Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sub, 01. 11 2014. 7:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 259 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ZEDER!!!
PostPoslato: Sre, 25. 2 2009. 0:12 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 28. 9 2007. 21:24
To je i meni palo na pamet. 99% sam siguran da mogu da ge/je slomim silinom ruke

Vrh

PostPoslato: Sre, 25. 2 2009. 1:47 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 12. 10 2007. 2:32
Garaža: VW Caddy 1.9TDI, 207 1.4hdi
Sale123 je napisao:
pa znate sta, sta je poneki razbijen automobil jer igla nema blokadu paljenja, nema veze ni sto ce poneko stradati, bitno da smo mi pametni i da se sprdamo sa ljudima koji ponekad zaborave, ali ako se to desi tvojoj zeni, cerki, bratu, bogami neces vise ovako neodgovorno pisati.
U sustini ja te ne mogu nauciti dok te zivot ne nauci, ti si takva vrsta tupsona.

Ko je ''ono boldovano'' iznad sto si napisao, mislim da je vise nego ocigledno. [smilie=jumping0047.gif]

Vrh

PostPoslato: Sre, 25. 2 2009. 1:49 
Forum Member
Korisnikov avatar

dragvorl je napisao:
Ne bih da se ukljucujem u diskusiju, ali zar nije isti osecaj ako je ta igla na svom mestu i onaj kad je volan zakljucan?

Jeste, isti je osecaj.
Stavlja se prsten u koji ulazi Igla, sto kaze Mishkom da ne moze da se slomi.

Vrh

PostPoslato: Sre, 25. 2 2009. 2:17 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 24. 1 2006. 15:54
dag81 je napisao:
dragvorl je napisao:
Ne bih da se ukljucujem u diskusiju, ali zar nije isti osecaj ako je ta igla na svom mestu i onaj kad je volan zakljucan?

Jeste, isti je osecaj.
Stavlja se prsten u koji ulazi Igla, sto kaze Mishkom da ne moze da se slomi.

E, pa onda ni meni nije jasno kako bi neko mogao da vozi sa zakljucanim volanom.

Life is funny, skies are sunny
Bees make honey, who needs money

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 3 2009. 3:28 
Forum Member

Pridružio se: Pet, 20. 8 2004. 13:00
ma decko laze, vidis da radi za zeder a pritom je glup ko noga, da je suptilan lazov pa ajde nego se bas primio ko mlad majmun. treba ga iskulirati [smilie=animal0026.gif]

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 3 2009. 9:59 
New Member

Pridružio se: Uto, 17. 2 2009. 12:16
igla je nazalost prevara, provaljeni sistem koji hvale jedino njeni prodavci i poneki naivan vozac, sve dok mu ne nestane automobil.
Igla nema ni jedan pokusaj kradje, i mnogo je naivno sve ovo sto se pise po forumu. Najbolji sistem, a bez pokusaja kradje, ko jos da veruje u to?

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 3 2009. 11:56 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ugradio sam iglu ili klin (kako ocete) pa da prenesem iskustva.
Ugradnja je trajala nekih 3-4 sata, dobar deo vremena sam stajao pored auta i gledao sta rade (mada nisam sve video) i mogu da kazem da su jako pazljivi i profesionalni.
Jako mi se svidelo to sto pre nego sto pocnu da rade odma gumenim presvlakama zastite volan, deo plastike i sedista pa tek nakon toga pocinju da rade.
Samo rasklapanje i sklapanje rade mnogo pazljivije (nego kad sam ugradjivao zeder), dve rupe koje su isecene u plastici za kljuc i klin su minimalnih dimenzija i fino isecene (takodje suprotno od zedera).
Prilokom montaze jako su pazili na postojece instalacije i na kraju sve proveravali (mada je njima elektronika glavni posao kojim se bave).
Cena ugradnje je 250eur za kes.
Sami priznaju da je igla 80% sigurna zastita ali da profesionalac sa dobrim alatom i iskustvom moze da je ukloni za par sati pa savetuju elektronsku zastitu u paru sa iglom.

Sama igla kao zastita mi se vise svidja od zedera jel se koristi dosta elegantnije i nema propratnih smetnji a po njihovim tvrdnjama je i sigurnija.
U razgovoru sa serviserima saznao sam da su do sada ugradili blizu 5.000 klinova, imali su oko 400 prijavljenih pokusaja kradje a od toga 4 uspesno (gde je jedina zastita bila igla), sto je po meni dobar "rezultat".
Bas iz tog razloga su poceli pored igle da ugradjuju elektronsku zastitu sa dodatnim bravama na gepeku i haubi. Dosta hvale svoju zastitu (imao sam prilike da vidim kako funkcionise - slabo se razumem ali stvarno deluje sigurno) i tvrede da njihova elektronska zastita u kombinaciji sa iglom daje zastitu 99% i kazu da jos ni jedan auto sa kompletnom zastitom nije ukraden.

Bio sam prisutan kada je vlasnica dovela Seat star par mjeseci koji je bio na meti lopova i spasio je bas klin, imala je i alarm ali nije se oglasio tako da su lopovi supeli da upale auto i razlupaju plastiku ispod volana ali nisu uspeli da prevare klin, vide se tragovi i klin je dobrano ostecen ali auto je sacuvan sto znaci da je odradio posao, sto je najbitnije.

Prekopirao sam link sa drugog foruma.

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 3 2009. 13:36 
New Member

Dag81, ti kazes ovi koji ugradjuju iglu "Dosta hvale svoju zastitu" i citiras ih.
Mogli su reci i milion prodatih igli, i milion pokusaja kradje, a ti im verujes kao malo dete,
gde su dokazi?
Ako neki servis vw, ili audi ugradjuje, sve to vama servis naplati kroz proviziju koju upravo ti
kao musterija platis 250 evra? Koliko ruku prodje ta igla?

Moj brat je u BIA a znam i inspektora u policiji i mogu ti reci da se igla nije pokazala, zato ti to i pisem.

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 3 2009. 18:13 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 28. 9 2007. 21:24
Jel? A da ti se ne zove brat Dragan mozda? :lol:

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 3 2009. 19:24 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ovo nje moj tekst, vec od jednog decka sto je nedavno ugradio Iglu.

Inace i sam vlasnik kaze, tj. rekao je i meni i njegu u razmaku od godinu dana, da Igla ne pruza 100%-tnu zastitu i da je najbolja kombinacija Igla/alarm.

A eto ti primer Seata koji je ovaj video kad je bio na ugradnji, sta ces boljeg primera od toga.
Inace iskreno meni i odgovara da Zeder bude masovniji jer ce se lopovi vise koncentrisati na njega kako da ga obiju. Tj. koliko cujem vecc primenjuju male brusilice na punjenje. :wink:

Vrh

PostPoslato: Uto, 03. 3 2009. 22:25 
New Member

pa da, mene je sigurno lagao rodjeni brat, ubjedjujes me da trebam tebi verovati a ne zvanicnoj policiji i mom bratu u vezi igle, kao sto rekoh, igla bez dokaza o pokusajima kradje potvrdjuje informacije koje imam, bez slika ili zapsnika policije ja ne verujem.

Vrh

PostPoslato: Čet, 05. 3 2009. 20:39 
Forum Member
Korisnikov avatar

Nista ja tebe ne ubedjujem. :wink:
Nisam ja video da je dosao taj Seat u servis, nego taj decko sto je ugradjivao Iglu taj dan. A da laze ne verujem, jer sto bi lagao ne vidim razloga.
ZEDER kao zastita je takodje zabranjen u vecini marki vozila da se ugradjuje zbog garancije jer se busi letva volana.
Inace ja za Iglu skoro da nisam ni cuo dok nisam uzeo auto, nesto sam usput slusao da su ljudi ugradjivali ali nikad nisam video nit sam se nesto raspitivao kako/sta.
Istina, da kad bih sutra planirao da stavljam zastitu na auto koji nije u garancije verovatno bih dobro razmislio i mozda ugradio Zeder, bas zbog toga sto ima vise podataka o pokusaju kradje jer je masovniji. A sa druge strane ocekujem da uskoro bude provaljen jer je vec dosta na trzistu, pa bih se sa druge strane orijentisao na Iglu. Na strani Igle je sto je elegantnije resenje i mnogo ali mnogo pedantnije odradjeno od Zedera(mislim na samu montazu). Ne razmisljam sad o tome, ali bio bih prilicno neodlucan.
Ovde je bila polemika od strane Sase da je Igla nebezbedna jer nema elektronsku zastitu dok se ne otkljuca, kao Zeder. Pa jel onda mozes udariti auto i to ne sme tako da se ugradjuje. E na tu glupost se nadovezalo dosta nas.

Vrh

PostPoslato: Pet, 06. 3 2009. 10:15 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 13. 11 2006. 13:56
Moram samo da se osvrnem na jednu stvar koja se stalno provlači kroz temu, a to je preciznost, odnosno nepreciznost ugradnje Zedera.
Ne znam gde ste vi ugrađivali, ali meni je više puta ugrađen Zeder veoma pedantno. Ništa se ne vidi da je rađeno, a rupa za ključ je zaista mala, pravilnog oblika, obrađenih ivica, kao da je fabrički i bila tu. Tako da nemojte da generalizujete kvalitet samog Zedera na osnovu jedne vaše, traljave ugradnje. Danas se svi svačim bave, naleteli ste npr. na neku perionicu, koja dodatno i ugrađuje Zeder.
Nakon svega i višegodišnje upotrebe, mislim da je Zeder i dalje No1, veoma lak za upotrebu i maksimalno bezbedan po pitanju čuvenog kretanja sa zaključanim volanom ili urbanih legendi oko zaključavanja u samoj vožnji. Što se tiče krađe vozila sa zaključanim Zederom, mislim da je bivšim vlasnicima jednostavno lakše da kažu kako je, naravno, bio zaključan i da ne ispadnu majmuni pred pandurima, familijom, osiguravajućom kućom, samim sobom...
Svaki auto, sa bilo kojom zaštitom, ili svim zaštitama ovog sveta zajedno, može da se ukrade. Lopovsko pitanje je samo nivo veštini i odnos težine "posla", tj. rizika i materijalne koristi...

Vrh

PostPoslato: Pet, 06. 3 2009. 10:48 
Forum Member

Pridružio se: Pet, 20. 8 2004. 13:00
Jbga, bas ste me bacili u totalnu dramu sta da stavim na Astru.

Da nisam dosao na forum sigurno bih stavio Zeder, ovako su me ozracile price o zakljucavanju u toku voznje i o soder ugradnji.

Ajd sad racionalan savet - sta bi radili na mom mestu?

U auto nije bas ulozeno previse para da bih sad ugradjivao na njega ne znam sta. Nesto prosto, jednostavno i bezbedno. Ionako nesto nisam siguran da je Astra Karavan prva stvar na sta lopovi naskacu.

Da budem iskren, kada bi imao do jaja elektricara, ne bih stavljao nista od meh. zastite nego samo neki pametno spakovan prekidac, ali nemam.

Vrh

PostPoslato: Pet, 06. 3 2009. 10:58 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 13. 11 2006. 13:56
Solidan alarm + skriveni prekidač (blokada struje ili el.mag. ventil goriva) + npr. Bullock = oko 160-180 evra i jako dobro iskombinovana elektromehanička zaštita, što se Astre tiče

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 259 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]