Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Sre, 03. 9 2014. 6:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Pet, 26. 11 2010. 14:09 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 11. 11 2009. 18:40
Srdjan je napisao:
Miljan85 je napisao:
Ja mogu da ti kazem da je moja devojka kupila stila 1.9 jtd,sa predjenih 140 000 na auto placu...
Veliki servis koji je uradjen je placen 20.000 din sa silenima koji su promenjeni...
Auto je placen 4000 e i mogu da ti kazem da sam veoma prijatno iznenadjen kako ide,kako je uradjena unutrasnjost,oprema koju je dobila za te pare...

Apsolutno nema sanse da veliki servis sa rukama i jos plus silen blokovima kosta ispod 200eur kao sto navodis. Zupcasti sa svim spanerima, pk kais, antifriz, vodena pumpa i jos silen blokovi su ipak skuplji. Ne mnogo ali ipak skuplje. Taj motor je odlican, stvarno ide za sve pare. Najbolja stvar na samom autu je motor. Ja sam pored ovih stvari za veliki servis morao da promenim i termostat i bio sam iznenadjen njegovom cenom. Kostao je 65eur. Malo neocekivano za Fiat. I zamenio sam remenicu radilice. I ona je oko 40-50eur, ne secam se tacne cifre.

Delovi su kostali toliko,kupljeni u ap sportu,nisam bio precizan...
Opet je to skroz prihvatljivo s obzirom na to koji je motor u pitanju...

Vrh

PostPoslato: Pet, 26. 11 2010. 15:53 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 24. 11 2010. 22:11
Da imam jedno 5k ne bih ni gledao Stila,znao bih sta zelim,ali za ovu kintu 3,5k stvarno ne mogu da nadjem neki auto za sebe.Svidja mi se recimo Alfa 147,156 ,a kome ne :mrgreen: Ali sam odustao bas zbog toga sto je Alfa na losem glasu,iako sam i sam imao 3 Alfe i nisu mi stvarale probleme.
@Miljan85....I meni je skroz cudno da veliki servis plus silen blokovi izadju tako jeftino.Ja sam uvek mislio da samo veliki servis za ovaj auto izadje 300-400e Ali opet,ova tvoja informacija ide meni u korist :)

Vrh

PostPoslato: Pet, 26. 11 2010. 16:02 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 21. 8 2009. 17:17
Garaža: Megane II ph1 1.6 16v
U AP sportu delovi za veliki servis izadju oko 13000, bez ulja i silena, tako da mu to dodje to. Uostalom, pogledaj i sam
http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index ... t_id=40698

E sad, verovatno da postoje i skuplji i kvalitetniji delovi, za ovog znam da je kupovao tamo

Vrh

PostPoslato: Ned, 05. 12 2010. 15:55 
New Member

Pridružio se: Ned, 05. 12 2010. 15:19
Dvoumio sam se između Astre G 1.7 i Stila 2003 1.9 JTD 59kw sa 3 vrata, pobedio je stilo, jer je unutra komforniji, motor bolji, ako motor astrin 1.7 uporedim - stilov 1.9 leti, mali potrošač, grad 6.5l. Stilo benzin 1.6 dosta slabije vuče, imam utisak da je slab za tu težinu ako ga uporedim sa 1.9 jtd, i majstor me savetovao da izbegavam 1.6.
Nemam problema sa elektronikm niti nečim drugim, sve radi kako treba, auto nisu drndali ovde koje kakvi majstori dunđeri. Uvezao sam ga, prvi vlasnik sam ovde, i preko sam birao, enterijer i eksterijer kao novi. Stavio sam nove gume i uradio veliki servis, sad samo sipam i [smilie=character0182.gif] , tako već 6 meseci. Nije skup za održavanje (iako sam mislio da jeste). I udoban je, veoam veliki plus [smilie=love0052.gif] . Da ne valja i nije izdržljiv, ne bi ga svaki 4 taksista vozio.
Alfe bih izbegavao, nije za naše puteve.
Pogledaj i lancia lybra, nije skup autić, isti motor 1.9 jtd fiatov u njemu, mana je što ih malo ima ovde.
Da sam ovde kupovao, prvo bih odvezao kod mehaničara, zatim električara (baš zbog elektronike), ako oba kažu da je dobar onda kupovao.

ps. ako imaš nekog u delta fiat, može ti po broju šasije proveriti sve o kolima, koje je stvarno godište tj. kad je proizveden, da li je to taj motor ili je menjan, da li je imao neke ozbiljnije popravke preko, koje je boje enretijej, koja spolja, šta ide od opreme... Ja sam tako proveravao.

AKo te još nešto zanima pucaj :)

Vrh

PostPoslato: Ned, 05. 12 2010. 20:18 
New Member
Korisnikov avatar

Hvala na detaljnom odgovoru :).
Posle nekih mesec dana googlanja o Stilu na kraju sam se odlucio za isti pa kud puklo da puklo :)
Jedino cega sam se bojao i sto mi nije dalo da se ranije odlucim za isti je ta elektronika.Naci Stila bez problema sa elektronikom je cista lutrija tako da sam od toga odustao.Ono sto je meni najbitnije da ta elektronika ne pravi neke velike i skupe probleme.
A citajuci komentare ljudi koji imaju ovaj auto.Ti problemi su uglavnom sitinije greske senzora,sijalica...Koje mogu da se srede bez nekih vecih probleme.
U svakom slucaju mislim da mi je bolje za iste pare uzeti Stila i uzivati u komforu pa makar i imate sitne probleme sa elektronikom nego uzeti recimo mali gradski Clio.Nisam zahtevan vozac,ne pravim velike kilometraze tako da mislim da ce Stilo da bude ok.

Vrh

PostPoslato: Ned, 05. 12 2010. 21:13 
New Member

Pridružio se: Ned, 05. 12 2010. 15:19
Ja uopšte nisam planirao da uzmem bilo kog fiata, ali pošto sam probao auto i prijatno iznenadio, nije bilo više rasprave, za uloženi novac se dosta dobije.
Nemoj da se zalećeš sa kupovinom, sačekaj da prođe nova godina, carina se spušta 2.5%, onda i auto placevi polovnih vozila moraju po novom zakonu da daju garanciju za prodato vozilo 1god. Zamisli koliko će opasti cena vozilima koje dovozi Pera, Mika i Žika po Bubanj potoku i ostalim autopijacama ili oglasima, oni ne mogu da daju nikakvu garanciju :D
I nemoj da uzimaš 2000god jer će to biti 11 god. i mora će dva puta na tehnički :mrgreen:
A u martu ide sajam automobila i popusti, tada cenim još malo da spuste cene, tada treba kupiti auto.

Vrh

PostPoslato: Ned, 05. 12 2010. 21:57 
New Member
Korisnikov avatar

Nisam znao ovo za carinu.Ja planiram krajem Januara da uzmem auto,mozda se oduzi do pocetka februara ako ne nadjem nijedan dobar.Vise mi se ne ceka,a do marta da se strpim,nema sanse :D.
Cek...znaci auta koja su starija od 10 godina moraju dvaput na tehnicki.Ja sam mislio da je to za one krseve koji su 80-o i 90-o godiste.Pa ovo je onda cista pljacka.Radio sam u Sloveniji 3 godine.Vozio 15 godina starog Rovera i samo jedan tehnicki radio godisnje.Ova Srbija je zemlja lopova [smilie=mad0235.gif]

...Sad sam proverio,auta starija od 15 god. idu dva puta na tehnicki.

Vrh

PostPoslato: Pon, 06. 12 2010. 21:01 
Forum Member

Pridružio se: Uto, 09. 3 2010. 18:54
Koliko sam ja cuo bice dva puta godisnje tehnicki ali za vozila starija od 15 godina.Inace i ja sam kupio stila sa 3 vrata, benzin 1,6 i to neplanirano.Hteo sam da kupim naseg punta na kredit i slucajno video u gradu ovog da je na prodaju,svideo mi se ekstra.Kad sam seo u njega shvatio sam da je punto i stilo nebo i zemlja i sto se tice komfora,udobnosti , izgleda , opreme a bogami i sigurnosti, a najveci plus mu je upravo dizajn,meni je mnogo lep,a jeftin auto(moj bio 3500 2002 god) kupio ga u junu i imao problem sa tim pistanjem za airbeg i planirao da ga teram na trajno sredjivanje emulatorom,al mi djavo nije dao mira,ja cackao one konektore ispod suvoz. sedista i pistanje prestalo tako da je senzor ispravan samo je bio los kontakt.Sad planiram veliki servis i nadam se da ce me sluziti dobro.evo neka slika mog stila [smilie=innocent0005.gif] [smilie=character0182.gif] [smilie=tongue0015.gif]
Slika
Slika
Slika
Slika

Vrh

PostPoslato: Sub, 18. 12 2010. 21:31 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 19. 8 2010. 20:07
Garaža: Toyota RAV4 D4D,Suzuki B-King
pocetnik je napisao:
Ja uopšte nisam planirao da uzmem bilo kog fiata, ali pošto sam probao auto i prijatno iznenadio, nije bilo više rasprave, za uloženi novac se dosta dobije.
Nemoj da se zalećeš sa kupovinom, sačekaj da prođe nova godina, carina se spušta 2.5%, onda i auto placevi polovnih vozila moraju po novom zakonu da daju garanciju za prodato vozilo 1god. Zamisli koliko će opasti cena vozilima koje dovozi Pera, Mika i Žika po Bubanj potoku i ostalim autopijacama ili oglasima, oni ne mogu da daju nikakvu garanciju :D
I nemoj da uzimaš 2000god jer će to biti 11 god. i mora će dva puta na tehnički :mrgreen:
A u martu ide sajam automobila i popusti, tada cenim još malo da spuste cene, tada treba kupiti auto.

Totalno pogresnu informaciju dajes!
Od Nove godine cene polovnjaka idu gore iz prostog razloga sto drzava uvodi jedinstven katalog a za uzorak je uzet nemacki koji je najskuplji pored svajcarskog.Pored toga se uvodi i ekoloska taksa.
Trenutna carina je 7,5% a u realnosti je 12,5%! A kako? Samo automobili sa Eur1 obrascem mogu da se carine sa 7,5% a posto samo firme i ljudi koji su prijavljeni tramo mogu da dobiju taj obrazac znaci da carina ostaje 12,5% ili u slucaju od nove godine sigurnih 10% ako oni kazu da ce biti 5%.
Jos jedna stvar o kojoj ne razmisljate je da se rascistio krs i da sad ne mogu da se nadju kola po cenama od pre dva meseca-ja evo konkretno trazim Mareu JTD vec mesec da na po ceni koju sam placao pre samo 40 dana i ne mogu da je nadjem i samo cekam da naidje a ono nista!
Garancija na kola od godinu dana sa zaradom od 300-400 eura po autu?
Nema sanse tako da ukoliko bude garancija moze se samo ocekivati skok cena za takva kola jer ko moze da je pokrije sa takvom zaradom!
Uostalom zalite se kakop vas varaju sa kilometrazom-pa sta vi mislite posto su kola sa km koje bi vi zeleli? Ja cu vam reci-skuplja su tamo nego ovde ocarinjena i sa zaradom trgovca a posto ce uslov za garanciju biti da vas ne varaju onda ce morati da uvoze ta skuplja kola a to znaci automatski i vecu cenu! Znaci jos jedan razlog da cifra ne padne!
Ako je meni carina za jedan Fiat Bravo 2001 oko 35000 din. a od te cifre samo porez oko 22000din. koji i dalje ostaje 18% koliko ce da padne carina ako tih 13000 kolika je carina umanjimo za 2,5%?
A vi ocekujete izgleda pad od 1000 eura!!! :lol: :lol: :lol:

Vrh

PostPoslato: Sub, 18. 12 2010. 21:37 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 23. 10 2003. 16:34
Garaža: DeLorean DMC-12
Ekoloska taksa se placa za nova vozila.

Vrh

PostPoslato: Čet, 06. 1 2011. 23:06 
Forum Member

Pridružio se: Uto, 07. 12 2010. 15:54
Jel zna neko koliko kosta sad taj plivajuci zamajac za stila ? Ja sam bio odustao od stila upravo jer svi kazu da je on problem (pored elektronike) ali su u zadnje vreme dosta pale cene stila,tako da sad moze da se nadje i ispod 3500 pa je stilo sa troje vrata ponovo usao u favorite

Vrh

PostPoslato: Čet, 06. 1 2011. 23:29 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 06. 1 2010. 5:39
Garaža: Fiat Punto Mk2B 1.3 Multijet
Za set kvacila sa tim plivajucvim zamajcem, i rukama majstora, za Stila 1.9jtd od 115ks treba oko 500e.
Sam zamajac je 200-250e i traje +150000km zavisno od vozaca.

Vrh

PostPoslato: Pet, 07. 1 2011. 16:41 
Forum Member

Pridružio se: Sre, 08. 10 2003. 11:04
Dakle to vise i ne zasluzuje da se pominje pogotovu sto se menja jako retko. Nije to cifra 1000e+

Vrh

PostPoslato: Pet, 11. 2 2011. 17:21 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 10. 2 2011. 22:07
Saleeee je napisao:
Pozdrav,nov sam na ovom forumu.
Planiram da pocetkom 2011-e kupim Stila sa dvoja vrata,benzinac 1,6 motorom,2001 god.Odlucio sam se za ovaj automobil zbog toga sta i koliko pruza za svoju cenu.Vec duze vreme citam sve o ovome autu na svim mogucim forumima koje sam nasao,ali opet sam ostao zbunjen,misljenja su podeljena,jedni ga pljuju drugi hvale.
Znam da mu je elektronika slabija strana i zato i postavljam ovu temu.
Znaci zanima me da cujem od ljudi koji imaju ili su imali ovakav automobil,da mi kazu da li ovaj auto valja sta,ili da ga zaobidjem.
Napominjem da sam svestan da kupujem auto staro 9-10 god. i da ne trazim od auta bog zna sta.Meni treba auto sa kojim cu da prelazim max. 10 000 km. godisnje i da me sluzi neki period.Sto se tice ulaganja ne skrtatim ali u granicama normale.
Do sad sam uglavnom cuo price.Mani se Stila kupi Punta i tako to.Ali meni ne treba mala kanta na tockovima da me vozi od tacke A do tacke B.Mislim da je Stilo komforniji i udobniji od Punta,pa ako je odrzavanje malo skuplje.Nije problem ali opet kazem u granicam normale.
Znaci da pricu svedemo na jednu recenicu.
Vi koji imate ili ste imali Stila...Da li ste se pokajali sto ste kupili ovaj model ili niste.

Varas se da Stilo (star 10 god) moze biti udobniji i komforniji ,bezbedniji od novog automobila kakav je punto.
Ljudi manite se mercedesa,audija golfova starih preko 10 god .to je toliko izakano da je od njih ostao samo znak proizvodjaca .Najbolji auto je nov auto.

Vrh

PostPoslato: Pet, 11. 2 2011. 17:26 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 10. 2 2011. 22:07
iggyboy je napisao:
Koliko sam ja cuo bice dva puta godisnje tehnicki ali za vozila starija od 15 godina.Inace i ja sam kupio stila sa 3 vrata, benzin 1,6 i to neplanirano.Hteo sam da kupim naseg punta na kredit i slucajno video u gradu ovog da je na prodaju,svideo mi se ekstra.Kad sam seo u njega shvatio sam da je punto i stilo nebo i zemlja i sto se tice komfora,udobnosti , izgleda , opreme a bogami i sigurnosti, a najveci plus mu je upravo dizajn,meni je mnogo lep,a jeftin auto(moj bio 3500 2002 god) kupio ga u junu i imao problem sa tim pistanjem za airbeg i planirao da ga teram na trajno sredjivanje emulatorom,al mi djavo nije dao mira,ja cackao one konektore ispod suvoz. sedista i pistanje prestalo tako da je senzor ispravan samo je bio los kontakt.Sad planiram veliki servis i nadam se da ce me sluziti dobro.evo neka slika mog stila [smilie=innocent0005.gif] [smilie=character0182.gif] [smilie=tongue0015.gif]
Slika
Slika
Slika
Slika

Auto lepo izgleda ,ali otkud znas da je udobniji komforniji od punta a pogotovo sigurniji.Da li si seo u nov auto kakv je punto i probao bar jedno 50km voznje da bi mogao da iznosis takav sud?Imao si problem sa airbagom a kazes da je sigurniji auto od punta..Necu ni da pricam o kocionom sistemu ,trapovima i dr. stavarima..Ljudi nijedan polovni auto pogotvo star 10 god da ne govorim i vise ma kako se zvao nemoze da bude bolji od novog auta..to je davno iskazana istina predsednika Ford-a.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]