Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Čet, 24. 4 2014. 18:07

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1203 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 81  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Sre, 22. 2 2012. 19:35 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 06. 8 2010. 16:41
observer je napisao:
Ima Golf, da. A imaju i Polo i Fabija ali u najvisem paketu opreme... Ali nekada je kazaljku imao najogoljeniji klot nad klotovima... A sada mi guraju u paket hebene elektricne podizace stakala (koje ne zelim, necu i ne volim) a nemam KAZALJKU smrc, smrc...

Ne observer, nije uopšte vezano za paket opreme već za Maxi-Dot tablu kod Fabije, nju možeš da doplatiš i na klot Fabiju a standard je u Elegance paketu. Verujem da je isto tako kod Polo-a.
Jel kod tebe baš nema ništa? Kod mene ima plava lampica koja svetli dok ne postigne radnu temperaturu plavo, a ako se pregreje(što nisam imao priliku da vidim) svetli crveno. Isto tako je i za ulje, nisu ga ostavili bez pokazivača baš.

Edit: Doplata za Maxi-Dot je 195e i nije vezano ni za kakav paket. Pruža masu opcija više u odnosu na standardni BC kao što je kod mene. Ekran je u boji, ispistuje podatke sa radija i cd plejera, bla bla bla...

Vrh

PostPoslato: Sre, 22. 2 2012. 19:49 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 03. 10 2008. 11:27
observer je napisao:

zato prošetaj malo, ne skrnavi i ovu temu baljezgarijama.

Naravno da si prvi put cuo, kada nemas pojma o cemu govoris. Evo, npr. tvoji omiljeni Pežoi imaju merač temperature ulja ;) model 407 na primer...

ne čekam da mi glupa automatika kaže da fali ceo litar - jer jedan litar ti je ceo onaj opseg od min do max na šipki za ulje, ako nisi znao ;)

Nije ti drugarski ovo prosetaj malo i baljezgarije, ja se samo malo zekim i hocu da cujem nesto novo, tipa ovo za merac temperature ulja, ako znas nesto o tome mogao si da napises, mene naprimer zanima sta mu je tacno funkcija jer ne znam da ulje moze da se pregreje i slicno, kako se desava pregrevanje, i koliko je ovaj sistem zastupljen medj automobilima, to sto ga ima 407 nisi time nista rekao

Nista se ti ne sekiraj za glupu automatiku ( hoces reci da joj ne bi verovao i da je imas, znam te :mrgreen: ) jer tako je projektovana da ti odmah skrene paznju da dolijes ulje jer ako ne dolijes napravices sranje, pa ne mora motor uvek da ima u decilitar potrebno ulja, postoji valjda neka tolerancija a automatika ako vec postoji onda je sigurno projektovana da upozori kada dodje prag tolerancije a ne kada je ostalo litar ulja i motor izgoreo ....ja sam dolio litar odmah, tako da sam se mozda zajebao, trebao sam mic po mic pa da proveram na kontaktu kad ce da kaze da je ok, tako da je mozda falilo 300 grama ulja al aj seljak sipao litar, jbg.

Renault, jedini prevoz koji priznajem.

Vrh

PostPoslato: Sre, 22. 2 2012. 20:06 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 12. 7 2008. 20:08
opserver, nisam razumeo, kad upalis automobil, da li napise oil level ok ili ne, to jest da li imas taj pokazivac

p.s mali off. smatram da je pokazivac temperature ulja, potpuno nepotreban, jer pokazivac vode daje dovoljno informacija, ako pricamo o temperaturi motora...

...kao i pritisak turbine su samo vishe estetski pokazivaci, alfa ima sve te, i plus, napon akomulatora, ali to je zbog povecanje vozacnog osecaja, a manje realnih potreba...

Vrh

PostPoslato: Sre, 22. 2 2012. 20:10 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 27. 10 2003. 12:06
Garaža: VW Polo 1,6 TDI
Smisao meraca temperature ulja (kada vec sirimo temu) - je da se preko njega preciznije zna sta se zapravo desava u motoru, odnosno odziv na promene temperature je brzi. Na primer: motor se najcesce vec solidno zagrejao i to ce odmah pokazati temperatura ulja, dok ce temperatura rashladne tecnosti to pokazati nesto kasnije...

Urose, za maxi dot znam, ali mislim da ga nema na spisku dodatne opreme - ima ga samo kod Skode.

Znam da meni to svakako nije bila opcija kada sam kupovao auto - bila su samo poslednja dva Pola na lageru u Budimpesti sa motorom 1.6 TDI i 75 KS koji sam izricito zeleo i izricito sam zeleo da auto dobijem u roku od max.2-3 dana. (taj motor se vise nije ugradjivao).
Svako porucivanje drugacije opreme bi znacilo da ne mogu odmah da dobijem auto sa lagera, vec bih cekao 30-tak dana na novi kontingent i pri tom bih dobio trocilindricni 1,2 TDI.

Swemir: pa naravno da nemam pokazivac nivoa - pobogu to je VW :lol:, samo bi trebalo lampica da svetli (i biper da pisti) kada nivo padne ispod dozvoljenog (ali ja to sebi ne dozvoljavam da se desi)

Vrh

PostPoslato: Sre, 22. 2 2012. 20:11 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 28. 5 2011. 13:35
Garaža: Golf 4 TDI
swemir je napisao:
...kao i pritisak turbine su samo vishe estetski pokazivaci, alfa ima sve te, i plus, napon akomulatora, ali to je zbog povecanje vozacnog osecaja, a manje realnih potreba...

Budimo realni, treba sve to Alfi :lol:

Vrh

PostPoslato: Sre, 22. 2 2012. 21:06 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pet, 03. 10 2008. 11:27
observer je napisao:
Swemir: pa naravno da nemam pokazivac nivoa - pobogu to je VW :lol:, samo bi trebalo lampica da svetli (i biper da pisti) kada nivo padne ispod dozvoljenog (ali ja to sebi ne dozvoljavam da se desi)

Pa nemam ni ja pokazivac tacnog nivoa, vec samo slovca na ekranu koja kazu oil ok ili ako nema ulja umesto natpisa se pojave crtice koje trepere, to sto mi ispise oil ok mi u principu nista ne znaci jer mi je najbitnije da mi signalizira kad ostane bez ulja....tako da ako imas tu lampicu i biper to je onda isto ovo sto ja imam u kliu tj to je ono sto nam je potrebno ustvari, s tim da mene obavesti da je nivo ulja ok a tebe ne ali svejedno to znas cim ti nije upalio alarm :) ...nego sam ja pomislio da uopste nemas taj merac koji kaze kad fali ulje, pa mi bilo zgodno za sprdnju, al to bi onda bio razlog bas za ozbiljnu sprdnju, zar ne

Renault, jedini prevoz koji priznajem.

Vrh

PostPoslato: Čet, 23. 2 2012. 10:29 
Forum Member
Korisnikov avatar

Eh, eh, samo bi se sprdao... :lol:

Vrh

PostPoslato: Čet, 23. 2 2012. 10:33 
Forum Member

Pridružio se: Sub, 07. 11 2009. 17:15
Citiraj:
motor se najcesce vec solidno zagrejao i to ce odmah pokazati temperatura ulja, dok ce temperatura rashladne tecnosti to pokazati nesto kasnije...

Ulje će se sporije ohladiti ali i sporije zagrejati od rashladne tečnosti. Zato iako rashladna tečnost pokazuje da je zagrejana treba sačekati još neko vreme pre nego što se počne sa punim gasom.

Vrh

PostPoslato: Čet, 23. 2 2012. 10:47 
Forum Member
Korisnikov avatar

U pravu si, pogresno sam napisao (toplotni kapacitet ulja je veci nego antifriza :)).

Vrh

PostPoslato: Pon, 19. 3 2012. 13:48 
Forum Member
Korisnikov avatar

Vracene letnje gume na auto.
Ukupno presao 25,5 k sa letnjim (krece treca sezona, Dunlop sp 01, grozne po kisi vec od druge godine) i 14,5k sa zimskim (zavrsena druga sezona, Kleber Krisalp HP2, solidne, nimalo se nisu potrosile).

Nameravam da krajem leta, kada malo jos pohabam ove letnje (na zalost imam jos celih 5mm) predjem na neke all season gume (iskilavih se od tegljenja ovih tockova, vuci iz spajza do parkinga + obrnuto, vec trecu sezonu tako, ne mogu vise, popi*deo sam...)...

Hebe me samo sto za je moju dimenziju izbor nikakav - citaj: mali i skup (GY Vector i Toyo Vario, a nisam siguran ni da su uopste all season gume, ne pise na sajtovima da li imaju M+S oznaku - za nase pandure)

Vrh

PostPoslato: Čet, 02. 8 2012. 13:44 
New Member

Pridružio se: Sre, 12. 9 2007. 14:07
observer, ulenjio si se!
Slika

Vrh

PostPoslato: Pet, 03. 8 2012. 9:20 
Forum Member
Korisnikov avatar

Nisam, nego se nista ne desava, do sada jos nisam cak ni jednu sijalilcu zamenio :)

Do kraja meseca treba da odem na treci redovan servis (na 45.000 km, sada imam 44.200), taman pred godisnji...

Inace, ovih dana sa nekim madjionicarem dogovaram farbanje onih vrata sto su mi ne bas sjajno odradili u ovlascenom servisu... Ipak ce se morati farbati skoro cela strana, ali majstor garantuje da se neće ništa primetiti. Verujem mu, pošto sam video njegove radove.

(Ni sada ne primecuje skoro niko, koga god sam anketirao :) ali ja vidim i jako me nervira razlika u nijansi, na jednom delu vrata, i to ce ici na sredjivanje od ponedeljka)

Vrh

PostPoslato: Pon, 13. 8 2012. 9:13 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ofarbano!
Tip je neverovatan - ne mogu da nadjem nijednu zamerku, koliko god da sam zagledao.
Madjionicar.

Za sledeću sredu je zakazan redovan servis u Porscheu NS.

Vrh

PostPoslato: Pon, 13. 8 2012. 12:47 
Moderator

Pridružio se: Sre, 13. 7 2005. 16:21
Garaža: Trnutno idem peske :)
rekao sam ti kako... :D :D :D

Vrh

PostPoslato: Pon, 13. 8 2012. 14:31 
Forum Member
Korisnikov avatar

'ajde to, nego ovaj lik je stvarno neverovatan, paznja sa kojom radi, preciznost,... nista ne prepusta slucaju. Kod njega smo radili 3 auta iz familije (moj je treci... :)) i svaki put me pozitivno iznenadi :)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1203 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 81  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]