Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Pon, 28. 7 2014. 18:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet, 23. 9 2011. 18:38 
New Member

Pridružio se: Pet, 23. 9 2011. 18:34
Garaža: opel omega b
Interesuje me,ako neko mozda zna,da mi kaze koje su razlike u oznakama na dugmetu pored menjaca za sport i gradsku voznju tj ima vise vrste koliko sam ja upucen c/s w/s n/s-mislim da se ove tri verzije koriste. Koje su razlike da li neko zna? Unapred zahvalan

Vrh

PostPoslato: Pon, 26. 9 2011. 21:42 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 18. 4 2006. 0:30
Garaža: Mercedesi...
Posto nisi naveo koju E klasu tacno imas (210 ili 211) generalno u igri su sledeci modovi na auto. menjacima >>> kod novijih modela imas C - komfort, menjac salta pri nizim obrtajima manje agresivno startuje ali ako pocnes da gazis u tom modu i on ce povecati br obrtaja. S - sport mod. (kod W210 npr. je to standardni mod tj. menjac bi trebalo da je uvek u nejmu) je sama mu rec kaze namenjen za zustriju voznju i dopusta motoru da se dosta vise vrti pre saltanja nego u C modusu. Na nekim modelima imas i oznaku M-za manuelni modus tj. ako hoces da saltas sam brzine na tasterima na volanu (obicno modeli bez standardne rucice menjaca vec na stubu volana - 7G)

Elem ako imas da biras C ili S za standrdnu voznju prijatnije je C jer nema uvek potrebe za visokim obrtajima pogotovo po gradu. Ako imas da biras W ili S biras S jer je W modus generalno za sneg,led tj. bas zimske uslove voznje. N oznaka za nacin rada menjaca ne postoji.

Vrh

PostPoslato: Uto, 27. 9 2011. 12:16 
New Member

Rekao sam da je u pitanju E klasa od 2002 pa nadalje serija tk do 2004 ili 2006 se proizvodila , tako nesto! Hvala na informacijama

Vrh

PostPoslato: Uto, 27. 9 2011. 12:22 
New Member

Koji je onda normalan mod menjaca koji ima oznaku w/s posto na s menja brzine pred crvenom zonom obrtaja a na w vrlo rano menja brzine u veoma niskim obrtajima. Da li to znaci da treba da se vozi u tip tronik verziji manuelnog saltanja brzina tj. plus i minus

Vrh

PostPoslato: Uto, 27. 9 2011. 14:15 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 05. 5 2009. 5:15
Garaža: Mercedes C 200 CDI Avantgarde
Normaan je S,posto na W(wet/winter-Mokro/Zima),auto krece u 2. brzini i menjanje je laganije,sporije,radi izbegavanja proklizavanja,cesto i prijatnije za voznju,ali ne treba ga stalno koristiti,posto povecava unutrasnju toplotu menjaca i smanjuje vek trajanja...
Ja ne znam da li je na tom menjacu S oznaka za Sport ili Standard... Kaznije gde nema W,S sigurno znaci sport

I moj ce porasti jednog dana :) http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ASRhV1MrZs

Vrh

PostPoslato: Uto, 27. 9 2011. 14:47 
New Member

Ovoj menjac je automatik tip tronik sa cetiri brzine na tip tronik modu a pored rucice menjaca ima dugme na kome pise w/s kada je ukljuceno w na kontrolnoj tabli auta pise n a kada je s onda je i na tabli ukljuceno s. Na s modu menja brzine pri velikom broju obrtaja a na w na malom broju obrtaja,samim tim je potrosnja daleko veca na s modu

Vrh

PostPoslato: Uto, 27. 9 2011. 23:05 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 18. 4 2006. 0:30
Garaža: Mercedesi...
Nije bas tako, svi mercedesovi menjaci u zadnjih 13-14 god imaju 5 brzina (ako nisu sa 7 naravno) tako da ovo za 4 nije tacno. Elem Kreten je objasnio jos jednom, S mod je za standardnu voznju brzu/sporu/otvorenu/gradsku itd itd.. Logicno je da u W modu menajc ranije slata, ali posto elektronika pamti stil voznje u S modu nema potrebe da se vozi u Winteru. Danas W mod ne postoji vec postoji C.

Vrh

PostPoslato: Sre, 28. 9 2011. 16:11 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 05. 5 2009. 5:15
Garaža: Mercedes C 200 CDI Avantgarde
Ne znam da li trosi vise,ali znam da meni u S-u menja na onoliko obrtaja,koliko je gas stisnut... Znaci ako je gas na pola,menja mi na manjim obrtajima,ako puknem kick-down,salta na visokim obrtajima... Ako hoces da radis remont menjaca koji nije ni malo jeftin,vozi stalno u W modu,a ako neces,vozi u S modu... U W modu su i duze promene i glatkije menja brzine,ali sve to se odrazava na vece habanje menjaca...
Kod mene je stalno na S modu...I ne svetli nista... Verovatno je na W211 drugacije... I menjac je 5-ostepeni... Samo sto ima modove do da salta samo 2,3 ili 4 brzine,pa si verovatno zato mislio da ima samo 4 :)

Slika

I moj ce porasti jednog dana :) http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ASRhV1MrZs

Vrh

PostPoslato: Pon, 05. 3 2012. 21:30 
New Member

Moze katanac na temu.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]