Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Pet, 31. 10 2014. 21:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1799 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 120  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 0:43 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 11. 4 2006. 23:09
dragvorl je napisao:
Drazenko je napisao:
testdriver je napisao:
evo i još noviteta: VW GOLF JETTA BORA :D

prednja maska od jette, zadnji deo od golfa 4...i sve upakovano u naziv vw bora :D

Prednja maska je kao kod Passat-a B6.... :wink:

Mislis B5.5

Ne, predhodni je B6, a ovaj aktuelni je koliko ja znam b6+.

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 0:46 
Forum Member

Pridružio se: Ned, 30. 12 2007. 18:23
Ako misliš na ovaj, to je b5.5
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... t-B5.5.jpg

a ovaj je b6
http://volkswagen.pro-motors.ru/content ... -288-1.jpg

;)

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 1:33 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sub, 20. 12 2008. 2:33
Garaža: GWM Hover H5
Driver_GT je napisao:
ahahahhaha, ovaj vw golf BoraJettaPassatTiganTuaregPoloLupoPhateon je pobedio..znaci auto objasnjava :)... o boze sta sve neece da smisle..imas neke slike unutrasnjosti?

nemam prijatelju, budem potražio po kineskim forumima...ali oni su zaista nemogući, trebaš onako na "ćoravo" tražiti topice i slike unutra :D

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 1:33 
Forum Member
Korisnikov avatar

Geza je napisao:
http://www.autoportal.hr/200903105176/Noviteti/Kemex-Delta-je-ekskluzivni-uvoznik-Dongfeng-Motor-Company/menu-id-65.html" onclick="window.open(this.href);return false;

8) 8) 8)

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 1:37 
Forum Member
Korisnikov avatar

4matic je napisao:
pa da. ono sto je u kini novitet, u evropi se vozilo u proslom veku! :D

nego videh pre par meseci u nemackoj, tacnije u minhenu ispred jednog hotela( niskobudzetnog) novu BMW 5 e60, sa nekim kineskim slovima na gepeku( tamo gde stoji oznaka modela) al je znak BMW i auto je long verzija, znaci zadnja vrata su mu ogromna! da li neko zna sta je to? nisam imao kameru da ga slikam!

to je bmw long verzija sigurno uvezena iz kine, tamo skoro svaki auto ima svoju long verziju koji su dosta popularni u kini, poput audija a6, a8, mercedesa s klase itd, svako ima svoju long verziju, čak i verujem da je to vozilo možda i došlo među brojnim kontigentom uvezenih bmw vozila iz kine

a za ovaj kineski novitet i europu....europski proizvođači tamo debelo unovčavaju svoje starije modele, isto tako oni su pogodni da se nekim kineskim kompanijama prodaju platforme za nastanak njihovih domaćih automobila, takvih primjera u kini ima zaista mnogo da se prodaju vozila koja su već maltene zaboravljena u europi, veliki plus im je obično to jer su dogovorili u kini lokalnu proizvodnju, a opet po cenama su mnogo jeftiniji od aktualnih modela

Slika
evo serije 5 long

Slika
jel su ovakve bile oznake?

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 3:09 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 24. 1 2006. 15:54
:?

Slika

Slika

Life is funny, skies are sunny
Bees make honey, who needs money

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 13:44 
Forum Member
Korisnikov avatar

ovaj passat sa slike ti je amerikanac :D

Slika

Slika
evo kineske verzije 8)

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 13:48 
Forum Member
Korisnikov avatar

Kakav mutant, Skoda, Audi, sve smuckano...

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 14:08 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 26. 1 2009. 12:49
Što je ovo ljudi, kakva je ovo grozota?!!!!!

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 15:33 
New Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 09. 3 2009. 9:51
Veoma zanimljiva tema.... Kinezi i njihov reverse engineering :lol:
Testdriver, čini mi se da o tome nije bilo riječi, ali kakvu garanciju dajete za automobile? Izvinjavam se ako sam to previdio :oops: I da li postoji obaveza obezbjeđivanja dostupnosti rezervnih djelova i nakon isteka garancije?

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 16:05 
Banned
Korisnikov avatar

Pridružio se: Pon, 08. 12 2008. 17:54
Interesantno pitanje, ali ja bih rekao da se to ne radi...

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 19:53 
Forum Member
Korisnikov avatar

institucija je napisao:
Veoma zanimljiva tema.... Kinezi i njihov reverse engineering :lol:
Testdriver, čini mi se da o tome nije bilo riječi, ali kakvu garanciju dajete za automobile? Izvinjavam se ako sam to previdio :oops: I da li postoji obaveza obezbjeđivanja dostupnosti rezervnih djelova i nakon isteka garancije?

naravno da postoji obaveza distribucije rezervnih dijelova i garancija, iskreno rećeno pet puta više novaca ćeš zaraditi na prodaji rezervnih dijelova nego na novom automobilu :D , kompanije koje ja zastupam su vrlo rigozorne oko toga, ugovorom te vežu koju količinu dijelova moraš kupiti, a isto tako moraš i nabaviti svu popratnu servisnu opremu, dakle specijalne alate i pogotovo dijagnostičku opremu koja hvala bogu ima kolko tolko prihvatljivu cenu, kakvih 2000 €, šta se tiće garancije na vozila, kod modela great wall dajemo 3 godine ili 100.000 km općeg jamstva na novije modele, dok za modele DFM jamstvo iznosi 2 godine ili do 50.000 km, ja ovako vodim brigu o dijelovima ali iskreno nemam neke prevelike potrebe za njima osim redovitog potrošnog materijala poput filtera, pločica ili takvih stvari, većinom na lageru uvijek držim takve stvari, dakle pazim da ima filtera, pločica, farova, maglenki, branika, senzora, sajli, remenja, korpi, lamela, retrovizora itd, dok neke vanredne situacije rješavamo na druge načine, ukoliko je jako hitno robu naručim DHL om i stiže za 2-3 dana, ukoliko kupcu paše imamo i još jednu avio prijevoza iz zračnih luka, tada roba dolazi za kakvih 10 dana po malo skupljoj cijeni, ili imamo opciju dostave robe brodom kada roba stiže za kakvih 30 dana i tada je najeftinija, tako i ja nadopunjujem lager, npr kada kupim vozila uvijek naručim i rezervnih dijelova da ispunim cijeli kontejner sa njima, imam i poseban program za naručivanje dijelova, sa slikama itd te svim ostalim tehničkim podacima, u bilo koje vrijeme i na bilo kojem mjestu sa svog laptopa mogu naručiti dijelove koje trebam, prema hrvatskom zakonu ja sam dužan minimalno narednih 10 godina obezbediti dijelove za sva prodana vozila, kompanija ih isto radi, a večina modela iz dijelove koji pašu na neke od modela, npr kočnice su iste i na hoveru i na pick up-u, dijelovi motora također jer imaju iste motore itd

kod rješavanja garancije moramo detaljno upisati sve podatke o vozilu, dakle datum proizvodnje, prodaje, broj šasije, motora itd itd, slike servisne knjižice, slike vozila, opis problema, savjeti kako to rještiti itd, cijela moguća papirologija, da kucnem u drvo za sada nisam imao previše reklamacija oko vozila great wall, do sada sam u jamstvu reklamirao sljedeće, 1 kardan, 2 senzora zračnih jastuka,ali to je bilo zbog ugradnje plina, trebao se staviti senzor koji radi sa ECU kompjuterom koji je prilagođen LPG sistemu, dobio sam 2 obloge prednjih vratiju,kučište reduktora,cd changer,2 zupčaste letve i to je to, niakakvih većin problema nije bilo, dosta i toga rješiš samo sa dijagnostičkim uređajem da resetiraš parametre i to je to

evo i slika dijelova za motor od hovera:
Slika
na slici su stazni remen, filter ulja, termostat i španer

Slika
evo i primjer iz programa za rezervne dijelove, dakle kada naručuješ imaš 6 odjela za naručivanje,dakle zasebno naručuješ dijelove šasije, motora, interijera, limarije, elektronike i stakala, klikneš na jedan od tih i tražiš ono šta ti treba, vrlo jednostavno za korištenje :wink:

Vrh

PostPoslato: Čet, 12. 3 2009. 20:07 
Forum Member
Korisnikov avatar

Slika
evo i slika iz edukacijskog centra u kini di sam ja imao obuku, ovo je primjer elektičnih instalacija na hoveru, doslovno svaki model vozila imaš ovako detaljno rastavljen, sve motore, mjenjače, šasije, sustave grijanja itd, svaki model vozila imaš ovako detaljno rastavljen, u najsitnije detalje i onda ti sljedi obuka, učenje di se šta nalazi,imaš i 3d kompjutersku simulaciju, kako to najlakše zamijeniti itd itd, dobiješ i tvorničke normative o vremenu zamjene, o kvaliteti dijelova, o tvorničkim odstupanjima prilikom korištenja itd, kinezi su zaista velike picajzle oko ovoga, ja sam u njihovom servisu proveo skoro mjesec dana, nigdje u europi nisam vidio takvu efikasnost u servisu kao u kini, doslovno na svakom automobilu radi 2-3 ljudi...dakle jedan veliki servis izmjene filtera, pločica, diskova, svječica itd...traje maksimalno pola sata i naravno kupac toliko plača

servis great walla je u kini u zadnjih par godina proglašen za najboljim u kini, isto tako ima mnogih ostalih kompanija koje imaju slične sustave, ja znam da brilliance ima isto jedna odličan centar, švabe ga vode, sve je strogo i po kako se kaže p.s-u, kod nekih kompanije nemožeš niti kupiti vozila da uz to ne naručiš i obavezan lager rezervnih dijelova, ozbiljne kineske kompanije te i raznim ugovorima vežu za to, jer ti kao uvoznik stvaraš njihov imiđ negdje u svijetu...a opet imaš i "šalabajzerske "kompanije koje za to nije briga, njima je važno samo da se vozila prodaju i to je to, za sada najviše takvih slučajeva ima u prodaji motora, gdje uvoznici samo kupe količine motora, prodaju ih i poslje nestanu, to je već nešto gdje bi i država trebala imati prste jer ja takve osobe smatram prevarantima i kazneno bi ih gonio zbog toga, mene bi bilo sramota da svojim kupcima ne obezbijedim kvalitetan servis i dobavku dijelova, ja sam dobar dio oko toga naučio i kod servisa fiata jer sam radio sa njihovim ljudima ovdje kod nas u varaždinu i oni su mi pokazali sve te stvari na koje treba pripaziti kod post prodaje :wink:

Vrh

PostPoslato: Uto, 17. 3 2009. 16:45 
Forum Member
Korisnikov avatar

još jedan pick up kreće u prodaju po europi, radi se o modelu zx(zhongxing) grand tiger, vozilo je bazirano američkom modelu toyotinog pickupa tacoma, produkcija se biti u poljskoj, isto tako ugrađivat će se hyundaievi diesel motori 2.5 crdi, evo par slika vozila:
Slika

Slika

Slika
ovo sam slikao u kini još 2007 godine, ali tada sam vozio benzinske verzije sa mitsubishi motorima, vrlo brzo ova vozila će se prodavati i po ostalim zemljama europe, a iduće tržište poslje poljske će biti italija gdje će ih prodavati uvoznik koji prodaje shuanghuan (aka x5)

Vrh

PostPoslato: Uto, 17. 3 2009. 16:58 
Forum Member
Korisnikov avatar

Volan-BMW X5. Uvek su zanimljivi ovi kinezi, samo pogadjam koji je deo sa cega. :lol:

Slika

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1799 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 120  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]