 2010. 21:12 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pa u sustini oduzmes porez i dodas carinu i izadje ti isto kao sto tamo pise...U stvari dodas onda i nas porez :D Onda dodas put do Nemacke i troskove za to i izadje te svega 1-2.000 manje nego ovde i to mozda...
A nema niceg lepseg nego otici kod nas u salon i kupiti nov auto,pogotovo Mercedes...

PAzi imas ovde kod nas Mercedesov plac polovnih automobila... Sacekaj da im dodje neki jeftiniji model i uzmi ga... Dobijes i garanciju i sve kao da kupujes nov auto,samo sto su presli odredjenu kilometrazu,koja je za nove E klase uvek veoma mala... Cisto da znas da 90% Mercedesa do 50.000km izgleda kao da nije vozeno...

http://www.centarpolovnihvozila.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Poslednji put menjao KPETEH87 dana Sub, 13. 11 2010. 21:22, izmenjena 2 puta

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]